gebelikte grip ve öksürük

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
2
37
slm arkadaşlar 17 haftalık hamileyim ve iki gündür çok fena gribe yakalandım. boğazlarım ,başım her yerim ağrıyor.kafamçokkarıştıbide kuru öksürük başladı geceleri uyutmuyormirmirmirmir.ne yapabilirim ? öksürüğü geçirmek için. bide bebeğime bi zarar gelirmi ben hastayken diye düşünüp duruyorumCADIARZU.etkilenirmi oda acep?:a015:

grip degıl ama oksuruk bendede var üstelik gecen hafta duşuk tehlıkesı yuzunden 10gun yatım tam tehlıke gectı sımdıde oksuruk cıktı oksururkun kasıklarım acıyor bırde mıgdem bulanıyor sıcak seyler ıcıyorum nane lımon sut gecmış olsun ınsallah hemen atlatırsın

cnm bende üşütmüştüm doktorum hemen c vitamini bide sandoz verdi bol bol meyve ye dedi...öksürük yoktu bende ama hapşırma var...alerjik sanırım...sordum doktora hapşırmanın bebeğe zararı olurmu diye ...bir zararı olmazmış ama çok hapşurmaya devam edersem zorlanmadan dolayı basur olabilirmişim....tabiki olacağı varsa olur kısmet... sen içini ferah tut ama doktorunla myhakkak konuş cnm...geçmiş olsun...

ayyy kızalr bende cok fenayım hasonu boğaz agrısıydı sımdı öksürük ve hapsırık eklendı.ıhlamur aldım bol bol içicem ama bende korkuyorum bebişe bişey olmaz ıns dr da gitmedım ne olsa ilaç içemıcemmmm

canım merak etme bebeğine zararı olmaz.sana birkaç şey tavsiye edebilirim bende grip olmuştum bunları yaptım.tereyağını erit içine azıcık pekmez ekle sıcak olarak iç.öğütülmüş akzencefil ile balı karıştır ve ye(gerçi tadı iğrenç ama faydası oluyor).bol bol limon ve portakal suyu içmeye çalış.pekmezin içine bolca karabiber koy ve iç. bu yazdıklarım hem gri hemde öksürük için çok faydalı.çok geçmiş olsun canım

canım merak etme bebeğine zararı olmaz.sana birkaç şey tavsiye edebilirim bende grip olmuştum bunları yaptım.tereyağını erit içine azıcık pekmez ekle sıcak olarak iç.öğütülmüş akzencefil ile balı karıştır ve ye(gerçi tadı iğrenç ama faydası oluyor).bol bol limon ve portakal suyu içmeye çalış.pekmezin içine bolca karabiber koy ve iç. bu yazdıklarım hem gri hemde öksürük için çok faydalı.çok geçmiş olsun canım

tşkler arkadaşlar ama bunların tadı çok kötüdür ama yaa nasıl içtin ki cnm? bende ıhlamur ,zencefil ,nane limon falan içiyorum.hala oksürük var gece 3 te kalktım oksürmekten uyuyamadım çok kötü yaa hiç rahatım yok :bbo: bide bu bitkisel çaylar zarar vermez dimi? hani dr a danışmadan bitkisel çay içmeyin diyorlar ya . ben geçsin diye ha bire içiyorum valla.ama geçmedii:çok üzgünüm:

ayyy kızalr bende cok fenayım hasonu boğaz agrısıydı sımdı öksürük ve hapsırık eklendı.ıhlamur aldım bol bol içicem ama bende korkuyorum bebişe bişey olmaz ıns dr da gitmedım ne olsa ilaç içemıcemmmm

sanada geçmiş olsun cnm. inş atlatırsın:teselli:. benimde önce boğaz ağrısıyla başladı sonra hapşırma ve oda öksüreğe döndü . ve çok rahatsızlık veriyor özellikle geceleribenneyaptımki.bende gitmedim dr a önce bi kendim geçirmeye çalışayım diye . ıhlamur ada çayı nane limon ne varsa içiyorum artık inş sağlığımıza kavuşuruz:Saruboceq: bebelerimize bişi olmaz inş:emir_bebek:

kardelen ıns cnmmm olmadım olamdım hasta butun kış hamiş olunca hazıranda oldum bebişime bişy olmasın da bana zaten bişey olmaz

ooff allahım offffff bronşit olmuşum öksürmekten içim dışıma çıktı.kasıklarıma kramp girıoo bebeğime bişi olmasın.lütfen dua edınsenağlama

bendede kuru öksürük nöbetleri geliyor üstelik daha 4. haftamdayım 5 gündür engelleyemediğim kuru öksürük nöbetlerim var :KK43:( zencefil bal bol sıvı pastil nane limon alıyorum ama geçmedi hala...öksürdüğümde bebeğime zarar vermekten korkuyorum :KK43:(

27.haftam.2 haftadır delı gıbı okusuruyom.ıhlamur,zzencefil,bal hiç bişsey fayda etmedı.doktora gttım sekrol surup alles dıye bı suda erıyen bısey verdı.zararlı degıl dedı.ama oksuurk gecmedı.delirmek uzereyım.bebekte zarar gorcek dıye tedırgınım zaten.

bende 30.haftalık gebeyım ve çok kötü öksürüyorum...okuduklarımdan bışey anlayamadımkı aceba bebeğe zararı varmı? yokmu? yardım edın kızlar napalım bu öksürüğe....

merheba arkadaşlar.bende 12 haftalık hamileym ve aynı şikayetler bende de var..doktor buğuseptil verdi başkada birşey yok..nasıl geçicek bakalım..
bu arada bir arkadaşımın 7 aylıkken başına gelmişti mu grip hastalığı ve öksürük basınç yapıp keseyi patlatmışş erken doğum riski artmış hatta doğum başlamıştı ama engellendi.çokk uzun bi süre hastanede yattı.bende onu gördükten sonra çok korkuyorum öksürürken hapşururken bişey olucak diye.umarım bir an önce atlatırızzz.

mrb arkadslar bende bugun tam 25 haftalık gebeyım bır haftadır grip oldum cok kötüyüm yatıorum süreklı doktora gıttım hi ilaç vermedı ama kuru öksürük benı bıtırıor gecelerı hiç uyuyamıorum ya karın kaslarım belım agrıo artık öksurmekten bal sıcak su lımon sıkıp içiorum bıras yumusatıo ama faydasız önerılerınızı beklıorum arkadslar tşk ederım ....

bende 36 haftalık hamileyim.
öksürmekten hapşırmaktan her yerim ağrıyor.vede işte gecenin bir yarsıı kalktım.uyuyamıyorum :KK43:
doktor sadece antibiyotik verdi.ayrıca farenjit olmuşum.
ayrıca dr. erken doğum olabilir dedi gözüm korktu :18:

arkadaşlar kuru öksürük için 2 su bardağı süte 2 tane kuru inciri 2 bölüp sütün içine atıp kaynatın ılıkken incir taneleriyle birlikte için hem siize faydalı hemde bebeğinize sağlıklı günler

arkadaşlar kuru öksürük için 2 su bardağı süte 2 tane kuru inciri 2 bölüp sütün içine atıp kaynatın ılıkken incir taneleriyle birlikte için hem siize faydalı hemde bebeğinize sağlıklı günler

bilgi için teşekkürler :KK71:
deneyeceğim .

selam kizlar bende fena halde oksuruyorumm. 16 haftalik hamileyimm oksurmekden helak oldum sicak sut iciyorumm bali limon iciyorum banamisin demiyorr. gripte yok bende bogazim yandi iki gun sonraa kuru oksuruk kaldi..napcam doktora soledimm sicak seyler ic dedii bebegimi dusunuyorum inslh ona bir sey olmaz

9 aylık hamileyim doğurdum doğurucam :) ve 2 gündür gribim burnum akıyor boğazım çok yanıyor halsizlik ve nefes almakta sorun yaşıyorum uyku problemim var grip olunca hiç uyuyamaz oldum ne yapmalıyım :KK43: zencefil içiyorum bol bol boğazımın yumşaması için yutkunmak çok zor bu halde bebeğime bi zarar verirmi ? ve normal doğum yapıcam haftaya kadar doğum yaparım grip bi sıkıntı yaratırmı :KK43:

9 aylık hamileyim doğurdum doğurucam :) ve 2 gündür gribim burnum akıyor boğazım çok yanıyor halsizlik ve nefes almakta sorun yaşıyorum uyku problemim var grip olunca hiç uyuyamaz oldum ne yapmalıyım :KK43: zencefil içiyorum bol bol boğazımın yumşaması için yutkunmak çok zor bu halde bebeğime bi zarar verirmi ? ve normal doğum yapıcam haftaya kadar doğum yaparım grip bi sıkıntı yaratırmı :KK43:

ahhh :) aynı sıkıntı şu an benim başımda maalesef.37 haftam yarın doluyor ve ben çok fena hastayım burnumun tıkalı olması ve geniz akıntısı yüzünden sabaha kadar uyuyamıyorum ve bebiş de bu durumdan çok rahatsız oluyor ve kasılmaya başlıyor.antibiyotik tedavisine başladım.ama şu durumda normal doğum nasıl yaparım onu da bilmiyorum.sizin doğumunuz nasıl geçti bir sıkıntı yaşattımı size.paylaşırsanız sevinirim.moralim çok bozuk inanın ne yapıcağımı bilmiyorum.............

X