Ankara Etlik Zübeyde Hanım Doğumevinde doğum yapmış ya da yapacak olanlar:)

leyla hanım benım ilk gebe kaldıgımı söyleyen dokto ama çok ilğisizdi pliklinikte azarladı benı ilk gebelığimde mutlu mutlu kapıdan çıkmayı beklerken gözlerim yaş dolu çıktım .rahatsızlığı varmı dedı bana bende kasıklarımda agrı var dedim oda yüksek sesle yeni evlisin hemde hemen hamile kalmışın tabi olacak diye azarladı sanki suç işledik hata yaptık hamile kalmakla.olabilir zamanla geçercek bari deseydi.kızgınım ona hiç unutmayacagım
kamber oguzer e gidiyorum şimdi o sakın bı doktor 4 aylıkken kızım olacagını soyledı bana hiç de azarlamıyor insanı

zaten hamilelikte alıngan oluyo insan birde azarlarlarsa hiç çekilmiyo

bende bir sağlıkçı olarak hem hastalara hemde bilhassa gebelere hassasiyetle yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum

Ahmet okyar erol a gittim gebeligim boyunca doktor iyi ama odasındaki ultrason cihazı eski ultrason resimlerini veremiyor. Kamber oguzere gitmeyi düşünüyorum artık onun odasındaki cihaz yeni ve kendiside çok sevimli birine benziyor

Ayrıca sizi azarlayan tersleyen ilgilenmeyen olursa direkt şikayet edin 184 sağlık bakanligina. Bakın sonra nasıl ilgileniyorlar ben artık öyle yapıyorum böyle böyle yola gelir bunlar

Valla hastaneyi hiç tavsiye etmiyorum o etlik zübeyde hanım devlet hastanesi hayatımda gördüğüm en pis hastaneydi. Mecburiyet karşısında acile gittim doğum için sancı odasına aldılar ordakiler çok kabaydı ve eşimi ertesi gününe kadar yanıma göndermediler. 2 gece kaldım hastanede kimse ilgilenmedi hemşireler azarlar gibi konuşuyor (gerçi ben cevaplarını veriyordum) ama özellikle böyle zavallı sessizlere daha kötü davranıyorlardı. Ve tuvaletleri öyle pis ki anlatamam. Tiksindim ve ağladım çünkü normalde özelde doğum yapacaktım kısmet olmayınca olmuyor yani planlayamıyorsun. Yani hiç hayal ettiğim gibi olmadı. Yani hiç tavsiye etmiyorum. Ben eşimi ertesi gün ancak görebildim refakatçiye de izin vermiyorlar.

hayatım etlik zübeyde hanım doğum evi eskiden çok kötü olabilir haklısınızdır. Ama ben şimdi tahlilerimi ve tetkikleimi orada yaptırdım. şimdi hastane içi öyle bir gelişme göstermiş ki tuvaletleri temiz. dokturlar insanlarla ilgili ne diyeyim. refakatcı günleri bir daha iyi bir şekilde sunulmuş. bide hastaneden yakınıyonuz ama bizim insanlar terbiyesiz ve pasaklılar herkes için demiyorum. insanlar tuvaletin deliğine ayıptır söylemeye utanıyorum kanlı orkidleri atıyolar ya hatta yelere bile. personellerimiz napsın insanlarımız yeere çöp atacak diye başlarından mı ayrılmasın. doğru söyleyin kardeş

hayatım etlik zübeyde hanım doğum evi eskiden çok kötü olabilir haklısınızdır. Ama ben şimdi tahlilerimi ve tetkikleimi orada yaptırdım. şimdi hastane içi öyle bir gelişme göstermiş ki tuvaletleri temiz. dokturlar insanlarla ilgili ne diyeyim. refakatcı günleri bir daha iyi bir şekilde sunulmuş. bide hastaneden yakınıyonuz ama bizim insanlar terbiyesiz ve pasaklılar herkes için demiyorum. insanlar tuvaletin deliğine ayıptır söylemeye utanıyorum kanlı orkidleri atıyolar ya hatta yelere bile. personellerimiz napsın insanlarımız yeere çöp atacak diye başlarından mı ayrılmasın. doğru söyleyin kardeş

Allah i hastanede çalışan dr olduğunu sanan insanlığını kaybetmişlere merhamet yağdırsın uzun uzun anlatacağım gücüm yeterse ama gitmeyin oralara cok çok üzülürsünüz

Ayrıca sizi azarlayan tersleyen ilgilenmeyen olursa direkt şikayet edin 184 sağlık bakanligina. Bakın sonra nasıl ilgileniyorlar ben artık öyle yapıyorum böyle böyle yola gelir bunlar

haklısın bazı personelleer var asistanlarmı diyim pek sıcak bakmıyor yeterince bilgi vermiyorlar. bide üstelik kızıyorlar.

2 eylulde yattim o hastaneye gunum gecmisti suni sanci vercez dediler 3 eylulde yogun bakima yatirildim 4 eylulde sabah 6da suni sancinin bi cesidi olan fitil takildi 7 gibi sancilarim basladi aksam 6da o fitil cikarildi yogun bakimdaki doktorlar hemsireler hepsi cok iyilerdi.. acilmam 4cm olunca dogumhaneye gonderildim kabus orada basladi sanci odasi,surekli sancidan bagiran hamileler,bende onlardan biriydim.. ilgilenmeyen canlari isteyince yanina gelen asistanlar.. orada o kadar aciz durumdasin ki agzini acip cevap bile veremiyosun keyiflerine kalmissin yalvariyosun bi bakin diye duymamazliktan geliyolar.. 18 saat cekilen sancinin sonunda oglum dogdu.. lohusa servisine yatirildik orada hasta bakici dahil herkes bi azarlama derdinde.. kac kere gittim hemsirelerin yanina bebegim doymuyo cok agliyo diye her seferinde geri gonderdiler sutun geliyo diye ama gelmiyomus eve gidince anladim doktor kontrolunde mama takviyesine basladik 2 gune bi sutumu sagdirdim cok sukur artti sutum mamayi azalttik gunde 1 kere veriyorum.. o hastanenin onunden dahi gecmek istemiyorum her aci cektigimde sovuyorum o asistanlara dogum sonrasi atilan dikisler ve olusan basurda cabası..5 eylulde dogum yaptim hala yatarak emziriyorum oglumu.. ben kimseye onermiyorum o hastaneyi..

2 eylulde yattim o hastaneye gunum gecmisti suni sanci vercez dediler 3 eylulde yogun bakima yatirildim 4 eylulde sabah 6da suni sancinin bi cesidi olan fitil takildi 7 gibi sancilarim basladi aksam 6da o fitil cikarildi yogun bakimdaki doktorlar hemsireler hepsi cok iyilerdi.. acilmam 4cm olunca dogumhaneye gonderildim kabus orada basladi sanci odasi,surekli sancidan bagiran hamileler,bende onlardan biriydim.. ilgilenmeyen canlari isteyince yanina gelen asistanlar.. orada o kadar aciz durumdasin ki agzini acip cevap bile veremiyosun keyiflerine kalmissin yalvariyosun bi bakin diye duymamazliktan geliyolar.. 18 saat cekilen sancinin sonunda oglum dogdu.. lohusa servisine yatirildik orada hasta bakici dahil herkes bi azarlama derdinde.. kac kere gittim hemsirelerin yanina bebegim doymuyo cok agliyo diye her seferinde geri gonderdiler sutun geliyo diye ama gelmiyomus eve gidince anladim doktor kontrolunde mama takviyesine basladik 2 gune bi sutumu sagdirdim cok sukur artti sutum mamayi azalttik gunde 1 kere veriyorum.. o hastanenin onunden dahi gecmek istemiyorum her aci cektigimde sovuyorum o asistanlara dogum sonrasi atilan dikisler ve olusan basurda cabası..5 eylulde dogum yaptim hala yatarak emziriyorum oglumu.. ben kimseye onermiyorum o hastaneyi..

Arkadaşım şimdi tesadüfen gördüm yazılarını..sanki benim doğumumu anlatıyorsun. Bende 7 yıl önce oğlumu o hastanede doğurdum. İnanamazsın ama nerdeyse aynı senin yaşadıklarını yaşadım..Tam 5 yıl boyunca ikinci bebeği düşünemedim o travmatik doğumumdan sonra (doktorların hemsirelerin ilgisizliği, azarlamaları, o sancı odasında yaşanan olaylar, yapılan işkenceler evet işkence diyorum çünkü ne olur yardım edin bebeğimi hissediyorum bebek çıktı diyen kadınlara sus artık be diye azarlıyorlardı ve hiç duymazdan geliyorlardı..ve koluma takılan serumu sancılarımdan dolayı çıkarmışım her taraf üstüm başım yatak kan oldu çok kan kaybetmişim..sancı aralarında bayılıyodum artık ölecem sandım..sancılar gelince ayılıyodum..ve serumu çıkardığım için doktordan binbir azar işittim...yanlış atılan dikişlerim ve dediğin gibi oluşan basur ve doğumdan sonra o ilk gece yaşadığım çaresizlik bebek ağlıyo sütüm gelmiyo hiç kimsenin umrunda değilsin..doğumdan yeni çıkmışım bebeği yanıma koydular gittiler, üstünü bile giydirmemişler..battaniye içinde çırılçıplak...ben serumdan dolayı o kadar kan kaybetmişimki ayağa kalkınca (bebeğimi giydirmek için) yere serildim yanımdaki hastalar bağıra çağıra hemşireyi getirebildiler..Ne biliyim bütün doğumlar öyle olur sandım.ayrıca sözde küçük seminer verdiler doğumdan sonra bol çorba sıvı gıda için diye ama yemekte ne vardı: pirinç pilavı ve tavuk hiç çorba yok ayran süt yok...

vay vicdansızlar ya. Allah ellerine düşürmesin. çok kötü oldum yazdıklarınızı okuyunca. ben o hastanede kürtaj oldum ve tabi kısa süreli bir olay olduğu için sorunsuz ayrılmıştım.keşke herkesin imkanı olsa da özelde doğum yapsa. zaten canının derdi, bebeğin derdi var bi de milletin azarını çekmek kabus gibi

Yemekler hep ayni cikiyodu bi gunun aksam yemegi ertesi gunun ogle yemegi idi.. yataktan kalkip tepsiye ulasan kadar boslari toplamaya geliyolardi.. kisacasi lanet bi yer..

bende etlik zübeyde hanıma gidiyorum en son gittiğim doktor çok kötüydü müzeyyen güneş diye biri. birde tavsiye üzerine gittim.odun gibi bişey soruyosun ağzından bıçakla laf çıkıyor terler gibi konuşuyo.insan biraz güler yüzlü olur değilmi hoşgeldin nasılsın felan der bebişte iyi felan der.bu tam bir moron üçlü tarama testi yaptırdım takibe almış yine ona gitmek zorunda kaldım.içeriye girdim surat beş karış konuşma aynen şöyleydi ; sonucu uzattım dr.sonuç iyi bişey yok,yat ultrasonla bakıcam,(bir yandan da hemşireye laf yetiştircem diye uğraşıyo) bebek iyi, tamam kalk, ben; hocam eşimle kan uyuşmazlığımız var, dr.(sert bir tavırla)bişey olmaz daha ilk gebeliğin, tamam varmı başka diyeceğin. aynen böyle oldu.sanki kadına zorla baktırıyoruz.bundan sonra gidşimde başka doktor seçicem inşallah oda böyle çıkmaz.birde bişey sorcam doğuma hastanede karambole bir doktormu gircek??
ayy bende aynı doktora gidiyorum aynen dediğiniz gibi..
surat beş karış bi soru soruyosun azarlıyo resmen:KK43:

selam canlar bende etlik Zübeyde hanım hastanesine gittim. aşılamalarımı denedim olmadı. orda ki bayan dokturlar hemşireler hepsi olmasa da genel anlamda hastalarını azarlayıp duruyorlar. ancak erkek dokturlar ve hemşireleri hastalarına çok sakin ve candan davranıyor bide ben etlik Zübeyde tüp bebek yaptıramıyorum çünkü dahiliye sorunlarım varmış kalpten ameliyat olmuştum. küçükken. bana anestezi hekimi olsun diğer Doktorlarım olsun Hacettepe tüp bebek uzmanı Gökhan beyi önerdiler orda şartlar daha uygunmuş filan diyorlar. içimden geldi sizlerle paylaşmak. sorum şu HASTANE ORTAMI NASIL DOKTURLARI NASIL HACETTEPE HASTANESİNDE HİÇ TÜP BEBEK YADA AŞILAMALARI YAPTIRAN OLDU MU? OLDUYSA SONUÇ NE KISA ZAMAN DA BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Arkadaşım uyarmıştı orası çok berbat gitmeyin diye hamile iken muayenelerde çok kabalar doğumda da aynen öyle oldu arkadaşım da gelinimizde acil olarak geldiğinde oraya götürdüler ambulansla zorda kalmadıkça ambulansla gitmeyin direk buraya getirdiler arkadaşım diyor ki; suni sancı verdiler 1 gün beklettiler aç kaldım hiç kimse ilgilenmemiş 1 gün sonra doktor gelmiş napalım biz de aç aç çalışıyoruz nöbetteyiz demiş bebeğin sezaryanla alınması gerekiyormuş ısrarla sezeryan istemiş yok olmaz başbakanın emri var alamayız demişler ve o kadar acı çektikten sonra sezeryana almışlar arkadaşım başbakanlığa şikayet etti kardeşimi uyardım bizim kisi 5 aylıktı gece suyu gelince ambulans çağır mış o da bu nalet hastaneye getirmiş suyun çoğu boşaldığı için bebek çok susuz kalmış doğsa bile zihinsel özürlü olur demişler muayne için de buraya geliyorlardı uyardım kardeşimi ama dinlemedi 21 haftalık olduğu için doğsa bile ciğerleri iç organları gelişmediği için ölür dediler,bebeği aldırmaya ikna ettiler evrak imzalattılar. ilk doğum olduğu için çok korkmuş ve rahatsız olmuştu gelinimiz özel odaya aldırdık 1gün yattı sonra sabah sunni sancı verdiler ziyaret saatinde ağrılar arttı ve 10 kere başlarına gitmemize rağmen gelip ilgilenmediler yok kan gelecek et parçası gelecek dediler her seferinde başka bahane en son gittiğimiz de hemşireler doktor gelmiyor dedi kız bizden utandı bağaramıyo herkesi dışarı çıkardım tuvalete girdi çıkmadı yanına kocasını gönderdim ve dışarı çıkmaya ikna edemedim ne hemşire gelir ne doktor ve sonunda kocasının eline tuvalette bağıra çağıra doğum yaptı doğduğunda bebeğin kalbi atıyordu sonunda öldü
Zehir zıkkım olsun o hemşirelerin doktorların aldığı para Allah yüzlerini güldürmesin inşallah!
Tayyip te 3 çocuk yapın diyeceğine önce bunları ıslah etsin san ki doğru dürüst devlet hastanesi çalışanları varmış gibi!

Hipermesis (gebelik bulantisi) sebebiyle Zübeyde hanim acile gittim çok kotuydum asiri sivi kaybim vardi yatis verildi ve tedavim basladi verilen serumlarla rahatlamistim bulunduğum odada düşük. Yapan 21 yasinda çok genç bir kizcagiz vardi bebeği karninda olmuştu 4 aylikken direk kürtaj. Yapilamadigi için olu doğum yapmasigerekiyomus suni sanci verdiler odada yarim saat gecmediki doğum sancisi basladi kiz bas bas bagriyo gozumuzun önünde geldi ayagi cikiyo diyo bütün kattaki hastalar koridora dokuldu hemşireler doktorlar umrunda değil kendisi ddoğuracak ellemeyin diyorlar...tabi dilim damagima oturdu çok etkilendim her yer kan revan et parcalari... O an itibariyle taburcu olmak istedim ve derhal esimi aradim ciktim hastaneden bir daha da oraya gitmek istemiyorum yahu bu düşük doğumunda ayri biryeri olur aarkadaş gozumuzun önünde olacak ismi bu...:KK50:

Allah belasini versin hepsinin.. kolumdaki serum cikiyo diyorum agzini yaya yaya olabiieeeleeerrrggg diyo kadin.. erkek asistan gelmis herkes sanci cekiyo bagirma diye azarliyo dedim o fitili sana taksinlar gor .........
Imkanin varsa ozele gideceksin prensesler gibi ilgi gorup dogumunu yapacaksin arkadas...

X