2 li test yaptırıp sonucu iyi çıkıpta 3 lü test yaptırmayan hamişler....

tuxgxbaa

elif sena'm hoşgeldin....
Kayıtlı Üye
8 Mart 2008
228
1
42
kızlar....doktoruma en son 16+2 de gittim...21. hafta gidicem bir daha...2 li testim iyi çıkmıştı...doktorum 3 lü test için bir şey demedi...bir dahaki gittiğimde ayrıntılı ultrasona giricem....acaba doktoru arayıp sorsammı 3 lü testi...yada siz böyle bir durumda kaldınızmı kızlar...

cnm ben daha yaptrmadım biz daha 10 haftalıgız teysesi ıns bende 5 temmuzda 2 li test yapıcam dr o tarıhı verdı.bana dedıgı 2 li yada 3 lüden biri yeterlıymıs.2 li daha hassas oldugundan dedı 2 li temız cıkarsa 3 lüye gerek yok dedı.kı ben ıns 2 li testım temız cıkarsa asla 3 lüyü yaptrmıcam ayrıntılıya giricem bende.sırf 2 li test için ankraya gidiyorum napıyım iyi bir yerde yaptırayım içim rahat etsın.sımdıden stres oldum 3 lüyü asla yaptrmayacagım cnmm gittigm dr a soracagım gitmişken ayrıntılı ultrason için randevu alacagım .öle yapıcam sen sanırım ankda değilsın 2 liyi nerden yaptrdın dıcektım

bende hamılelıgım sırasında 2'li test yaptırdım ve sonucları ıyı cıkmıstı. doktorum 3'lü teste gerek yok demıstı.

canım bende 2li test yaptırdım doktorum 3lüye gerek yok dedi ayrıntılı ultrasona girdim o kadar

nasıl üçlü teste gerek yok anlayamadım. benim ikili test sonucum çok iyi çıkmıştı ama doktor ayrıntılı ultrason yaptıktan sonra üçlü testi yaptırmamı istedi kan verdim yarın sonucu çıkacak.

risk görunce 3 lüyü istiyrlarmıs ondada risk varsa ambıyosentez oluyrmus.dr banada öle dedı.senın dr cnm her ihtimale karsı istemıştır.ama nettede kagan kocatepe de 3 lüye risk yoksa gerek yok dıyor

benim 2 lide bir risk cıkmamıstı buna ragmen 3 luyude yaptırdı doktor.sukur onda da bisi cıkmadı.ama 2 lisi iyi olup 3 lude riskli cıkanları duydum

doktorum bana ikili test sonucumun çok iyi olduğunu üçlü testinde inşallah böyle çıkar demişti. demek ki ikilide olmayıp üçlüde bir sorun olabiliyor. benim teyzem geç anne olmuştu ikili iyi çıkmıştı üçlü riskli çıktığı için amyosentez yapmışlardı.

Benim doktorumda 2'li test sonucumun iyi olduğunu bu yüzden sadece AFP yaptırmamın yeterli olduğunu söylemişti. Ben ısrarla 3'lü test istediğimi söylediğimde 2'lide zaten aynı şeylere baktıklarını ve doğruluk oranının daha yüksek olduğunu bu yüzden 3'lüye gerek olmadığını ,2'lide bakılmayan AFP'yi yaptırmamın yeteceğini söyledi.

benim doktorumda 3lü test istememişti bende yaptırmamıştım şimdide kızım ellerinizden öper opuyorumnanaktan

benimde öle oldu cnm
3 lü teste gerek görmedi doktorum
aytıntılı ultrason 21.haftada yaptırdım.herşey yolundaydı çok şükür

ikili test nasıl yapılıyor? yani ense kalınlığını nasıl ölçüyorlar vajinal ultrasonografi ile mi?

yoo...karnından bakıp ölçüyorlar cnm....sonrada kan veriyosun sonucunuda 1 hafta sonra alıyosun o kadar...

benim ikili testi yaptım iyi çıkmıştı sonra doktor ultra.girdim iyice baktı: sonuçlara baktıktan sonrada temmuzun 1 de gel 3 lüyü yapalım dedi.Ama onu önlem için bakıyo kızlar bide sigarada bebeği etkilediğinden içilen sigara miktarıda bakılııpta cevap verilebiliyo, tabi bunu doktorlar söylemez ben uzman arkadaşaşımdan öğrenmiştim bu arada ben 13+3 haftallık hamişim rabbim sağlıklı bi şekilde kucağımıza almamızı nasip etsin

:nazar:
kızlar....doktoruma en son 16+2 de gittim...21. hafta gidicem bir daha...2 li testim iyi çıkmıştı...doktorum 3 lü test için bir şey demedi...bir dahaki gittiğimde ayrıntılı ultrasona giricem....acaba doktoru arayıp sorsammı 3 lü testi...yada siz böyle bir durumda kaldınızmı kızlar...

bence yaptır canım benim ikili test sonucum iyi gelmişti ama 3 lü test sonucum kötüydü amniyosentez yaptırdım sonuçları iyi geldi çok şükür

benimde ikili testim iyi cıkmıstı cok şükür dr üçlü testi gerek görmemişti kızlar deyatlı usg nelere bakılıyo bi yazarmısınnızzz bu renki dopler mi 2 düzey usg anlamadım herkes farklı bi isim söylüyo

bende persembe gunu sonuçları aldım ıyı cıktı 3 lüye gerek yok dedı

evet kızlar detaylı ultrasonda nerelere bakıyorlar...renklimi ...deneyimli hamişlerden cevap bekliyoruz...

benım 13hafalıktı renklı den bakmadı benımkı kafasını olcuyor kollarını ayak kemıklerını olcuyor ellerıne ayaklarına tektek baktı butun vucuduna tektek bakıp anlatıyor kemıklerıne bakıyor ense kalınlıgını olctu hersey cok guzel dedı cd cektı suan renklıden bakmıyor benım doktor suan bılsem yayınlamayı cdsını sıze gosterırdım

kızlar benimde ikili iyi cıktı 3 lüye gerek yok dedi doktorum yaptırmadım 4 boyutlu ultrasona girdim allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

X