Bebek Beslenmesi Bebeklerinizin çorbasına kıyma eklemek için ne kadar alıyorsunuz, nasıl saklıyorsunuz

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

annemcim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2009
34
13
Merhabalar,

ben bu et konusunda çok tedirginim, hemen bakteri ürettiğini düşündüğüm için kendimiz için bile köfte yaptığımda en fazla 2 gün içinde tüketmeye çalışıyorum. Şimdi oğlum 8. ayında. Çorbasına kıyma ve hatta tavuk parçaları eklemem lazım ama yöntem konusunda terddütlerim var.Alıp derindondurucuya minik parçalar halinde koyup günlük mü pişirmeliyim, yoksa pişirdikten sonra mı minik parçalar halinde kullanmalıyım? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Canım,ben minik parçalara bölüp,derindondurucuya koyuyorum..daha sonra günlük çıkarıp pişiriyorum.ve kıymayı ilk önce az suda ocağa koyuyorum,çıkan köpüklü suyu döküp,sonra yemekte kullanıyorum..(oğluma yaparken)

ınternette araştırdım biraz, "kıymanın tamamı kavrulup derin dondurucudan birer kaşık kullanılır" diye belirtmişler tariflerin altında ... ama senin yönteminde aklıma yatıyor... Peki tavuk etini nasıl kullanıyorsun?

Canım,internette yazılanda doğru olabilir tabi ama ben baştan beri çiğken dondurup,kullanacağım zaman pişiriyorum..tavuk içinde aynı işlemi uyguluyorum..eskiden göğsünü daha çok koyardım çorbasına küçükken..şimdi but yediriyorum,doktorumuz balıkta ve tavukta kara olan kısımların demir yönünden zengin olduğunu,özellikle bu kısımları yedirmemi söylemişti..

Bende Viola'cığım gibi yapıyorum. Doktorumuz öğünde 50 gr en fazla et - kıyma- tavuk eti tüketecek demişti. Bende alır almaz kansorojen içermeyen pamuk bazlı minik et saklama poşetleri var. onların içine ölçüp koyuyorum. Hızlı donduruyorum.Üzerine de dondurduğum tarihi yazıyorum. Çok uzun süre donuk bekletmiyorum. Çınar'ın et stoğunu 15 gün içinde yeniliyorum. Yiyemediğini biz yiyyoruz. Pişirme yöntemim kıymayı da birebir Viola'mla aynı. Köpüğü bende atıyorum

şu köpük işini bilmiyordum yaa, niye sölemediniz bakiim
xenom o poşetleri nerden buldun ilk kez duyuyorum canım yaa

Sağolun kızlar, bu bilgiler bayağı işime yaradı...300 gr yağsız 3 kere çekilmiş kıyma aldı annem cuma günü..Hatta kasap bu kadar çok almayın demiş..Bebek için bir öğünde bir tatlı kaşığı kullanacaksınız 30 gr kadar. haftalık alın bitince tekrar alın demiş.Adamı takdir ettim.Başkası uğraşmak istemez.Hemen küçük parçalara bölüp attım derin dondurucuya ...Xeno'nun yazdığıda iyi fikir 15 günden çok bekletmemek... Saklama poşetlerine bende bakıcam Metro bize yakın sayılır.Fresh Life umarım unutmam...Sevgiler hepinize,

bende 300 gr alıyorum 10 günlük. bölmesi kolay oluyor :KK43:((
araştırmadığım yer kalmamıştı saklama konusunda poşetlere güvenmiyordum. bende alayım bulabilirsem.

X