sarılık olmaması için

ysmnynr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2007
49
0
kızlar 38 haftalık hamileyim haftaya doğumum var bebeğin sarılık olmasını engelleyecek bir formül bilen var mı.

Canım bız dogunca yuzune sarı yemenı orterız oyle yaparlar bızde yanı dogruluk payını bılmem ama benım kızım olmadı belkıde bu sayede

canım bebeğe bir yudum gazı çıkmış maden suyu içirince saırılık olmaz diyorlar bizimkiler yapacak benim bebişe

hımm onu gaz olmasın diye de yapıyorlarmış duymuştum yapıp yapmama konusunda kararsızdım sarılığa da faydası olacaksa yapayım ozaman ben amlyata girince açsınlarda gazı kaçsın bari

ılk yarım saatte anne sutü almasıymış kılzra cunku ılk yarım saatte agız dıye bırsey gelıyormuş bebege cokk faydalıymış ben böyle bılıyorum

canım benim bildiğimde kayın validem görümcemin bebeğine yapmıştı hastaneye giderken çantana biberonunu koy içine kaynamış su koy bebeği sana getirdiklerinde bebeğine içir böylece sarılık olmuyomuş gerçektende olmadı bebek doğunca susuz kalıyo ya onu için ce böbreklere gittiği için hastalanmıyo aklında bulunsun

bende kayısı duymuştum gebeliğin son zamanlarında bol kayısı yersen bebek sarılık olmuyormuş deneyip faydasının görenlerden duydum

sarılık bebeğin aç kalmasından olurmuş. umarım sütümüz hemen gelir. anne sütüyle doyan bir bebekte sarılık olmaz. yeni doğmuş bebeğe su bile içirilmez diye biliyorum ki değil soda içirmek.. birde diyeceğim..batıl inançlarda sarı kıyafet giydirinki sarılık olmasın diye birşey var. ama uzmanlar bunu ters buluyor arastırmalarımda bunu öğrendim. tersine sarı giydirmeyinde sarardığı zaman belli olsun diyorlar

hayırlı ağrısız acısız doğum nasip olur hepimize inşallah..

arkadaş su bile içirilmez demiş ama zaten hemşirelerde bebeğe serum içiriyolarmış kaynamış suyun emin ol hiç bir zararı olmaz benim arkadaşımda 1 ay oldu doğum yapalı bebeğe serum veriyolar diye su vermemişler bebeği sarılık olduu yinede sen bilirsin inş.bebeklerimiz hastalanmadan sağlıcakla doğarlar allah hepimizin yardımcısı olsun

Sadece anne sütü içmesi sarılığı engeller..İlk gelen ağız suyu doğumdan sonraki 30dk içinde gelir sonra olmaz diye birşey yok, bebek ne zaman emmeye başlarsa ağız suyu gelir sarı sıvımsı birşeydir aşı gibidir bebeği mikroplardan korur direncini artırır.Sonra gelen sütle beslenir.Sütün kalitesini arttırmak için bir sürü yöntem var araştır, Anne sütüyle beslenen ve doyan bebekler sarılığa yakalanmazlar.Hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim.Gelecek olan minişede bolbol huzur sağlıklar diliyorum.Rabbim analı babalı büyütsün inşallah..

ac bırakmamk gerekıyo bebegı bize doktor öyle dedı benım sutum gelmedı 4 gun sezeryan oldugum için kayınvalıdelerde mamaya alısmasın dıye az az vermişler ve netıcede oglum sarılık olduu :KK43:

yarın doğuma gidicem bebeğim sarılık olmasın diye napabilirim bileniniz varmı

Gözün aydın canım.Allah analı babalı büyütsün.Bol bol emzirmekten başka yapabileceğin bişey yok.Önceden yapılabilecek bişey olsa zaten hiçbir bebek sarılık olmaz.Ayrıca sarılık korkulacak bişey değil.Benim oğlumun 18'e kadar çıktı değeri.Fototerapi aldı düştü.Beslenip kilo aldıkça kendiliğinden geçiyo.Öyle ilacı falan da yok tek çaresi fototerapi.Güneş ışığı da iyi gelir diyolar ama bize hiç fayda etmedi.Doktora sorduğumda çıkarın bir zararı olmaz ama faydası da olacağını sanmıyorum dedi.Sakın şekerli su verme ve de verdirtme.Sık sık emzir sütün gelmiyosa da mama ver ama şekerli su sakın verme.Sağlıkla gelsin bebişin.

bebekken geçirilen sarılık hafiftir ve bebeğin atlatabileceği düzeydedir bayanlar, asıl yetişkinlik dönemine kalırsa bebekken geçirmesi gereken sarılık o zaman büyük sıkıntı oluyor benim eşim geçen yıl geçirdi 25 gün hastanede karantinada kaldı şimdi iyi çok şükür

X