Adetliyken Vajinal muayene sebebi?

angel_eda

rabbim bebeğimi koru...
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2008
730
5
Arkadaşlar ben yumurta takibi tedavisine başladım. geçen ay adetimin 2.günü muayeneye çağırdı dr. ve alttan muayene etti. bunun sebebini bilen var mı aranızda? :kedi:

bendede 7mm lik folit(et parçası) varmış ve 15. günümde yumurtlama olmadığını söylemişti benide adetin 3. yada 5. günü çağırdı ultrasonla tekrar bakmak için ne olacağını merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

ben de pko var o yüzden tedavi görüyorum ben. tahminen yeni yumurta gelişimi varmı die bakacak? yada herşey normal mi die bakacak!
bu arada geçmiş olsun sana...

canım genelde yumurtlama düzensizliğinde adetliyken alttan bakıyorlar. korkacak, endişe edecek bişi yok canım :) gayet kolay oluyor.

evet bende bu ay ilk defa adetliyken gidicem...
iyi de,
adetliyken nasıl olucak muayene
:sinifsinif:

bende adetliyken gitmistim doktor kultur testi yapti ve ureaplazma diye bir mikrop aldigimi bu yuzden hamile kalamadigimi farketti

çünkü adet olmanızla beraber vücut yenı yumurta üretmeye başlar döllenmeyen yumurta da vücuttan atılır.özellikle gebe kalmak isteyenler de yumurta takıbi yapmak için vajıadan ultrasonla muayene edılıyo ki yumurtaların ne kadar gelıştığı kaç tane geliştiği takıp edılebilsin.ona göre de çatlatma iğnesi falan veriliyo.

X