Saç Uzatma Yöntemleri Biotin ile Sa uzat

Kızlar bende biotin kullanmaya karar verdim ama b12 eksikliği olduğu için b12 hapıda kullanıyorum ikisi birlikte zararlı olurmu bilen varsa yardımcı olabilirmi..

3.kutumda bitti ewet saçım gerçekten hızlı uzuyor tırnaklarımda..ama vücudumda falan kllanma artışı yapmadı..

azönce aldım kızlar bende eczaneden solgar ın 5000mcg bakalım işe yarayacakmı ben hipoglisemi hastasıyım umarım etki eder çünkü şeker nedeniyle tırnaklarım saçlarım çok kötü durumda b12 iğneside kullanıyorum zaten bunuda doktorum önermişti ama almamıştım kıllarım maymuna dönerim diyede sizi okuyunca cesaret ettim valla zaten lazerle uğraşmaktan bi hal oldum dahada kıl çıkmasın hiçbir yerimde sonuçları yazarım size:KK1:

azönce aldım kızlar bende eczaneden solgar ın 5000mcg bakalım işe yarayacakmı ben hipoglisemi hastasıyım umarım etki eder çünkü şeker nedeniyle tırnaklarım saçlarım çok kötü durumda b12 iğneside kullanıyorum zaten bunuda doktorum önermişti ama almamıştım kıllarım maymuna dönerim diyede sizi okuyunca cesaret ettim valla zaten lazerle uğraşmaktan bi hal oldum dahada kıl çıkmasın hiçbir yerimde sonuçları yazarım size:KK1:

Olmaz bir şey merak etme, bu aldığın biotini bitirdikten sonra yenisini alma, eczaneden bemiks c alırsın, içinde hem folik asit, hem b12 ve b kompleks vitaminleri hem biotin var... Daha öncede yazdım biotin vucut tarafından depo edilmez ve vucudun günlük biotin ihtiyacı sadece 300 mcg yani sen 4700 mcg yi idrar yolu ile boşa harcıyorsun tatlım...

Bu arada bende hipoglisemi hastasıyım, rafine gıdalardan uzak durduğumuz için bizim biotin ihtiyacımızı dışarıdan karşılamamız şart yalnız hipoglisemi ile şeker hastalığını ayırmak gerek biz şeker hastası değiliz...

çok olumlu yorumlar bende 2 yıldır b12 kullanırım fakatt 1 ay kullnır 1 ay ara verir o şekilde dahiliye doktorumada demiştim çok iyi takviye şart artık bu devirde demişti.
kıllanma yapmadığı,b12 ile kullanımında bi sorun olmadıgı hatta emilimi kuvvetldirdiği,saça faydasnının mükemmel oldugu yazıyor fakat ben zaten gayet zayıfım ve kilo almaya çalışıyorum 1 kg bile bnm için çok önemli çok aşırı zayıflayan oldumu zayıflattıgı hatta iştah kapattıgı söylenmiş bunu yapmasın ya nolur :)

Olmaz bir şey merak etme, bu aldığın biotini bitirdikten sonra yenisini alma, eczaneden bemiks c alırsın, içinde hem folik asit, hem b12 ve b kompleks vitaminleri hem biotin var... Daha öncede yazdım biotin vucut tarafından depo edilmez ve vucudun günlük biotin ihtiyacı sadece 300 mcg yani sen 4700 mcg yi idrar yolu ile boşa harcıyorsun tatlım...

Bu arada bende hipoglisemi hastasıyım, rafine gıdalardan uzak durduğumuz için bizim biotin ihtiyacımızı dışarıdan karşılamamız şart yalnız hipoglisemi ile şeker hastalığını ayırmak gerek biz şeker hastası değiliz...

cnm şundan şeker dedim benim tip 2 diyabete çevirme evrensindeymiş :KK43: bazen çok yükseliyor genelde düşük olsada :) doktorda sorun olmayacaktır dedi bakalım şimdilik kullanıyorum inş sonuç alırım :) sağol tekrar

Bu konuyu başlatan ve yorum yapan herkese teşekkürler çok yararlı oldu.Bir sorum var benim bu vitamin saçı gürleştirir mi ve güçlendirir mi yoksa uzamaya mı etki ediyor

Son düzenleyen: Moderatör:
bende dün medobiotin aldım eczaneden 34,50 tl.bugün ikinci günüm 1 ay sonunda nekadar uzadığını yazarım buraya. Ama saçları dökülen uzamayan tırnakları bozuk olanlar doktora gidip kan testi yaptırsınlar bence çünkü ben o sebepten gittim bana kan ilacı vermişti.saçlarım daha hızlı uzadı tırnaklarım güçlendi mutlaka vücutta birşey eksik oluyor..

bende dün medobiotin aldım eczaneden 34,50 tl.bugün ikinci günüm 1 ay sonunda nekadar uzadığını yazarım buraya. Ama saçları dökülen uzamayan tırnakları bozuk olanlar doktora gidip kan testi yaptırsınlar bence çünkü ben o sebepten gittim bana kan ilacı vermişti.saçlarım daha hızlı uzadı tırnaklarım güçlendi mutlaka vücutta birşey eksik oluyor..

benimde 4. günüm. aynı paraya aldım...
bekliyorum güzel etkilerini inş...

Bu konuyu başlatan ve yorum yapan herkese teşekkürler çok yararlı oldu.Bir sorum var benim bu vitamin saçı gürleştirir mi ve güçlendirir mi yoksa uzamaya mı etki ediyor

Güçlendirir, dökülmeyi önler bunun dışında kafa derisindeki kıl kökleri mevcut bir sayıdadır bunu arttırabilecek bir şey yok maalesef... Eğer saçlardaki sorun vitamin eksikliğindense b vitamini veya biotin kullanmaya başladığında saçlar daha kalın ve daha güçlü olur eh uzamayada etkisi oluyor tabii...

Son düzenleme:
yağ üretimiyle ilgili kısmı anlamadım. fazla yağ oluşumu yapmaz dimi?? kilo almıyalım sonra:KK70::KK70:

biotin solgar kullandım ve saçımda aşırı derecede yağlanma ve kepek kaşıntı oldu zamanla iyce kötüleşti.cildim çok kuru 4 5 günde yağlanmayan saçlarımı bir haftadır hergün yıkıyorum.belkide yag üretiminden kastı budur.ayrıca nette sivilce gibi küçük sarı yağ bezeleri yaptıgı yazıyor..biotinden böyle bi yan etki gören varmı kızlar???

X