Saç Uzatma Yöntemleri Biotin ile Sa uzat

o yüzden solgar almayın demiştim :) medobiotin adlı üründe, 1 tablette 5,000 mcg içeriyor :) ve içinde 60 tane var diyatı da 34 lira, 2 ay yeter. solgardan kat kat daha ucuz.

ayrıca ben folik asit de alıyorum. folbiol ismi. eczanelerde bulunuoyo 1.5 lira. ondan da bir tablet alıyorum.

Benimkisinin markasi farkli.. ama 5 taneye kadar icilebildigine gore denicem. ben burda 90adetlik kutusuna 8,25 euro veriyorum.. sanirim seninkinkiyle yaklasik ayni hesaba geliyo.

bu arada, 1 ay dolduktan sonra yeni vitaminler eklemeyi düşünüyorum. çinko ve silica (at kuyruğu otu) tabletleri.

arkadaşlar diyetisyen arkadaşıma diyet yaptığı için saçlarının dökülmesini durdursun diye verdi ve işede yaradı ayrıca kesinlikle iştah açmıyomuş...

birde arkadaşlar solgar 1000 medobiotin 5000 arada çok fazla bir fark var bu fazlalıkta biotin almak bizim için zararlı olmazmı 5000 bana çok fazla geldi eğer 5000 işe yarıyorsa zararıda yoksa solgar 1000 i neden satsın ??

biotin fazlasının zararı yok hatta yararı var. 7000den fazlası kan şekerini düzenliyor. zaten fazlası da idrarla atılıyor.

solgarın az koymasının sebebi vücut ihtiyacının fazla olmaması.

saç amacıyla kullanılacağı zaman dozu arttırmak gerekiyor.

saçlarım ayda 1 cm anca uzardı :kızgın:
tam 10 gün oldu içeli yarım cm den fazla uzama var
0,5 - 1 cm arası bişi :sm_cool:
saçlarım yeni boyalıydı çok rahat anlaşılıyo kaydirigubbakcemile2

Son düzenleme:
benim de 1 ay oldu. ama dayanamayıp 2. haftada boyatmıştım çünkü çok dibi görünüyordu. fotoğraf makinesi şu anda başkasıyla tatilde olduğu için çekemiyorum. ama benim totalde 2,2 cm uzadı.

bu biotin harika bişey ya. lokal uygulamalara inanmayan bir insan olarak diyebilirim ki gerçekten hızlı uzatıyor. 15 günde dipten çıkan saçlara inanamazsınız.

1 sene boyunca saçlarınızı hiç kestirmezseniz senede 25 cm i bulur. eğer saçlar omuzlardaysa bele inmesi anlamına geliyor. 2 sene kullansanız ve arada kestirseniz popoya kadar iner.

Son düzenleme:
canım resım koyucam demıssın 1 ay olmus sanırım coktan resmını beklıyorummmmm

biotin kendi başımıza alabildiğimiz bir vitamin galiba çinko gibi isim ne olarak geçiyor ve fiyatı nedir ????

biotin kendi başımıza alabildiğimiz bir vitamin galiba çinko gibi isim ne olarak geçiyor ve fiyatı nedir ????

ilk sayfayı oku :)

şimdilik resim koyamıyorum çünkü foto makinesi başkasıyla tatilde :KK43: ama ben milim milim ölçtüm tam 2,2 cm uzadı. normalde 1,2 cm uzuyor.

biotin suda çözünen vitaminlerden birisidir.b grubu vitaminler içinde kabul edilir. tüm organizmalar biotine ancak sadece bazı bakteriler, mantarlar ve yosunlar tarafından sentezlenir.

biotin insan organizmasında 4 önemli enzimin yapısında yer alır. bunlar:

acetyl-coa carboxylase yağ asidi sentezinde görev yapan bir enzimdir.
pyruvate carboxylase karbonhidrat dışı maddelerden şeker üretiminde görev alır
methylcrotonyl-coa carboxylase bazı amino asitlerin metabolizmasında rol alır
propionyl-coa carboxylase amino asitlerin, kolesterol ve yağların metabolizmasında rol alır.

biotin yetmezliği çok nadir görülen bir tablodur ve sadece 2 durumda görülür. bunlar; uzun süreli yoğun bakımda tedavi gören ve sadece damardan beslenen hastalar ile yine uzun süreli (yıllar ile ölçüler) çiğ yumurta akı tüketen insanlardır.

aşırı biotin yetmezliğinde yüzde ve genital bölgede saç dökülmesi, özellikle gözlerin çevresinde tipik kızarıklık, depresyon, halsizlik, halüsinasyonlar ve el ile ayaklarda titremedir. biotin metabolizması ile ilgili genetik bozukluğu olanlarda da yetersizlik görülebilir.

içinde biotin bulunan besinler;
maya
buğday
ekmek
yumurta
kaşar peyniri
karaciğer
tavuk
somon
avokado

dr. alper mumcu

merak edenlere..

ben diyette yapıyodum iyi oldu bu biotin saçlar gitmek üzereydi
1 temmuzda başladım 13 temmuz bi cm e yakın şuan
bi iki ay sonrasını düşünemiyorum bile delikafadulden
bi ay yokum giremicem sonra bende önce sonra yapıp koycam kaydirigubbakcemile3

ben de dışarıdan uygulanan uzatıldığı iddia edilen bakım kürlerine inanmadığım için
bunu uygulamaya karar verdim.
ama evde solgarın biotinini buldum 1000 lik tabi,içinde 9 adet kalmış bu bitince medobiotine geçicem
bu 9 tableti bugun 5,yarın 4 tane alsam ölmem dimikaydirigubbakcemile3
sonucta a,d,e,k vitaminlerinden değil,fazlası atılıyo vucuttan.
evet evet,içiyorummmm:1ninca:

vucudun baska yerlerinde de kıllanma yapar mı acaba,yoksa olan tüyü kılı mı hızlı uzatır :?
saçım hızlı uzasın da goril olmaya razıyım-tatlicadiarzu-

biraz sonra gidip biotin almayı düşünüyorum.. senin şu yanında kullandığın folbiol nedir tam olarak? saç uzamasına onunda faydası varsa ondan da alayım?

Kizlar ben Almanyaya gittim ve 10mg'lik biotin aldim. Ve uzerinde kullandiktan 6 ay sonra ancak faydasi gorulebilicegi yaziyodu. Uzun suredir biotin kullaniyodum, baslarda 1mg'lik sonra 4 - 5mg'lik derken simdi 10mg'lik ve tam faydasini ne zaman gorucegim konusunda kafam karisti cunku ancak 3 ay kadar kullandim. Acaba gercek neticeyi bi 3 ay sonrami alicam, yoksa sizinde bahsettiginiz gibi hemen uzatiyomu bu sey?

5mg olanı saçta hemen etki ediyor... diğer etkiler (kan şekeri dengesi) ayları bulabilir. bir zararı yok zaten fazlası idrarla atılıyo.

X