Hematoloji - Kan bilimi Trombosit hastalığı

Bir tanıdığım enoant kullanıyor çok iyi sonuçlar aldı. İnternetten sipariş vermişti fiyatı da uygundu, ertesi gün teslim edildi.

Ben 27 yasındayım ve 12 senedir itp hastasıyım.1,5 aylık bir kortizon tedavisi görmüştüm bunun dısında herhangi bir tedavi görmedim.Her ay kan tahlili yaptırıp trombositlerime bakılıyor ve genellikle 50 bin ile 80 bin arasında değişiyor.Nadirende olsa 15 - 20 binlere düştüğü zamanlar 1 haftalık bir program uyguluyorum kendime.Trombosit değerlerinizi yükseltmek için, eğer diğer tüm tahlilleriniz temiz çıktıysa (kanser,ilik vs..) bazı besinleri fazlaca tüketmeniz,stres ve üzüntüden uzak durmanız gerekiyor. En son 15 bin çıkan trombosit değerimi 5 günde 115 bine yükseltmeyi başardım.Umarım yazdıklarım sizede şifa olur. Hergün 3 öğün mercimek çorbası (Mercimek haşlanırken suyu asla dökülmeyecek,içine kabakta koyabilirsiniz ) Her sabah ve aksam 1 kaşık dut yada üzüm pekmezi ben pekmezin çok etkili oldugunu düşünüyorum. Hergün en az 30 tane antep fıstıgı ve bir avuç çekirdekli siyah üzüm. Her sabah ve akşam böğürtlen,çilek,portakal,muz,mor üzüm ve istenilen aromada meyve suyunu ben hazır seftalı suyuda ilave ediyorum biraz kıvamı yumusatmak için (bu karısımın içine yine pekmezde ilave ediyorum mutlaka) blender dan geçirip içiyorum. Aksam yemeklerinde mutlaka kırmızı et yemeye özen gösteriyorum çünkü kırmızı et trombositi yükselten besinler arasında.
Düşük trombosit dönemlerimde balığı fazla tüketmiyorum çünkü omega 3 olarak zengin bir besin oldugu için kan sulandırıcı etkisi görülebiliyor.Bol su içmeyide ihmal etmeyin

Ben 27 yasındayım ve 12 senedir itp hastasıyım.1,5 aylık bir kortizon tedavisi görmüştüm bunun dısında herhangi bir tedavi görmedim.Her ay kan tahlili yaptırıp trombositlerime bakılıyor ve genellikle 50 bin ile 80 bin arasında değişiyor.Nadirende olsa 15 - 20 binlere düştüğü zamanlar 1 haftalık bir program uyguluyorum kendime.Trombosit değerlerinizi yükseltmek için, eğer diğer tüm tahlilleriniz temiz çıktıysa (kanser,ilik vs..) bazı besinleri fazlaca tüketmeniz,stres ve üzüntüden uzak durmanız gerekiyor. En son 15 bin çıkan trombosit değerimi 5 günde 115 bine yükseltmeyi başardım.Umarım yazdıklarım sizede şifa olur. Hergün 3 öğün mercimek çorbası (Mercimek haşlanırken suyu asla dökülmeyecek,içine kabakta koyabilirsiniz ) Her sabah ve aksam 1 kaşık dut yada üzüm pekmezi ben pekmezin çok etkili oldugunu düşünüyorum. Hergün en az 30 tane antep fıstıgı ve bir avuç çekirdekli siyah üzüm. Her sabah ve akşam böğürtlen,çilek,portakal,muz,mor üzüm ve istenilen aromada meyve suyunu ben hazır seftalı suyuda ilave ediyorum biraz kıvamı yumusatmak için (bu karısımın içine yine pekmezde ilave ediyorum mutlaka) blender dan geçirip içiyorum. Aksam yemeklerinde mutlaka kırmızı et yemeye özen gösteriyorum çünkü kırmızı et trombositi yükselten besinler arasında.
Düşük trombosit dönemlerimde balığı fazla tüketmiyorum çünkü omega 3 olarak zengin bir besin oldugu için kan sulandırıcı etkisi görülebiliyor.Bol su içmeyide ihmal etmeyin

Enoant kullanan itp li varmı trombositleri yükseliyormuş.
Ben kullandım canım 2013yılında nukseden hastalığım için.yalnız peşpeşe iki tane kullanmak gibi bi hata yaptım saçlarımın yarısı dokuldu nerdeyse.aralıklı kullanmak gerekliymiş.ama doktorların ameliyatsız duzelmez dediği trpmbositlerim 200binlerde şuanda.eğer yine duserse alternatif tedavi olarak kopek balığı karaciğeri yağını kullanacağım.yabancı forumlarda,başka ullkelerden trombosit dusukluğu yasayan kişilerin tedavi,alternatif tedavi yontemlerini arastırdım konuştum.kopek balığı karaciğer yağını arastırın siz de lütfen.bir diğer oneri de aip diyeti(uc ay kadar hayatımızdan bazı besinleri çıkarıp beslendiğimiz takdirde bağırsak floramızdaki bağışıklığı duşuren ,kendi hucrelerimize saldırkaya sebep olan rahatsızlığın tedavi edileceğine dair olumlu gorusler deneyimler var).gercekten benim gibi bu hastalıktan kurtulmak isteyen kişilere yardımcı olabilirim umarım.lutfen arastırın siz de.

Arkadaslar trombosit degerim 176 cikti fakat bacaklarimda morarmalar oluo suan sadece sol dizimden asagida yaklasik 15 tane morariklik war en ufak darbede bile morariyor dr tahlil normal dedi neden boyle oluyor anlamadim yardmci olursaniz sevinirm

Herkese merhaba, iki hafta önce annemin bacaklarında morarmalar oldu hemde bir günde,ertesi gün doktora gidip kan verdi, sonuçlarını almaya gittiğinde fenalaşıyor acile götürüyorlar ilk tahlillerinde plt 70 bin,acilde yapılan testte 45 bine düşüyor, bandırmadan bursaya sevk ediliyor çünkü hematoloji bölümü ilçe hastane de yok,akşam oraya gidiyorlar testte 41 bin e düşüyor ertesi sabah ise 29.7 bine düşüyor..doktor 16mg lik peridnol kortizon hap veriyor sabah akşam kullandı tatlı tuzlu yiyecekleri kesti bir hafta sonra kontrol dedi yiyecek içecek anlamında dediklerini yaptık annemde olan eski morarmalar daha düzeldi bu arada ama birkaç yerinde tekrardan çıktı sonra kontrole dün gittik plt 21.7 olmuş..ama demir eksikliği vardı o düzelmiş doktor kortizonu günde 3 e çıkardı bu hafta tekrar gidicez sürekli bir düşme oluyor endişeleniyorum..10 bine kadar düşerse ne yaparız bilmiyorum..sarı kan verme olayı da hemen olmazmış ilk tedavi süreci böyleymiş..annem halsiz vücudunda morarmalar devam ediyor bir yere çarpmasın etmesin düşmesin dediler uykularım kaçıyor sabahtan akşama kadar araştırıyorum her şeyi aklıma bir şey takılıyor uyanıyorum gece gidip kontrol ediyorum sürekli..doktorda herhangi bir burunda vajinada makatta ağızda kanama olursa acile gidin dedi, ayrıca annemin coraspirininden plt düşüklüğü kaynaklandığını veya enfeksiyon geçirdiğini akut bir durum olduğunu söyledi..bekliyorum gece gündüz:KK43:(6 gün sonra kontrolumuz var

Cok gecmis olsun umarm suanda iyisinizdir.Anneme aplastik anemi teshisi konuldi tedaviye baslandi surecimizin asamalarini yazdim baska bir forum icerigine.. ama sizin adiniza cok sevindim ilik nakli cok zor cunku ulkemizde
Evet çok zor ama birazda sans işi çok şükür iyiyim atlattım ama aşamalar ilaçlar yasaklar zor:KK43:

merhaba kızım 7 yaşında itp tanısı kondu ilik vs sonuçlarımiz temiz çıktı siz şuanda nasılsınız acaba bilgilendirebilirseniz bizim kanımız 44 olmuş artık 2 günde bir kan sayımı yaptırıyoruz ve kızım artık hastanede yatmaktan çok bunaldi 😔 şuan evdeyiz ama 30 un altına düşerse tekrar yatiracaklar ne yapacağımı bilemiyorum

İlik nakli olduktan sonra duzelmeniz oldu mu kesin tanı itp hastalığı olarak mı kondu size 7 yaşındaki kızımin düşüyor bir aydır duzelmiyor kortizon sarı kan ve ivig ilaci tedavisi uygulandı fakat hala aynı 44 olmuş ve artık iki günde bir kan sayımı yapılıyor 😔

Merhabalar, 1 sene olmuş ama. Durumunuz nedir? Oğlum iki yaşında itp tanısı koyuldu. 17 bine kadar düştü. İvig verildi. Sürekli düşüşe geçiyor. Sizin süreç nasıl ilerledi. Bilgilendirir misiniz ?

merhaba arkadaşlar bugün bu hastalığın adını ilk kez duydum trombosit değerim 133 çıktı kullandığım bi antidepresan var doktorum ona bağlı olabilceğini söyledi çok mu düşük bu değer bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Çok düşük değil ama biraz düşük

normalini şu an hatırlamıyorum ama annecimin 54 çıkmıştı o yüzden ona trombosit tedavisi uygulanması gerekti. trombosit kanda pıhtılaşma sağlayan hücre demek. trombosit oranı düşük oldugunda kanama halinde durmama ihtimali oluşuyor sanırım ama tabi ciddi kanamalardan bahsediyorum eline diken batması gibi şeyler değil
Benim 48 trombosit im bana tedavi hiç vermediler nedenini bilen var mı

X