Antiperspirant ürünler hakkında bildiklerimiz

Beany

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
1.169
8
merhaba arkadaşlar
bende uzun zamandır koltuk altı terlemesi şikayetini yaşayanlardanım
ve hep bu tarz ürünlerini kullanmakta kararsız kalmış biri olarak biraz araştırdım bu ürünlerin içeriğini
bikere uzun süre kullanım gerektirmemesi ve vücuda içeriğindeki alcl3 ün girmemiş olması sevindirici ,maxim ve tereson aynı içeriğe sahip ürünlerdir,içerisinde distile su,etil alkol ve aluminyum klorür(alcl3) vardır .
alcl3 yaklaşık 12 gr dır bu ürünlerde
vücut için max 30-35 gr dan fazlası zararlıdır.bu ürünlerdede zaten bu maximum seviyenin altındadır
bu formülü hazırlayan bazı eczaneler varmış ,bende 20 grlık alcl3 100 mlt (alkol-su) ile hazırlattım ,bir cilt doktoru tavsiye ediyor forumun birinde ayrıca..
fakat bunu her aczane hazırlamıyor ,çünki alcl3 kimyasalı ender bulunan bir madde ,çoğunun bilgisi bile yok alcl3 hakkında
ben toplam 20 tl ye 100 ml hazırlattım ,hem daha etkili hemde daha ekonomik .
ayrıca nette bi forumda bu formül hakkında detaylı bilgi paylaşımıda var ,açıkçası çok rahatladım ve kullanmaya başladım ,ilk günde koltuk altım kupkuru oldu diyebilirim
paylaşmak istedim sizlerle.

Son düzenleme:
burda okuduğum bir formülü uyguluyorum karbonatı iyi geliyor ama kuruluk olmuyor tabi.. dediğin denenebilir :) teşekkürler :KK66:kaydirigubbakcemile5

keşke bu ürünler bende de işe yarasa ben çok zorluk çekiyorum ama yaramıyor işte :sinifsinif:

erkeklerde terleme daha fazla olduğundan ,onlar için olanların içinde 15 kat daha fazla alüminyum olduğunu ,alüminyumun vücutta östrojeni taklit ettiğini,bunun kadınlarda meme kanserine,erkeklerde meme büyümesine sebep olduğunu biliyorum.forever diye bir markanın alüminyumsuz aloeveralı ürününü aldım onu kullanıyoruz artık...

Selam ben bir kaç eczaneye sordum kimse hazırlamadı bende humacare ter önleyici sprey aldım içeriği aynı çokta memnun kaldım hazırlayan bir eczane bulana kadar devam etmeyi düşünüyorum piyasada 45 tl ama 30 tlden buldum ben. Ter sorunu yaşamaktansa o parayı vermeye razıyım:)

X