ananastan krem nasıl yapılır?

nrsnkma39

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.556
10
Akadaşlar,nerden duydum yada okudum bilmiyorum ama <ananas alırken sap ve kabuklarınıda alın cilde yararlı> diye aklımda kalmış,geçenlerde bende kabuklarını isteyince ordaki görevli< krem mi yapacaksınız?> diye sordu,keşke ona sorsaydım nasıl yapıldığını biliyor mu diye.
Evet,içinizde ananastan nasıl krem yapıldığını bilen varsa lütfen yazsın.Şimdiden teşekkürler:çok üzgünüm:CADIARZU

Ananaslı el kremi
* Yarım tatlı kaşı ı sirke
* 1 yumurta sarısı
* 2 çorba kaşı ı ananas suyu

Sirke yumurta sarısı ve ananas suyunu bir kapta karıştırın. Tırnaklarınızı içine batırıp 5 dakika bekletin. Yıkayıp durulayın.

Bu tarif var ama el kremi.Aradığın şey bu olabilir mi?

Ananaslı el kremi
* Yarım tatlı kaşı ı sirke
* 1 yumurta sarısı
* 2 çorba kaşı ı ananas suyu

Sirke yumurta sarısı ve ananas suyunu bir kapta karıştırın. Tırnaklarınızı içine batırıp 5 dakika bekletin. Yıkayıp durulayın.

Bu tarif var ama el kremi.Aradığın şey bu olabilir mi?

çok sağol canım,yüz için kırışık kremi yada maskekaydirigubbakcemile3a.s.

Meyveli yüz maskesi: Bir adet muz, ananas ve birkaç çileği çatalla ezerek yüzünüze sürün. 10-15 dk sonra soğuk su ile durulayın.

Oldu mu heee kaydirigubbakcemile3

Papaya ve Ananas Maskesi
Meyvelerle yüzünüze ışıltı verin

Hazırlanışı
Kuru ve bakımsız ciltleri doğal yoldan canlandırabilen meyve maskesi cildinizin çok hoş kokmasını da sağlamaktadır. Üstelik papaya ve ananas enzimlerinin onaracağı cildiniz, tropik meyvelerin kokusunu gün boyu taşıyacaktır. Şimdi hemen mutfağa girin ve maskenizi hazırlamaya başlayın! 1/2 soyulmuş papaya, 1 çay kaşığı taze ananas suyu ve 1 çay kaşığı yulaf ezmesini bir kaba koyup iyice ezin. Hamur gibi olan bu maskeyi yüzünüze sürün ve 3 dakika kadar bekleyin. Cildiniz meyve enzimleriyle canlanmaya başlayacaktır. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve ardından nemlendirin.

Peki bu? kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Ananas, selülit ilacı ve toksin atıcı özellikleriyle kozmetik sektöründe çok sık kullanılan bir meyve. İçerdiği A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, fosfor ve demir gibi minerallerle sivilceli cilt sorunlarının dermanı.

Pürüzlü ciltlerdeki sivilce ve lekeleri hafifletiyor ve cildi canlandırıp kadifemsi bir yumuşaklık kazandırıyor. Ananas ayrıca, makyaj ürünlerinin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini de gideriyor.

3-4 dilim ananası ezip cildinize sürün ve 15 dakika bekleyip ılık suyla yıkayın.

* Yarım ananas ve 60 gr kavrulmamış bademi robotta krem kıvamına gelinceye kadar ezip göz çevresi hariç yüz ve boynunuza sürün. 15 dakika bekleyip cildinizi durulayın. Cildinizi yumuşatıp pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır.

Yok yok bu kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

X