Sivilceli Ciltler benim en iyi dostum, fucidin

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

cocomademoiselle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
55
0
sivicelerim çok fazla değil ama cildim aktif olarak çalışmıyor. gözeneklerim sıkça tıkanıyor, siyah nokta temizleyici bantlar, maskeler, nemlendirici, soyucu, kurutucu, alkollü, alkolsüz, benzamycin, aknilox, tretin, isotrexin, avon clearskin, 4 saatte sivilce geçiren şey, antibiyotikler... hepsini denedim... mutlaka biraz da olsa işe yarıyorlar, ama işin temelinde yatan şey cildinizin temiz olması. ben birkaç aydır yüzüme pudra & fondöten sürmeyi bıraktım. nefes alıyor resmen. bol bol yüzümü yıkıyorum ve fucidin isimli antibiyotikli kremi kullanıyorum. cildim birkaç sene öncesine göre çok daha pürüzsüz. düzenli kullanınca işe yarıyor. onun dışında kırmızı stres sivilcelerine aknilox jel çok iyi geliyor. ha bir de o yapışkanlı siyah nokta temizleyici bantları da haftada bir yapın, işiniz kolaylaşır.

Aynı şeyi ben de merak ettim , hangisini kullanıyosun cnm ?

Bir de fucidin yağlı bir krem olduğu için yağlı ciltlerde ters etki yapabilir, seni cildin yağlı mı?

arkadaşlar fucidin uçuklar için bir antibiyotik değilmi veben galiba deniyeceğim nedenmi çünkü ablamın çocuğu düştü ve tam anlında inanılmaz büyük bir yara oluştu dikişleri alındıktan sonra günde 2 defa fucidin sürdü yaraya şu anda çocukta belli belirsiz bir iz kaldı o derinlikteki yara için inanın bu mücize belki silviceler içinde büyledir ben 25den sonra sivilce kurmanı oldum inşaallah iii gelir senelerdir bıktım bu sivilcelerden

Aynı şeyi ben de merak ettim , hangisini kullanıyosun cnm ?

Bir de fucidin yağlı bir krem olduğu için yağlı ciltlerde ters etki yapabilir, seni cildin yağlı mı?

benim cildim yağlı, ama fucidin ek olarak yağlandırma gibi bir etki yapmadı, şu ana kadar kullandığım en iyi krem, çünkü antibiyotikli, sanırım bu yüzden iyi geliyor.

peki bir şey soracağım; yüzün tamamına yayarak mı uyguluyoruz, yoksa sadece sivilcelerin üzerine minik minik mi???

Ben de bir şeyler sorucam; aknilox jel kırmızı stres sivilcelerine iyi geliyor demişsin... bazen bacaklarımda ve sırtımda kabarcık oluyor kırmızı, bildiğimiz sivilcenin kırmızısı... Ona da iyi geliyor yani öyle mi ?
Bacağıma , sırtıma , yüzüme de sürebilir miyim aknilox jeli ?

X