Ameliyat sonras Burun ii temizlik

kızlar ameliyat olalı 12 gün oldubugün bandajlarım çıktı.burun ucuna yakın beni rahatsz eden bi parça var çekmeye çalışınca canım yandı ve çok minik bi parça ip çıktı çok korktum kızlar sizce dikişlerime zarra mı vermişimdir acaba?

ben hala kullaniyorum kacinci bende bilmiyorum o benim vazgecilmezim oldu heryerde yanimda :) spreyim vede aynam hep yanimdaydilalr halede yanimdalar..sevgili olduk onlarla...bende icierlere hale dalamiyorum ama ucundan temuizliyorum:smiley-cool:

yok bisi olmasda sakin ellem icerde kendilgiinden dokulen dikisler olabilir ve o batiyor olabilir sen genede ellesme rahat durr:KK70:

ben ilk 2-3 ay burun içi krem vermişti doktor antibiyotikti..hem içini yumuşatıyor hemde yaraların iyleşmesini hızlandırıyordu...11 ay olduuuu eskisi gibi kulak çöpü kulanmıyorum ama günde yada 2 günde bir bikere kualk çöpüyle iyicene temzilerim burnumu:)

Arkadaşlar mrb ameliyatımın 38.günündeyim,burun içi dikişler ne zaman kendiliğinden düşüyor bilen var mı?Ben burnumu temizlemeye çalışırken dikişlerimin bazıları düştü vaktinden önce mi ve ben oynadım diye mi düştü acaba,bilgisi olan varsa cvp lütfen:KK43:

Dikişlerin kendi kendine düştüyse zorlamadıysan sorun olmaz herhalde. Zaten 38 gün olmuş. Bence panik yapacak bir durum yok canım.

38 günde dikişlerin düşmüş olması gerekmez mı?çok uzun bı süre..o kadar uzun süre kalıyor mü dikişler?
ben burnumu temizleyemezsem fittiririm ya :KK43:

ben doktorun verdiği kremle sümkürdüm yavaşca ilk günler günde 2 defa sümkrüyordum şimdi 23. günümdeyim sümkürmeme gerek yok çünkü burnumun içi tıkanmıyor sanırım yarada kalmadı öyle.. arada akıyor işte kremde antibiyotikli :KK66:

Umarım öyledir canlarım benim burnum çok sorunluydu,ameliyat sırasında kıkırdağım bayağı zorlamış doktorumu çok uğraşmış kıkırdağıma destek vermek için normalin sürenin üzerinde sürdü ameliyatım,burun içinin iyileşmesi zaman alır dedi doktorum,o yüzden korktum bir şey olur diye..teşekkür ederim paylaşımlarınız için

canimcim oncelikle cok gecmis olsun....temizlige gelince ben ameliyat oldukdan hemen sonra yani ilk gunden itibaren doktorum deniz suyuna baslatti..yani her iki saatde bir SIKIYORDUM...ve sadece ucunu iceri dalmadan yumusak mendiller yada kulak cöpüyle temizliyordum...ameliyatimdan bu yana nerdeyse 5 ay olucakk doktorum bana iki ay deniz spreyi kullan duzenli demesine ragmen ben halen deniz suyundan vazgecmis deilim...cunki cok rahatlatiyor burun iciniii......ve ben halee iceri dalamiyorumm...korkuyom bisey olar diyee:)):KK6:

bitanemm icerideki diskisler kendilinden eriyen dikisler temizlerken geldiyse telas etme demekki erimiski dusdu bendede öle olmusduu.. ama teemizlerken dikis gelmiyosa zorlama temizlicem diye..mucukss
Arkadaşlar mrb ameliyatımın 38.günündeyim,burun içi dikişler ne zaman kendiliğinden düşüyor bilen var mı?Ben burnumu temizlemeye çalışırken dikişlerimin bazıları düştü vaktinden önce mi ve ben oynadım diye mi düştü acaba,bilgisi olan varsa cvp lütfen:KK43:

Ya arkadaşlar konuyla alakasız ama bir şey sorucam,burnumdan ameliyat olalı bugün 9 hafta oldu ve benim hala ağrılarım oluyor burnuma ve çevresine dokununca ağrıyor aynı durumu yaşayan var mı içinizde?:KK43:

kızlar sonunda bende ameliyatımı oluyrm bi sürü talihsizlklerden sonra:-) bu temizlik değilde masaj olayı beni çok korkutuyo daha ameliyat bile olmadan düşünün burnuma asla elimi süremem gibi geliyo sanki ben dokununca şekli yamulucak burnum düşücek bi sürü kötü senaryo çiziyorum kafamda açıkcası korkuyorumm:18:

kızlar sonunda bende ameliyatımı oluyrm bi sürü talihsizlklerden sonra:-) bu temizlik değilde masaj olayı beni çok korkutuyo daha ameliyat bile olmadan düşünün burnuma asla elimi süremem gibi geliyo sanki ben dokununca şekli yamulucak burnum düşücek bi sürü kötü senaryo çiziyorum kafamda açıkcası korkuyorumm:18:

vallaaa bişi olmuyo hatta masajla dahada güzel oluyor :) dur masaj yapim ben bastıra bastıra :KK70:

burnunuzdaki kurumus olan salgilari ya da kani tatli badem yagi surerek yumusatabilir ve sonra da temizleyebilirsiniz :86:

arkadaşlar burnum çok tıkalı uyayamıyorum geceleri doktor vermedi deniz suyu sordum genize kaçar dedi ne yapsam ya hem çok kanlı akıntı geliyor iki hafta geçti düzelemiyorum bir türlü.hem de grip gibi boğazım yanıyor diş etlerim sızlıyor bu deniz suyunu kendim alsam bir zarar olurmu acaba yaa:2:

X