Bebek Beslenmesi sütünü sağan anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
her bebek farklıdır dıyenlerdenım.48gunluguz bizde 2 saatte bır beslıyordum sımdı uykusuna gore mama saatımız degısebılıyor.60cc yı kac saatte verıyorsun aralarda emiyormu senınkısı?

memeyi tutmaya başladı ama biberona alıştığı için emmiyor bide bu ara çok ağlıyor gaz sancısından galiba.pompayla olacak gibi değil.keşke emsede rahatlasam böyle işim çok zor

canim memeyi tutuysa biraz sutun artsin emeye de baslar.Bol bol su.kompostular.meyveler.karpuz.humananin cayi. ve yuksek moral.Bebegin emcel canim sadece pes etme.Simdi zorlanirsin biraz ama sonra coook rahat edersin.Ben ugrasmadim emzirmekle daha dogrusu esim izin vermedi desteklenmedi beni ve halime bak bebegim 10 aylik sutum hep sagip veriyorum.Cok zor oluyor bir yere gidemiyorum hele ek gida baslayinca gunum dolu.Sut sagma,kahvalti hazirla yidir sonra sutu icirt oyna uyut.Sonra tekrar ayni sirasiyla.Ama saglik olsun bol bol sut olsu dayancam biraz daha buna da sukur diyorum.

peki arkadaşlar, sağdığınız fazla gelen sütleri nasıl saklıyorsunuz?

Buzdolabında bir gü bekliyebiliyor ama derin dondurucuya koymayı düşünüyorum ama nasıl ve nelere koyabilirim? Fikir verirseniz sevinirim.

peki arkadaşlar, sağdığınız fazla gelen sütleri nasıl saklıyorsunuz?

Buzdolabında bir gü bekliyebiliyor ama derin dondurucuya koymayı düşünüyorum ama nasıl ve nelere koyabilirim? Fikir verirseniz sevinirim.

dün doktorumuz dondurucuda 3 ay saklayabileceğimi söyledi.
medikalcilere gidip süt saklama poşeti sor canım.
poşetin üzerine tarihlerinide yazmayı unutma

kızlar dün doktorumuza gittik ve oğlumun yeterli kilo almadığını söyledi.mafoldumben
2 satte bir 90 cc vermelisin dedi.
ama ben satte bir 60cc veriyordum yani 2 satte 120 ediyor.
anlamıyorum yaaaaa.
sütüm mü yaramıyor acaba?dedim doktora, ayda 600 almış bir sonraki muaynede düşünürüz dedi.
artık biberonla beslemelisin dedi.(arasıra göğsümden 2-3 dk.emiyordu oğlum)
özellikle geceleri.
sağıp biberonla beslicem tamamen.
sanırım kilo almayan bebekler için bunu öneriyorlar.
sağlık ocağındaki ebemizde söylemişti.(yeterli kilo almazsa sağıp vermeyi öneriyorlar diye)

canım bebeğin kaç aylık .meme emmiyo galiba.sağınca ne kadar süt geliyo.ben sağdığımda 20cc süt geliyo memeyide almıyo mecburen mama veriyorum.sen kaç saatte bir sağıyosun

3.ayımıza girdik .
2-3 saatte bir sağıyorum 200-250cc.geliyor.
oğlum sarılığı yüzünden hastanede yatmıştı.
doktorumuzda pompa ve biberon getirin yanınızda demişti.
hastanede el pompasıyla denedim,sütüm 5 cc bile çıkmıyordu.
hastane tipi pompa kiraladık ve 20-25 geldiğini gördüm.
her saat başı sağdım.
oğluma hastanede mama-süt diye dönüşümlü içirdik.
eve geldiğimizde ameda pompa kiraladık ve zamanla 30-40 derken inanılmaz arttığını gördüm.
sağmadığımda üstüm bile ıslanıyordu.
daha sonra eşim kiralamakla olmıcak satın alalım dedi ve kraftın elektrikli pompasını aldık.
buda iyi ama ameda daha farklı çekiş gücüne sahipti.
bebeğin emmiyorsa sağmalısın sütünü yoksa azalır.
benim bebeğim emmiyor ama makina sayesinde sütüm bol demekki makinaylada çok gelebiliyormuş.
bol sıvı tüket canım ihmal etme.
ve BıRAN ÖNCE elektrikli pompayla sağ yoksa bebeğinde emmiyormuş sütün biter çok pişman olursun.
sütünü boşaltıcaksın ki yenilensin.

bu arada canım mama veriyorsun diye üzülmemelisin.
aç mı kalsın bebeğin.
yeğenim hazır mamayla büyüyen bir çocuk.
ve kolay hasta olmuyor.
sütün ne kadar gelirse onuda bebeğine ver.
ama yine tekrarlıyorum ELEKTRıKLı POMPA YARDIMI ALLL.
el pompasıyla olcak iş değil bu canım.

canım zaten medela mini elektrikli pompa var ama çok işe yaramıyor galiba.bizde amedanınkini kiralayıp denemeyi düşünüyoruz.seninki amedanın hangi modeliydi acaba.doktorlar pompayla bebeğin çekmesi bir olmaz pompa az çıkarır diyorlar.ama sizleri duyunca ümitleniyorum pompayı deniycem inşallah işe yarar.teşekkürler canım

merhaba arkadaşlar bende bebeğim emmediği için moralimi yüksek tutmak için üye oldum baktımkı benim gibi birçok insan var benim bebeğim 11 günlük silikon uç ile bile emmedi bende ameda sağma makinası kulllanıyorum sürekli sağıyorum ama emmeyecek mi soruları kafamda arttıkça birde sağdan soldan gelen laflar yüzünden sütüm azalmaya başladı bende 2 saatte bir 60cc veriyorum şuan 50 çıkıyor kalanınıda mama ile takviye yapıp yediriyorum sorum şu ameda pompa kullanan arkadaşlar acaba bebekleriniz sonradan göğsünüze alıştımı yoksa hep biberon mu istiyor yani nereye kadar sağacağız yada ne yapmalıyım lütfen bilgisi olan paylaşabilirmi??

alisir canim ama 6 hafta kadar alir bu is.ama sadece sutun artmakla olmayacak baya ugrasmalisin.GErekirse dr dan yardim iste onunla danis.Her zaman ilk once emzirmeye calis sonra biberonu ver.Bebegin 3 ayina doldurana kadar zamanin var.Ama cok ugrasman lazim.Benim oglum 10 aylik ilk gununden beri sutu sagip veriyorum.IKI aylikken kendisi emeye basladi ama vazla cekemiyordu ac uyurdu ve ben memeden kestim ve hala sutu sagip veriyorum.
Benim kullandim pompa AMEDA LACTALANE ELEKTRIKLI duzenli sutunuzu sagarsaniz kesinlikle sutunuz olcak.

ben emziremiyorum ya.düzenli olarak pompayla sağmaya başladım.göğüs uçlarım çok kötü yara oldu.pompayla sağan arkadaşlar sizdede olmuşmuydu?ne zaman geçer acaba.bepanten kullanıyodum bıraktım zeytinyağı sürüyorum ama sürekli ağrıyor.napmalıyım

evet canim ilk bastan yara olur kan da akar.Her sagdan sonra kakaoyagi suruyordum cok faydasini gordum.Sende dene aktarlardan al.Sisede var ama kulanisli degil boyle parca seklinde var ondan al.Parcayi direk gogus ucuna sur.Mehlemler var ama kakaoyagi bebegi icin zararli degil yani sute de gecerse sakincasi yok.

sağol canım deniycem hemen.daha sonra tekrar yara olurmu?yani iyileşince sürekli kullanmam gereken bişey varmı

ben hep kakaoyagi surdum birsureden sonra gogus uclari alisiyor ve hicbirseykullanmaya gerek kalm iyor.Ben bir ay kullandim sonra gerk yoktu.

X