Bebek Beslenmesi sütünü sağan anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
beim 5.5 aylık bebeğim var işe başldım sütümü gün içinde 2 satte bir 2 kez sağıyorum toplamda 200-225 cc sü
tüm çıkıyor sizce yeterlimi?

beim 5.5 aylık bebeğim var işe başldım sütümü gün içinde 2 satte bir 2 kez sağıyorum toplamda 200-225 cc sütüm çıkıyor sizce yeterlimi?

beim 5.5 aylık bebeğim var işe başldım sütümü gün içinde 2 satte bir 2 kez sağıyorum toplamda 200-225 cc sütüm çıkıyor sizce yeterlimi?

Ben de oğlum 5,5 aylıkken işe başladım. Ben iki kez sağıyorum, toplamda 200-250 ml çıkıyor. Bir sabah 11'de sağıyorum 130-140 çıkıyor genelde. Bir de öğleden sonra saat 15'te 100-120 çıkıyor.
Normal yani, bebeğim ertesi gün iki öğünde içiyor bu bu topalm 200-250 ml'yi.

Son düzenleme:
3.ayımıza girdik .
2-3 saatte bir sağıyorum 200-250cc.geliyor.
oğlum sarılığı yüzünden hastanede yatmıştı.
doktorumuzda pompa ve biberon getirin yanınızda demişti.
hastanede el pompasıyla denedim,sütüm 5 cc bile çıkmıyordu.
hastane tipi pompa kiraladık ve 20-25 geldiğini gördüm.
her saat başı sağdım.
oğluma hastanede mama-süt diye dönüşümlü içirdik.
eve geldiğimizde ameda pompa kiraladık ve zamanla 30-40 derken inanılmaz arttığını gördüm.
sağmadığımda üstüm bile ıslanıyordu.
daha sonra eşim kiralamakla olmıcak satın alalım dedi ve kraftın elektrikli pompasını aldık.
buda iyi ama ameda daha farklı çekiş gücüne sahipti.
bebeğin emmiyorsa sağmalısın sütünü yoksa azalır.
benim bebeğim emmiyor ama makina sayesinde sütüm bol demekki makinaylada çok gelebiliyormuş.
bol sıvı tüket canım ihmal etme.
ve BıRAN ÖNCE elektrikli pompayla sağ yoksa bebeğinde emmiyormuş sütün biter çok pişman olursun.
sütünü boşaltıcaksın ki yenilensin.
Benim de sütüm bebeğime yetmiyor ama yazılanları okuyunca ümitlendim, Allah razı olsun, inşaAllah ben de en az 2 3 saate bir sütümü pompayla sağacağım.

Başlangıçta sütü az olup ta makineyle çekerek arttıran var mıdır acaba aranızda?

benim bebeğim tam 30 günlük 3 saatte bir 100cc alıyo sağıyorum bende kendimi 3 saatte bir sağıyorum sadece geceleri 5 saat sağmıyorum uyuyup dinlenince sütüm iyi geliyor günde 2-3 kerede 3 ölçek mama veriyorum gerçi bebişim yeme konusunda çok istekli

malt içeçeği - tahin helvası - kayısı kompostosu iyi süt yapıyor tavsiye ederim

benim bebeğim tam 30 günlük 3 saatte bir 100cc alıyo sağıyorum bende kendimi 3 saatte bir sağıyorum sadece geceleri 5 saat sağmıyorum uyuyup dinlenince sütüm iyi geliyor günde 2-3 kerede 3 ölçek mama veriyorum gerçi bebişim yeme konusunda çok istekli

malt içeçeği - tahin helvası - kayısı kompostosu iyi süt yapıyor tavsiye ederim

bu arada ilk üç gün sütüm gelmedi ilk başlarda iki göğsümden 30cc anca çıkıyodu şimdi ikisinden 120ccleri buldum sağarak sağmayı düzenli ve göğsü tamamen boşaltana kadar yapıp düşük vakumla başlayıp yükseğe geçerseniz sonuç iyi olabiliyor..

51 günlük oğluşum var.
sütümü sağıp biberonla veriyorum.
oğlum 60 cc içiyor.
benimle aynı durumu yaşayan anneler ;
bebişler kaç haftalık
kaç saatte bir,kaç cc süt veriyorsunuz

tatlım bebekten bebeğe farkeder.. benimkide şu an 55 günlük 2 saatte bir 90 cc yiyo.. bazen 100 bile yiyo çok acıkırsa.. endişelenme aç kalmaz bebişin aç kalsa zaten ağlar huzursuz olur kaka yapmaz anlarsın doymadığını bi şekilde...

selam kızlar benim oğlum 22 günlük emmiyor mama veriyorum mecburen.sizinkiler hiç emmeden sağdığınız süt bu kadarmı?benim iki göğsümden toplam 20cc zor çıkıyor.emerse artar deniyor.bazıları emmediği halde 100cc leri buluyormuş.acaba benim sütüm çokmu az yada emerse gerçekten artarmı

tabi ki canım bebek emdikçe artıyo benim de sütüm başlarda çok azdı dediğin gibi 20 cc çıkıyodu iki memeden ha şimdi de dolup taşmıyo ama sanırım yetiyo bebeğe.sabırla emzir açken emzir sonra mama ver mamayı da sakın biberonla verme sonra memeyi almaz.

X