Hamilelikte iştahsızlık

SHXIXNE

O Artık 3 Ü 1 Arada
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
682
1
37
Bende henüz 2 aylık hamileyim saglık ocagında yaptırdıgım teste göre.
Zaten olmayan iştehım iyice kesildi.Cok yorgun bitkin hissediyorum kendimi. Devamlı bi bulantı söz konusu bişey yemekte zorlanıyorum.Bebegimide aç bırakıyorum . Saat 12:30 ben sabah 7:30 da kalkmama ragmen bir bardak sütten baska bir şey koymadım agzıma . Sizinde bulantı , istahsızlık yorgunluk oluyormu ?
Peki bulantı oldugunda nasıl geciriyorsunuz bulantınızı ?

ben 30 haftalık hamileyim ve hala iştahsızım :sinifsinif: ilk aylarda daha fazla oluyordu, ama bebek için yemek zorundayız. sabah kalktığında tuzlu bişiler ye( çubuk kraker gibi) daha sonra gün içinde de mutaka elinin alıtnda fındık, ceviz, badem bulundur. ekmek çok yemesende olur ama meyva, sebze tarzı gıdaları atlama. inşallah bulantın geçince normal yemeye başlarsın sonuçta bu bulantı geçici bir dönem.

benım bulantım hıc olmadı ama bende ıstahsızım su sıralar.ben sıcaklardan oldugunu tahmın edıyorum..cunku cok sıcak buralar...

bunun bi çözümü varsa bilen banada söylesin lütfen........:gitme:

benım bulantım hıc olmadı ama bende ıstahsızım su sıralar.ben sıcaklardan oldugunu tahmın edıyorum..cunku cok sıcak buralar...

Evet buralarda çok sıcak Eşim balıkesirli biliyorum oranın sıcagınıda ama orası manisaya göre daha iyidir sanırım .Sıcaklıgında etkisi var ama bu ap ayrı bişey her kokudan içim bulanıyor.Yiyecegim şeyler gözümde büyüyo sanki.

Günlük nasıl besleniyorsunuz ?
Mesela sabah , ögle aksa neller i ne kadar tüketiyorsunuz ?
Bir düzenleme yaptınız mı yemek lerinizde ?

ilk 3 ay ekstradan bir şey yiyemeseniz de üzülmeyin anneden besleniyormuş ama sonrasında beslenme son derece öenm taşıyor
benim doktorum şunları önerdi:
doğal beslen
bol yeşillik ve meyve
her gün mutlaka et ama iyi pişmiş olcak (salam sosis sucuk yasak)
süt yoğurt peynir yani kalsiyum
maden suyu sade ve içine limon sıkılmış
muz
ceviz kuru kayısı kuru üzüm

ekmek hamur işi makarna gibi besinlerin bebeğe hiçbir faydası yok bu nedenle çok yemek gereksiz ben ekmeği son derece az kullanıyorum bir tek kahavaltıda.
ayrıca çayı sadece günde bir kez ve çok açık limonlu içiyorum aslında içmesem daha iyi ama bırakamadım bunun bir zararı yokmuş doktorum ayrıca papatya çayı ıhlamur içebileceğimi söyledi
bol su tüketmelisiniz sonra sıkıntı yaşanıyor idrar yolu enfeksiyonu bebekte su azalması gibi.
ben 5. aya girdim ve 3 kilo aldım sağlıklı beslendiğimi düşünüyordum ama kalsyumlar az gelmiş ilaç kullanıyrum daha fazla süt yoğurt peynir tüketmek lazım normalde de iştahsız olunca ne kadar yesem de yetmiyor demek.
yulaflı müslilerden tüketebilirsin yoğurda meyve doğrayıp yiyebilirsin harika bir yaz tatlısı olacaktır sürekli bir şeyler tıkınmak gerekiyormuş.
ben sürekli meyve yiyorum her gün 1 yumurta haşlıyorum öğlenleri yeşilliklerden ne varsa salata yapıyoum içine peynir zeytin sirke z.yağ filan da koyunca ilk 3 ay bana çok iyi gelmişti
mide bulantısı için de havuç ve kraker öneriliyor ama kraker sonuçta hazır bir şey ben havucu tercih ettim sürekli havuç yiyordum:)

ilk 3 ay ekstradan bir şey yiyemeseniz de üzülmeyin anneden besleniyormuş ama sonrasında beslenme son derece öenm taşıyor
benim doktorum şunları önerdi:
doğal beslen
bol yeşillik ve meyve
her gün mutlaka et ama iyi pişmiş olcak (salam sosis sucuk yasak)
süt yoğurt peynir yani kalsiyum
maden suyu sade ve içine limon sıkılmış
muz
ceviz kuru kayısı kuru üzüm

ekmek hamur işi makarna gibi besinlerin bebeğe hiçbir faydası yok bu nedenle çok yemek gereksiz ben ekmeği son derece az kullanıyorum bir tek kahavaltıda.
ayrıca çayı sadece günde bir kez ve çok açık limonlu içiyorum aslında içmesem daha iyi ama bırakamadım bunun bir zararı yokmuş doktorum ayrıca papatya çayı ıhlamur içebileceğimi söyledi
bol su tüketmelisiniz sonra sıkıntı yaşanıyor idrar yolu enfeksiyonu bebekte su azalması gibi.
ben 5. aya girdim ve 3 kilo aldım sağlıklı beslendiğimi düşünüyordum ama kalsyumlar az gelmiş ilaç kullanıyrum daha fazla süt yoğurt peynir tüketmek lazım normalde de iştahsız olunca ne kadar yesem de yetmiyor demek.
yulaflı müslilerden tüketebilirsin yoğurda meyve doğrayıp yiyebilirsin harika bir yaz tatlısı olacaktır sürekli bir şeyler tıkınmak gerekiyormuş.
ben sürekli meyve yiyorum her gün 1 yumurta haşlıyorum öğlenleri yeşilliklerden ne varsa salata yapıyoum içine peynir zeytin sirke z.yağ filan da koyunca ilk 3 ay bana çok iyi gelmişti
mide bulantısı için de havuç ve kraker öneriliyor ama kraker sonuçta hazır bir şey ben havucu tercih ettim sürekli havuç yiyordum:)

Teşekkürler canm .

Normalde pek su içmeyen bi özelliğe sahibim su ihtiyacımı sıvı gıdalardan alırım cay, kola , meyve suyu gibi. Ama herkes cok uyarıyor bol su die .1 bardak su içemiyorum sanki bogazımda düğümleniyor gibi. Acaba su ihtiyacımı sıvı gıdalardan alsam dahi içmemmi gerekiyor.

suyun yeri başkaymış ama bolca sıvı alman gerekiyor idrar yolu iltihabı da tehlikeli çünkü. ben küçük pet şişe elimde geziyorum ama ilk 3 ayda miden bulanıyor olabilir çok çay içme bol limonlu ve açık iç sonra demir problemi de oluyor

evet bendede ayı problem var.7haftalık hamileyim bende.mide bulantım hiç yok ama çok iştahsızım.yemekler gözümde büyüyo.yapmak yemek istemiyorum.ama zorla yemek zorundayız tabi.ama bulantısı olanlar için çok daha zor.kırmızı ette çok önemli hamilelikte.haftada iki defa enaz.bende çok severim kırmızı eti ama onu bile düşününce kötü oluyorum.ilk üç ayda daha çok yaşanıyormuş sanırım bu sorun.inşallah öyledirde üç ay sonrası bebişlerimize yeterli gıdayı alırız...

canım ilk üç ay bebek senin yediklerinden beslenmiyor
benim bulantım olmadı ama izlediğim bir belgeselde sabah yataktan kalkmadan eşin sana kahvaltı hazırlasın yada basucuna cubuk kraker koy bunun iyi geldiğini duymustum

3.ye supriz bi hamilelik yasiyorum ve yine istahsizim 3 kilo verdim bile.cok sicak degil daha bzim memleket.anladimki yapi meselesi bu. buraya ilk cocugum ogluma hamileyken yazmisim 2.de de ayniydim suan da ayniyim istahsizim.yavas yavas acilir artik benim istah.

Merhabalar kızlar ben beş aylık hamileyim ve iştahsızlık sorunum var beş aydır yardımcı olurmusunuz

X