Gebelik kesesi

anjelic

miyav
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2009
2.615
8
Kızlar ben 7+4 hamileyim, ama hamileliğim süresince bir ohh diyemedim, gebelik kesem olması gerektiğinden yavaş büyüyor, geçen hafta doktorum 6,5 olduğunu söyledi, yavaş büyüdüğünü de, bugün ortalama 11,5 olmuş, yolk sac görünüyor dedi, yavaş büyüyor ama büyüyor olabilir bazen dedi, eğer 12 ve üzeri olup fetus görünmeseydi olumsuz derdim ama şu durumda olumsuz diyemem, haftaya bakıcaz, kalp atışları görünmezse o zaman olumsuz deriz dedi,

Benim sorum şu, benim durumuma yakın şeyler yaşayan hamile arkadaşlar var mı? Bu şekilde olup kalp atışını gören, sizlerden 8 haftalıkken kalp atışlarını gören oldu mu? Yardım lütfen:Saruboceq:

yaaaa bende senin gibiyim ama bu 7+4 felan ne ben anlamıyorum benimde dokora göre adet tarihime göre yedi haftalık ama gebelik durmuş gibi dedi kese nin şekli ii değil dedi bide bebeği göremedi senin nasıl bebek görünüyormu ne olur sen yaz bende merak edenlerdenim acaba soradan gözükürmü dye.

selam ben 6 hafta 4 günlükken ilk muayenemi oldum. kese görüldü çok şükür. kalp atışlarını da duyduk zor da olsa. doktorum yeni geliştiğini, 1 hafta sonra daha iyi duyabileceğimi söyledi. ama ben net bir şekilde duydum çok şükür canım. normalde kalbi 5. haftada oluşuyor. ama doktorlar kalp atışının duyabilmek için hep 7. haftayı beklemelisiniz diyorlar. inşallah önemli bir sorun yoktur canım. son adet tarihine göre olmuyor bazen, doktorun dediği yani gelişim gösterdiği hafta bence ne kadarlık olduğu. benimki de 1 hafta geriymiş ama normal dedi.
dularım sen ve bebeğinle canım... :eek:

canım bazı bünyelerde ilk aylar çok çabuk büyür sonra durur bazılarında ilk aylar yavaş büyür sonra hızlanır bazları ise standartlara yakın büyürmüş hep korkmana gerek yok canım merak etme Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip ederi inşallah

kızlar cok kotuyum 6 haftalık hamıleyım ama 2.9 mm cAPINDA DUZGUN KONTURLU KESE IZLENMISTIR DIYE YAZIO BU NE DEMEK ACABA BU HAFTAYA GORE COK MU KUCUK

canim normalde 7.haftadan sonra kalp atisi duyuluyor.ben 6+2 de duymustum.ama kisiden kisiye degisiyor insallah hayirlisi olur.aklina kötü seyler getirme Allah saglikla kucagina almayi da nasip eder insallah.

arkadaşlar bende 6 haftalık hamileyim doktor boş gebelik olabilir yarın da aynıysa kürtaş yapıcam dedi çok korkuyorum bebeğimi benden almasınlar odaha çok küçük ultrasonda 7.3 çıktı normal değilmi acaba lütfen bunu yaşayan varsa içimi rahatlatsın

yaaaa bende senin gibiyim ama bu 7+4 felan ne ben anlamıyorum benimde dokora göre adet tarihime göre yedi haftalık ama gebelik durmuş gibi dedi kese nin şekli ii değil dedi bide bebeği göremedi senin nasıl bebek görünüyormu ne olur sen yaz bende merak edenlerdenim acaba soradan gözükürmü dye.

canım 7+4 açılmı şu: 7 hafta 4 günlük, ben bebeği göremediğim maalesef, bebeğin oluşacağını gösteren yolk kesesini gördük ama o kadar, bu kadar yavaş ilerlemesi pek iyi değilmiş, perşembe kontrolüm var hayırlısı, artık bir karar verecek doktorum...

selam ben 6 hafta 4 günlükken ilk muayenemi oldum. kese görüldü çok şükür. kalp atışlarını da duyduk zor da olsa. doktorum yeni geliştiğini, 1 hafta sonra daha iyi duyabileceğimi söyledi. ama ben net bir şekilde duydum çok şükür canım. normalde kalbi 5. haftada oluşuyor. ama doktorlar kalp atışının duyabilmek için hep 7. haftayı beklemelisiniz diyorlar. inşallah önemli bir sorun yoktur canım. son adet tarihine göre olmuyor bazen, doktorun dediği yani gelişim gösterdiği hafta bence ne kadarlık olduğu. benimki de 1 hafta geriymiş ama normal dedi.
dularım sen ve bebeğinle canım... :eek:

saol canım, inşallah ben de bir mucize olmasını diliyorum Allahtan, sanırım artık kendimi her sonuca hazırladım...

canım bazı bünyelerde ilk aylar çok çabuk büyür sonra durur bazılarında ilk aylar yavaş büyür sonra hızlanır bazları ise standartlara yakın büyürmüş hep korkmana gerek yok canım merak etme Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip ederi inşallah

eftelyaa inşallah söylediğin şekilde çıkar, gebelik kesesi her hafta gittiğimde büyümüş ama yavaş büyümüş oluyor, kese düzgün doktorum da bekleyelim dedi, bu hafta belli olacak artık herhalde, gece gündüz dua ediyorum rabbim bebeğimi bana bağışlasın diye:çok üzgünüm:

kızlar cok kotuyum 6 haftalık hamıleyım ama 2.9 mm cAPINDA DUZGUN KONTURLU KESE IZLENMISTIR DIYE YAZIO BU NE DEMEK ACABA BU HAFTAYA GORE COK MU KUCUK

canım diğer topikte okdum konunu, kese görüldüğü halde bhcg'nin o kadar düşmesi düşük yapmaya başladığını gösteriyor olabilir, inşallah öyle değildir, doktorunun söyledikleri daha önemli, inşallah sağlıkla devam eder.

canim normalde 7.haftadan sonra kalp atisi duyuluyor.ben 6+2 de duymustum.ama kisiden kisiye degisiyor insallah hayirlisi olur.aklina kötü seyler getirme Allah saglikla kucagina almayi da nasip eder insallah.

amin kançiçeğim, inşallah herşey yoluna girer.

arkadaşlar bende 6 haftalık hamileyim doktor boş gebelik olabilir yarın da aynıysa kürtaş yapıcam dedi çok korkuyorum bebeğimi benden almasınlar odaha çok küçük ultrasonda 7.3 çıktı normal değilmi acaba lütfen bunu yaşayan varsa içimi rahatlatsın

6 haftalık gebelikte nasıl karar vermiş hemen boş gebelik olduğuna? sakın kürtaj olma bu aşamada, en az 10 gün daha bekle, ayrıca haftana göre gebelik kesesi boyutu normal görünüyor, bak ben bugün 8 hafta oldum, perşembe de kalp atışı göremezsek p.tesiyi bekleyip öyle karar vericem, bence sende yolunda olmayan bir şey yok.:eek:lmaz:

6 haftalık daha çok küçük nasıl karar vermiş cidden...
bak ben boş gebelik yaşadım ve daha 2 hafta önce kürtaj oldum canım..veee 10.haftada alındı benimkisi...geç döllenme olabilir her ihtimali düşünmek lazım 7.8. haftada kalp atışını duyanlar var....beklemelisin bencede..
bişi daha öğrendim bak buna dikkat edebilirsin ...kesnin kesin olarak boş gebelik denilebilmesi için gebelik kesesinin 22.milim olması gerekiyor...doktorum en son 2 hafta boyunca haftada 2 kez kontrol ediyordu büyümeyi ama malesef yokmuş..22 milimde eğer hala kese içinde bebek gözükmüyorsa ozaman boş gebelik tanısı kesin koyuluyor.....benim kese çok düzgün büyüyordu kürtaja gittiğim gün büyüme durmuş ve 2milim küçülmüştü kesem..

hakkında hayırlısı olsun canım rabbim herşeyin iyisini bilir...

arkadaşlar benim 5+0 iken 7,9 mm kese olduğu görüldü. ama kalp atışı alamadık dr 28 eylülde gel dedi
sizin bilginiz var mı kaçıncı haftada kaç olmalı, normal mi? boş olasından ya da küçük olmasından çok korkuyorum

Merhaba,

Benimde benzer problemim var. 6.5 haftalık hamileyim ancak kesenin boyutu 5.85 mm. Ona rağmen biz kalp atışını duyduk. 3 gün sonra büyümenin ne kadar olduğuna bakacağız. Doktorda bana büyüme geriliği olabileceğini söyleyip çok korkuttu. Bu tarz problemlerle sık karşılaşılmıyormuş. 100 hamilelikte 1 tane.

Gebelik kesesi degerlerim,

Sat: 25 subat
doktorum gec döllendigini düsünmüstü , cünkü adetlerim ort. 33 gün sürüyordu.
6 Nisan 8mm
12 Nisan 11 mm
15 Nisan 12 mm Embriyo:3,2 mm
22 Nisan 13 mm Embriyo 3,3 mm

Kalp atisini hic duyamadim..

bende dün dr.gittim.
kesemiz gözüktü dr. bayaa büyük ama içi boş dedi..
23.4 mm - 6 hafta 4 günlük yazıyor ultrasyon kağıdında..
haftaya yeniden çağırdı.
fazla ümitli konuşmadı.. olabilirde olmayabilirde de.. dedi..
açıkçası ben kendimi kürtaja hazırladım.
hakkımda hayırlısı artık.

canım inanamıyorum alacağım en güzel haber bu Aşkolsun insan bi mesaj atardı hiç üzülme benimde rahmim ters dönmüştü kesem küçük ve gözükmüyordu 8haftada vajinalden görebildi herşey normaldi darısı başına ayy okadar sevindimki oğluşum bile oynamaya başladı içimde :nazar:

Bende 6+6 hamileyim bugün doktoruma kalbini duymak için gidicem, inşallah duyarım. Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

Son düzenleme:
Kızlar ben 7+4 hamileyim, ama hamileliğim süresince bir ohh diyemedim, gebelik kesem olması gerektiğinden yavaş büyüyor, geçen hafta doktorum 6,5 olduğunu söyledi, yavaş büyüdüğünü de, bugün ortalama 11,5 olmuş, yolk sac görünüyor dedi, yavaş büyüyor ama büyüyor olabilir bazen dedi, eğer 12 ve üzeri olup fetus görünmeseydi olumsuz derdim ama şu durumda olumsuz diyemem, haftaya bakıcaz, kalp atışları görünmezse o zaman olumsuz deriz dedi,

Benim sorum şu, benim durumuma yakın şeyler yaşayan hamile arkadaşlar var mı? Bu şekilde olup kalp atışını gören, sizlerden 8 haftalıkken kalp atışlarını gören oldu mu? Yardım lütfen.............

anjelik merhaba..mesajın bayagı eski ama ben de tam olarak aynı durumdayım ..seninki nasıl sonuçlandı cok merak ettim..insan hep bir ümit arıyor..benim de 7+4 te kesem 11mm yavaş büyüyor gelişim bozukluğu olabilir dedi dr. cok üzgünüm..

merhaba kızlar, bende 6 haftalık hamile olduğumu düşünerek doktora gittim karından ultrason ile baktığında rahimde yolunda gitmeyen durumların olduğunu söledi başımdan aşağı kaynar sular döküldü alttan ultrason istedi bide kan testi hemen yaptırım.vajinal ultrasona göre 4+5 haftalık gebelğimin olduğı aynı zamanda 4.4*3 mm kadar kanama olduğu kesenin de 7.4 mm boyutunda olduğu tespit edildi. kese içerisinde kalp atışı saptanamaığı yazıyordu. doktor çok olumsuz konuştu gibi geldi bAna çok moralim bozuk değerlerim normal değilmiş cuma günü 1700 olan beta hcgm dün 3009 çıktı normalin altındaymış. çok moralim bozuk ş,mdi yatıorum 3 günlük yatış verdi sizce durumum nedir?

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. birinci hamileliğimde geç yumurtlamaydı hüsranla sonuçlanmıştı. şu anda 6+4 hamileyim 6+2 de doktora gittiğimde kese boş gözüktü 1 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi dr. ama cok stresliyim ya bu seferde göremezsem bebeğimi kürtaj olcam cok korkuyorum kesemin capı 0,91 cm normalmi bilgisi olan arkadaşlar benle paylaşsın lütfen.

Ben 5+3 iken kesem 6,7 mm çok mu küçük ya şimdi okuduklarıma bakıyorum da biraz ufak mı sanki :S :18:

X