Premature Bebekler Bizim Küçük Kızlar:Derin, Defne, Beril, Ayşenur

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
...bebeğini teslim etti elleri titreyerek.arkasını dönmeden yürümeye başladı.baktı baktı ve son bir kez daha dedi içinden ... tekrar yürümeye başladı hiç bitmeyecekmiş gibi gelen güne doğru. yollar uzadı,güneş karardı sanki birkaç dakika önceye göre . bir gemi batıyordu içinde koskocaman, sulara gömülüyordu ağır ağır ...ama batan gemilerdeki yolcuların gösterdiği telaştan eser yoktu onda .bebeğinden ayrı bir anneydi o, gemisiyle sonsuzluğa göçmek isteyen bir kaptan edasıyla derin ve içli bir nefes aldı....

Son düzenleme:
bebeğini bırakırken ruhunu teslim edermiş gibi acıyla bırakıyor çalışan anneler.

gerçekten siziçok ii anlıyorum..ben kızımdan bi an bile ayrılamam..ama onların geleceği için herşey:gitme:eek:nlar ileride zorluk yaşamasın diye..büyüdüklerinde size hak vericeklerdir..:teselli:

gamyoncuiremsuayşenur arkadaşları beril,defne,derin ve diğer bıcırıklara günaydın ve bol yaramazlıklar diliyorkaydirigubbakcemile2:emir_bebek:

sen kucağımdayken dünya bile hafif bana
ama sen uzaktayken o dünya altında ezer beni...
sen gülünce kışın bile bahar doğar
ağladığında evren küser bana...

içimde fırtınalar koptuğu andı o an
ciğerlerimin nefessiz kaldığı
gözlerimin karardığı
elimin kolumun bağlandığı
ve koca günün anlamını yitirdiği...seni başka kucaklara vermek...
işte bir annenin daha da anne olduğu an...

Son düzenleme:
opuyorumnanaktan:asigim::1hug:a.s.:nazar:öpüyorum sizi güzel kızlarım defne derin ayşenur beril gününüz aydın güzellikler sizin olsun
gamyoncuiremsuayşenur arkadaşları beril,defne,derin ve diğer bıcırıklara günaydın ve bol yaramazlıklar diliyorkaydirigubbakcemile2:emir_bebek:

bu şiirler alıntımı yoksa ,içinden gelen nameler mi;?

tebrikler çoook ii düşünmüşsün canım..kendi ve kızım adına çok beğendim.:hooray:.yakışır güzelim hayırlısı bakalım..kitap çıktımı yollarsın artık:hooray:..tabi sen bizi tanımazsın o zaman:roflol:

tebrikler çoook ii düşünmüşsün canım..kendi ve kızım adına çok beğendim.:hooray:.yakışır güzelim hayırlısı bakalım..kitap çıktımı yollarsın artık:hooray:..tabi sen bizi tanımazsın o zaman:roflol:
valla bu sözlerin beni üzdü arzu cum insan kaderinde ortak noktaları olan kişileri asla silemez zaten ben siz hep hatırlanın dye böyle bişey yamak itedim sana ve ayşenura sevgileropuyorumnanaktan:1hug:

günaydın arkadaşlarrrrrr bende prensesler derin defne ayşenuru önce mis gibi kokularını içime çekip sonra kocaman öpüyorum

şaka yapıyorum canım..böle bi insan olduğunu hiç bi zaman düşünmedim..kitap çıkarma olayını gerçekten destekliyorum..anlatımın çok doğal içten ve bağlantılı..ifade yeteneğin çok ii inşallah vazgeçmezsin..bizde seninle gurur duyarızvereliniortak

bencede yumy nin kalemi çok güzel bende bayılıyorum yazdıklarına ve geneldede açıyorum okurken muslukjları zaten hep hazır o damlalar akmaya

okumazmıyım fıstık bayılıyorum yazdıklarına dediğin doğru beril kucağımdayken hayatta başka hiç bir şey yok gibi geliyor hatta onun sorunlarını bile yaşıtlarına göre hareketlerinin geri kalması bile aklıma gelmiyor hiç. hepimiz aynı oluyoruz ama bunu en iyi sen anlatmışsın.

:1hug::asigim:a.s.
şaka yapıyorum canım..böle bi insan olduğunu hiç bi zaman düşünmedim..kitap çıkarma olayını gerçekten destekliyorum..anlatımın çok doğal içten ve bağlantılı..ifade yeteneğin çok ii inşallah vazgeçmezsin..bizde seninle gurur duyarızvereliniortak

günaydın ebrizima.s. kızlarımızın şu an ki gelişimini paylaşalım mı?benim ki ayakta desteksiz 2,3 saniye duruyo..1 adım attıopuyorumnanaktan emekleme niyeti yok..babasıda emeklemeden yürümüş ona çekti sanırımkaydirigubbakcemile elini daha ii kullanıyor...fizik hareketleri baya işe yaradı..sizinkiler napıyo bakim.:emir_bebek:

ahhhhhhhh duyguların bu kadar güzel ifade edilmesi sanki acı ile geçen günler değilmiş gibi anlatmış olman bizlerede çok moral oldu cnm

herşey gönlünce olsun

benim kızımda çok fazla bir gelişim yok açıkçası hala emeklemedi ellerini kollarını yatarken kullanmada bir problemimiz yok ama bastırdığım zaman kallarınınaltından tutarak çok kısa süre basıyor sert basıyor ama çok kısa öyle ayakta desteksiz durma desteksiz oturma sözkonusu değil daha bazen çok canım sıkılıyor ama yapabileceğim hiç bir şey yok 1 ağustosta nörolojik muayenemiz var o gün belli olucak fizik tedaviye gidip gitmiyeceği. eşimin kuzaninin bebeği var berilden 2.5 ay küçük doğum ayına göre tabi sağdan sola soldan sağa dönebiliyor onunla yan yana gelmeyi hiç istemiyorum birde hemen karşılaştırıyorlar çok sinir oluyorum.

benim kızımda çok fazla bir gelişim yok açıkçası hala emeklemedi ellerini kollarını yatarken kullanmada bir problemimiz yok ama bastırdığım zaman kallarınınaltından tutarak çok kısa süre basıyor sert basıyor ama çok kısa öyle ayakta desteksiz durma desteksiz oturma sözkonusu değil daha bazen çok canım sıkılıyor ama yapabileceğim hiç bir şey yok 1 ağustosta nörolojik muayenemiz var o gün belli olucak fizik tedaviye gidip gitmiyeceği. eşimin kuzaninin bebeği var berilden 2.5 ay küçük doğum ayına göre tabi sağdan sola soldan sağa dönebiliyor onunla yan yana gelmeyi hiç istemiyorum birde hemen karşılaştırıyorlar çok sinir oluyorum.

evet canım sana katılıyorum..benim arkadaşım var hamileyken 1 ay vardı aramızda tabi erken doğum yaptım..şu an aralarında çok fazkla fark yok o emeklemeye başladı yavaş yavaş ama ben takmıyorum..bu haline şükür:nazar:senin ki daha küçük benim ki yaşına giricek nerdeyse yavaş gelişiyolar..sıkma canını.:teselli: 3 yılda anca erişirler yaşıtlarına biraz sabır inşallah ii olucaklar.kaydirigubbakcemile5 bana gelsene bi pazar otururuz kahvemizi içer içimizi döker rahatlarız..ne dersin canım:kahve:

X