Premature Bebekler Bizim Küçük Kızlar:Derin, Defne, Beril, Ayşenur

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
benim kızlarıma laf söylemeyin nnnn :eek:lmaz:eek:nlar herşeyi başarır annesi yesin kuzuyu :)))

ben bir puzzle ım bütün girinti çıkıntılarımı senin tamamladığın...sen olmazsa olmaz bir parçamsın benim...yokluğunda hiçbirşeye başlayamadığım hiçbirşeyi bitiremediğim...
DERıN BERıL DEFNE AYŞENUR VE EDA YA....

benim kızımda çok fazla bir gelişim yok açıkçası hala emeklemedi ellerini kollarını yatarken kullanmada bir problemimiz yok ama bastırdığım zaman kallarınınaltından tutarak çok kısa süre basıyor sert basıyor ama çok kısa öyle ayakta desteksiz durma desteksiz oturma sözkonusu değil daha bazen çok canım sıkılıyor ama yapabileceğim hiç bir şey yok 1 ağustosta nörolojik muayenemiz var o gün belli olucak fizik tedaviye gidip gitmiyeceği. eşimin kuzaninin bebeği var berilden 2.5 ay küçük doğum ayına göre tabi sağdan sola soldan sağa dönebiliyor onunla yan yana gelmeyi hiç istemiyorum birde hemen karşılaştırıyorlar çok sinir oluyorum.

canım hiç üzme kendini var öyle dengesiz insanlar karşımdakini üzermiyim diye düşünmeyen boşver benim dualarım hep sizinle inşallah hem bebişlerinizin gelişimleri düzelir hemde siz rahatlarsınız sizi az çok anlayabiliyorum ben kızımı kaybettim ama şuan senin duyguların bence şunlar niye benim kızım yaşıtlarıyla aynı değil niye bu acıları çekiyor bebekliğini yaşayamıyor niye bebeğim hakkında böyle konuşuyorlar niye karşılaştırıyorlar ve daha belkide binlercesi ama canım sabret allahın izniyle hepsi geçecek belki ilerde hatırlamıcaksın bile bunları sadece rabbime sığın dua et haline şükret beterin beteri var derler ya benim gibi olsaydı doğuma 15 gün kala doğumum oldu 4 gün yaşadı kızım herşeyi hazırdı nasıl bir acı anlatamam allah kimseye yaşatmasın çok zor 5 ay oldu hala tam atlatamadım. geçen evi temizlerken eşyalarına tek tek baktım kokladım oturup ağladım sonra hamile kıyafetlerimi kaldırcaktım kokladım sanki hala kızım kokuyor kendimi zor toparladım şuan yazarken bile göz yaşlarımı tutamıyorum.öptüm canım kendinize iyi bakın:gitme:

canım hiç üzme kendini var öyle dengesiz insanlar karşımdakini üzermiyim diye düşünmeyen boşver benim dualarım hep sizinle inşallah hem bebişlerinizin gelişimleri düzelir hemde siz rahatlarsınız sizi az çok anlayabiliyorum ben kızımı kaybettim ama şuan senin duyguların bence şunlar niye benim kızım yaşıtlarıyla aynı değil niye bu acıları çekiyor bebekliğini yaşayamıyor niye bebeğim hakkında böyle konuşuyorlar niye karşılaştırıyorlar ve daha belkide binlercesi ama canım sabret allahın izniyle hepsi geçecek belki ilerde hatırlamıcaksın bile bunları sadece rabbime sığın dua et haline şükret beterin beteri var derler ya benim gibi olsaydı doğuma 15 gün kala doğumum oldu 4 gün yaşadı kızım herşeyi hazırdı nasıl bir acı anlatamam allah kimseye yaşatmasın çok zor 5 ay oldu hala tam atlatamadım. geçen evi temizlerken eşyalarına tek tek baktım kokladım oturup ağladım sonra hamile kıyafetlerimi kaldırcaktım kokladım sanki hala kızım kokuyor kendimi zor toparladım şuan yazarken bile göz yaşlarımı tutamıyorum.öptüm canım kendinize iyi bakın:gitme:
ben her ikisini birden yaşıyorum öznur her sabah kızımı anneme bırakırken ondan ayrılmanın acısını yaşıyorum işe gelir gelmezde ilk yaptığım berenimin kabrinin fotoğraflarına bakmak her sabah açıyorum bilgisayarda resmi ve sessizce içimden konuşuyorum onunla miniciğimdi o benim hep berilimden 40 gr zayıftı narinim diye severdim karnımda gerçekten narinmiş. bende hem kayıp hem diğer kızımın yaşıtlarından farklı olmasıyla baş etmeye çalışıyorum. pazar sabahı tv yi açtım açar açmazda seren serengil kızını anlatıyor başladım yine ağlamaya ve böyle şeyler yaramı çok acıtıyor pazar gününden beri ne dense ağlıyorum. eşyalara sarılıp ağlamanıda anlıyorum berenin bazı eşyalarını beril e kullandım bazılarınıda birilerine verdim hamile kıyafetlerimin hepsinide attım hiç birini görmek bile istemiyorum . hemde hamilelik dünyada geçirdiğim en güzel zamanlardandı gerçekten çok mutlu bir hamilelik geçirdim.

ben her ikisini birden yaşıyorum öznur her sabah kızımı anneme bırakırken ondan ayrılmanın acısını yaşıyorum işe gelir gelmezde ilk yaptığım berenimin kabrinin fotoğraflarına bakmak her sabah açıyorum bilgisayarda resmi ve sessizce içimden konuşuyorum onunla miniciğimdi o benim hep berilimden 40 gr zayıftı narinim diye severdim karnımda gerçekten narinmiş. bende hem kayıp hem diğer kızımın yaşıtlarından farklı olmasıyla baş etmeye çalışıyorum. pazar sabahı tv yi açtım açar açmazda seren serengil kızını anlatıyor başladım yine ağlamaya ve böyle şeyler yaramı çok acıtıyor pazar gününden beri ne dense ağlıyorum. eşyalara sarılıp ağlamanıda anlıyorum berenin bazı eşyalarını beril e kullandım bazılarınıda birilerine verdim hamile kıyafetlerimin hepsinide attım hiç birini görmek bile istemiyorum . hemde hamilelik dünyada geçirdiğim en güzel zamanlardandı gerçekten çok mutlu bir hamilelik geçirdim.

canım benim ben malesef hamileliğimide anlamadım ilk 4ay sürekli istifra ediyordum öğürüyordum ağrılarım hep vardı doğuma kadar zor bir hamilelik geçirdim hep sonundaki mutluluk için bebeğimi kucağıma alcam umuduyla hep sabrettim hep diyordum ne olcak tek kızım sağlıklı olsunda biraz daha ağrı çekeyim ne olur ama olmadı nasip değilmiş ve bir daha anne olma imkanım sadece evlat edinmekte onuda istiyoruz ama biraz birikim gerekli mahkeme avukat falan derken masraf çok eşim maaşını zor alıyor krizden dolayı ne yapıcam bilmiyorum birikim yapamıyoruz daha ne kadar evlatsız kalcam bilmiyorum rabbime sığınıyorum dua ediyorum kızımı aldın ama enazından allahım evlat edinmeyi bana nasip et diyorum benim avunacak hayatta bir evladım yok bebekli birini gördüğümde mahvoluyorum yüreğim yanıyor napıcaksın kader

kızlar nerelere kayboldunuz bakim:eek:lmaz:herkes yoğun bu aralar sanırım..bende nuru yıkadımkaydirigubbakcemile5 balık kızarttım bugün..kociş seviyo diye kılçıklarını ayırdım..kocişim için değer:kedi: sizler ne yaptınız bugün..kızım herşeyi yarım yamalak yediği için ne yediriceğimi şaşırdım:umursamaz:düzelmedi iştahı bi türlü..sinir olmaya başladım:kızgın:

merhaba.Bugün defnenin ikizinin ölüm yıl dönümü.O kadar doluyum ki...Bugün hep geçen sene bugünü düşündüm.Cinsiyetini doğum sonrası öğrendiğim oğlumu düşündüm.ısim bile koyamamıştım sana.Mezarını bile bilmiyorum ki ziyaret edebileyim.Bir insanda bize yardımcı olmadı ki.O depresyonlu halimde seni gömemedik bile.Yüzüne bile bakamamıştım senin.Şimdi keşke diyorum.Keşke baksaydım bi kerecik olsun sana.Affet oğlum.Affet anneciğini.Öbür dünyada sende annene yüzünü çevirme.

merhaba.Bugün defnenin ikizinin ölüm yıl dönümü.O kadar doluyum ki...Bugün hep geçen sene bugünü düşündüm.Cinsiyetini doğum sonrası öğrendiğim oğlumu düşündüm.İsim bile koyamamıştım sana.Mezarını bile bilmiyorum ki ziyaret edebileyim.Bir insanda bize yardımcı olmadı ki.O depresyonlu halimde seni gömemedik bile.Yüzüne bile bakamamıştım senin.Şimdi keşke diyorum.Keşke baksaydım bi kerecik olsun sana.Affet oğlum.Affet anneciğini.Öbür dünyada sende annene yüzünü çevirme.
bugün tam bir yıl oldu...önce bir bebeğim sonra meleğim oldu...:gitme::Saruboceq::1no2:
seni hiç saramadan,alıp götürdüler bilmediğin benim de bilmediğim diyarlara...:a015::a015:
acın da sevginde içimde yüreğimde kaldı...:çok üzgünüm: adın yoktu sıcacık koynumdan kara toprağa göçüp giderken seni dağlarda taşlarda aramak isterdim bulacağımı bilsem adın DAĞHAN olsun defnenin ikizi...baktığım her çakıl parçasında seni hatırlayıp, dağlar kadar güçlü ve sonsuza kadar yaşayabil diye...

Allah sabır versin canım..çok üzüldüm ama oğlun seni çok seviyo..buna inan senin bi suçun yok:eek:lmaz:kim isterdi ki böle olmasını..bu dünyada gelip geçiciğiz..oğlun sonsuz bir yaşam içinde bir melek.:Saruboceq: bi sınavdan geiyoruz..seninde sınavın bu ebrizim yumy edaöznur gibi.ALLAH hepinize sabır versin...bu günlerinizi aratmasın .herşey daha ii olur inşallah.:Saruboceq::gitme:

bugün tam bir yıl oldu...önce bir bebeğim sonra meleğim oldu...:gitme::Saruboceq::1no2:
seni hiç saramadan,alıp götürdüler bilmediğin benim de bilmediğim diyarlara...:a015::a015:
acın da sevginde içimde yüreğimde kaldı...:çok üzgünüm: adın yoktu sıcacık koynumdan kara toprağa göçüp giderken seni dağlarda taşlarda aramak isterdim bulacağımı bilsem adın DAĞHAN olsun defnenin ikizi...baktığım her çakıl parçasında seni hatırlayıp, dağlar kadar güçlü ve sonsuza kadar yaşayabil diye...

günaydın kızlar:kahve: yumy yumy yumy bu ne kızım yaayerimseniben bayılıyorum yazılarına opuyorumnanaktan bi duygu bu kadar mı güzel ifade edilira.s. seni tebrik ediyorum gerçektenvereliniortak

ŞenizŞeniz:sm_cool::sm_cool:a.s.

ayşe hep nurlar içinde olsun melekler onu korusun diye nur ekledi adının sonuna annesi :Saruboceq:bir dua okudu ardından....mis kokan ellerini öptü öptü...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:camdan yatağına bıraktı onu:a015::a015:
nurlarla dualar bezedi ayşenur u ....a.s.a.s.annesine kavuştu sonunda sağlıkla...:nazar::nazar:

beril cik tatlı uykusunda araladı minik gözlerini annesinin buğulu gözlerine baktı ...gülümsedi o anda... annesinin gözyaşları ıslattı tombiş yanaklarını...yine ayrılık vakti gelmişti...birkaç dakika uzayamazmıydı bu sabahlar sanki...sıcacık bir kucaktaydı az sonra serap misali bitip gidecek olan...yine akşamların özlemle bekleneceği bir güne merhaba diyordu...minik beril ve onun yaralı annnesi...

beril cik tatlı uykusunda araladı minik gözlerini annesinin buğulu gözlerine baktı ...gülümsedi o anda... annesinin gözyaşları ıslattı tombiş yanaklarını...yine ayrılık vakti gelmişti...birkaç dakika uzayamazmıydı bu sabahlar sanki...sıcacık bir kucaktaydı az sonra serap misali bitip gidecek olan...yine akşamların özlemle bekleneceği bir güne merhaba diyordu...minik beril ve onun yaralı annnesi...

:nazar::nazar:alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

kızlar ağlattınız beni mafoldumben
yumy; çok güzel, duygu dolu ifade etmişsin... tebrikler...
Allah yavrularınıza sağlıklı, uzun ömür nasip etsin...

yumy cimmm sen var ya bitanesin içimde bir alıcımı var sana ne hissettiğimi anlatan bu gün toplantım vardı ofs dışında daha erken çıkmam gerekti evden o yüzden anneannemizde kaldık sabahta erkenci olunca uyanmadı prensesim aldım kucağıma uykusunu bile bölmeyi göze alarak kucağımda tırtıl gibi gerindi gözleri kapalı kıyamadım daha fazla minicik öptüm yanağını yatağına bırakıp çıktım ve gerçekten öperken gözyaşımlada ıslattım kızımı temiz kalpli arkadaşım içine doğmuş senin.

merhaba.Bugün defnenin ikizinin ölüm yıl dönümü.O kadar doluyum ki...Bugün hep geçen sene bugünü düşündüm.Cinsiyetini doğum sonrası öğrendiğim oğlumu düşündüm.İsim bile koyamamıştım sana.Mezarını bile bilmiyorum ki ziyaret edebileyim.Bir insanda bize yardımcı olmadı ki.O depresyonlu halimde seni gömemedik bile.Yüzüne bile bakamamıştım senin.Şimdi keşke diyorum.Keşke baksaydım bi kerecik olsun sana.Affet oğlum.Affet anneciğini.Öbür dünyada sende annene yüzünü çevirme.

seni çok iyi anlıyorum dilda allah sana çok sabır versin minik oğluşun senin o zamanki durumunu mutlaka anlıyordur meleklerimiz bizim onlar. bende şimdiden düşünüyorum beril in doğum günü bereniminde ölüm yıldönümü ikisini aynı anda nasıl yaşıyacağımı bilmiyorumsenağlama:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:senağlamasenağlamasenağlama

ayşe hep nurlar içinde olsun melekler onu korusun diye nur ekledi adının sonuna annesi :Saruboceq:bir dua okudu ardından....mis kokan ellerini öptü öptü...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:camdan yatağına bıraktı onu:a015::a015:
nurlarla dualar bezedi ayşenur u ....a.s.a.s.annesine kavuştu sonunda sağlıkla...:nazar::nazar:

çok tatlısın teyzesi..teşekkür edriz..çoook güzel yazmışsına.s.Şenizalkisalkisalkis

yumy cimmm sen var ya bitanesin içimde bir alıcımı var sana ne hissettiğimi anlatan bu gün toplantım vardı ofs dışında daha erken çıkmam gerekti evden o yüzden anneannemizde kaldık sabahta erkenci olunca uyanmadı prensesim aldım kucağıma uykusunu bile bölmeyi göze alarak kucağımda tırtıl gibi gerindi gözleri kapalı kıyamadım daha fazla minicik öptüm yanağını yatağına bırakıp çıktım ve gerçekten öperken gözyaşımlada ıslattım kızımı temiz kalpli arkadaşım içine doğmuş senin.
:1no2::1no2:öylece kalakaldım senden ayrılınca sesler kesildi,ışklar söndü,kalbalık kayboldu biranda sanki....yapayanlızdım artık bir dünya içinde taki seni düşününceye kadar...canım beril ve çalışan tüm annelerin bebeklerine..mafoldumben:gitme:

X