Premature Bebekler Bizim Küçük Kızlar:Derin, Defne, Beril, Ayşenur

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
öneriler süper hepsini tek tek deniyoruyum. salıncak almak için araştırmadayım duyu market diye bir sitede svava salıncak diye geçiyor koltuk şeklinde olanlarıda var onumu alsam diye karar veremiyorum bir türlü

Geçmiş olsun canım. İnşallah biran önce şifasını bulur kuzucuk numarayı özel mesajdan gönderdim. Sevgiler..

Merhaba 15 günlük bebeğim tortikollis rica etsem gönül acar hanımın numarasını bana da mesajlar misiniz yada muayenehanesinde nerde bugün hemen gitmem gerek

Merhaba 15 günlük bebeğim tortikollis rica etsem gönül acar hanımın numarasını bana da mesajlar misiniz yada muayenehanesinde nerde bugün hemen gitmem gerek

Geçmiş olsun kusura bakmayın mesajınızı geç farkettim. Telefonu 0532 377 88 78. Acil şifalar dilerim.

artık hiç birimiz uğramaz olmuşuz. Her kez ve minik kuzucuklarımız iyidir inşallah. Beril artık 7 yaşında ve hala yürüyemiyor konuşamıyor emekliyemiyor bu konuda hiç bir aşama kaydedemedik ancak Beril çok neşeli çok güler yüzlü ve çok tatlı bir çocuk oldu yüzmeyi ve müzik dinlemeye bayılıyor ve beni anlıyor önemliside şimdilik bu kadar bencede tabiki çok daha iyi duruma gelmesini isterim ve bunun için çabalarım sürüyor her gün özel eğitime haftada 3 gün yüzmeye 1 gün atlı terapiye gidiyoruz bakalım nasibimizde daha neler var

Merhaba Can'ım ben Defnenin annesi eski kullanıcı adıyla bramble. Ne Zaman'dan beri girip takip edemedim hesabım pasif olmuş. Defne şükür çok iyi şu an 2. Sınıfta ve ben 2. Hamileliğimi yaşıyorum erken Doğum olayı psikolojimi altüst etti çünkü hepimiz o kadar zor günler atlattık ki....
Ama şu an anlattıklarını duyunca çok ama çok üzüldüm Rabbim Beril'e acil şifalar versin kalbim Ağrıdı resmen
Ben inanıyorum Beril de çok iyi olacak Allah'ın iZniyle...
Cnm bana da dua et inşallah bu sefer sağlıklı bir şekilde Zaman'ında kucağıma alırım
Ama doktor bunada pek ümit vermiyor çünkü Defne'den 3 yıl sonra da rahim ağzımda kanserli hücrelerden dolayı operasyon geçirdim daha da bir risk halindeyim

sagol canım ...ınş ıyı oluruz .....anadolu yakasında bebekler ıçın fızık tedavı yerı varmı ben besıktasa gıdıyorum ...kadın dort bes hareket gosterdı parayı aldı nasıl oluyo anlamıyorum onun en azından yarımsaat kendısı yaptırması gerekmez mı ya bı dahakı gıdısımde dıcem benım yaptırmam farklı onukı farklı .....alısmak zor galıba hareketlere aglıyo hep ...opt kızını canım rabbım herkese sıfa versın ınş..ısıtme testlerı yanı bera yı yaptırdım ıyı cıktı ....sıkıntı yok baska ....herkese bol selam
Merhaba bebeğimi prematüre olduğu için kasları zayıf olması sebebiyle fizyoterapiste yönlendirilen bi anneyim sizinle aynı şeyi yaşadım iki hareket yaptı bıraktı ve bebeğimi hiç umursamadı önce hiç 5 dk konuşmayı ilgilenmeyi iletişim kurmayı denemeden bodoslama hareket yaptırdı alel acele çılgınlar gibi ağlattı bizi yönlendiren doktorda hareket yaptırdı ama bu şekilde davranmadığı için kızım hiç korkmadı ve ağlamamıştı bazen işi maalesef ticari boyutuyla görenler olduğunu düşünüyorum merakımı mazur görün ama sizin gittiğiniz fizyoterapist aynı mı acaba Gönül hanım mıydı

selam kizlaaar bizde bugun hastanedeydik oglumda west sendromu oldugunu ogrendim ayrica bacaklarindaki kaslar cok gergin oldugu icin simdi bisey soylenmesi guc de olsa cerebral palsi olma ihtimali dusunduruyormus onlari.....
ondan sonra bu cuma gunu ufuk krese basliyacak kismetse ilk gun bende onunla gidecem yaninda kalacam sonra hep tek gidecek....
mehtapcim ben ufuga sadece cit citli badi giydiriyorum altina ustune hava ya gore normal bir oantolon eger hava sicaksa t shirt yada uzun kollu bady giydiriyorum
ninim yagmurlu nasilsiniz yagmurlu utkuya cok sevindim canim benim ne kadar guclu bak yavrum benim
Annesi yavrunuz nasıl bizede West sendromu tanısı konuldu lütfen yardımcı olabilir misiniz

X