2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın,

İş çok, ama size bakmadan duramıyorum yaw :)

Ek gıdalara bilfiil başladık, öğleden önce meyve püresi, üstüne anne sütü, öğlen muhallebi üstüne anne sütü, geri kalan zamanlarda anne sütü diye gidiyoruz bakalım... Tabi meyve ve muhallebiden sonra anne sütünü istemiyormuş benim
sıpa, aralarda su veriyor annem. Susamışsa içiyor, istemiyorsa ıııhh deyip itiyor :)[/COLO

Aynen...
Doruk 4 aylıktan beri kucakta oturuyor zaten, ben hiç zorlamadım, kendi kendine becerdi.
Artık destekle oturtuyorum ben de.
Zaten sıkıysa yatır, kafasını kaldırıyo yattığı yerden, ayaklarını da kaldırıyo, top şekline gelip kalkmaya çalışıyo sıpa :)

Bende tam 5 aylık olunca başladım işte Olcaycım, 5 ay dolu dolu anne sütü almış oluyorlar böylelikle...[/B]
güya bizde başladık meyveye ama hiç öyle şu vakit şukadar diye düzenimiz yok.valla emzirmek daha kolay.günde bir defa meyve vereceğim demiştim vermeye çalışıyorumda ama öyle iştahlı yemiyor çeyrek meyveyi zor yiyor gerçi ben öncesinde emzirmiş oluyorum belkide tokluktan almıyor.başkada bişey vermiyorum zaten.evet alp te 5 ay boyunca sadece anne sütü aldı buda beni çok mutlu ediyor.ve evet alpte 2-3 haftadır oturuyor kendi istiyor yatırıncada aynen doruk gibi kalkıyorboshayallersmile.
günaydın canlar ben dünden beri çok hastayım elim ayağım tutmuyor.. bi halsizlik wardı zaten gece ateşim çıktı, yorganın altında uyudum nefes almakta zorlanıyorum, öksürük, burun tıkanıklığı.. üzerimden tır geçmiş gibi..kafamı taşıyamıyorum.. ewe gidip yatmak istiyorummafoldumben

geçmiş olsun canım.yatmak istiyorum değil yatmanda lazım zaten kocan müsade etsin artık halini görmüyor mu yaa?inşallah cery e geçmeden atlatırsın.

slm kızlar..kociş bi geldi işten çiçekler açmış her tarafında.kremledim yatırdım şimdi...baya kötü ya ...

jalecim sağol canım.evet asyada üfürüm vardı.fakülte takibe aldı asyayı.kapanacak gibi dediler.ama endişeliyim ben işte...eylülde 2.kontrolü var.inşallah kapanma yolundadır.hatırladığın için sağol arkadaşım...
ahaaa kociş su çiçeği mi olmuşşş:) geçmiş olsun canım..
asyanında üfürümler geçecek sıkma canını benim kuzenimde o kadar çok tu ki... 5/6yaşına geldiğinde hepsi kapanmıştı... we bi tanesi olabildiğinden fazlaydı bilmem kaç milim..

ii akşamlar annişler nasılsınız beni hiç sormayın çok üzgünüm bugün oğlumu doktora götürdüm demiştim ya size huysuz diye tam idrar tahlili istedi doktorumuz idrarında amorf fosfat kristalleri gözüktü o yüzden doktorumuz önemli değildir bence dedi ama yine de ultrason çekilcek offf ya offf sinir oldum niye böyle oluyo anlamıyorum bunada şükür buda allahtan sonuçta ama niye ben hep dua ettikçe rabbim oğluma sağlık ver dedikçe niye hep rahatsızlanıyo kızlar ya neden yaaa
yani ne anlama geliyormuş.. bak dr önemsememiş sende takma inşallah kötü bişey çıkmaz canım isyan etme hayır da şerde insanlar için allah sınar insanı.. bişeyciği yoktur miraçın

ceroya maşşalh bigün yolum düşşede şu zilliyi bi gelip görsem yaaaa....
Canım çok değil bizim ki uyumuyor birde annem düzenliyor onu çok olsa kilo kaybetmezdi ::KK43::KK43::KK43: benim sütümde azalıyor sanırım artık ... Ki çocuk bu kadr mama yiyor :KK43::KK43: gerçi sağma makinasını aldım amedanınkini bu ay anca çok şükür sanırım artık mamaya gerek kalmayack :):)

aynurrrr tekrar koy lğtfen yaaa biz görmedik hatta şu dfile kısmına koyda bakalım... Ya senin face yok mu ? Benimki ismail-fatma küpeli eklesene ordan bakalım meleklerimize bol bolll...

aa ne güzzel olur yaa herkese sölüyorum bu tarafa yolu düşen gelsin banaaaaopuyorumnanaktan gel fatmacım gel senin saçını koparsın benim kızımda görlaelaelaelaelae kuıcağına alan kişinin saçına sarılıyo o ayy diyince bizim ki gözleri pörtletip gülmeye başlıyo tam fırlama yaa..
kız aynur değil yurdanur.. onun facei yokkiii ama açsın yaa

günaydın canlar ben dünden beri çok hastayım elim ayağım tutmuyor.. Bi halsizlik wardı zaten gece ateşim çıktı, yorganın altında uyudum nefes almakta zorlanıyorum, öksürük, burun tıkanıklığı.. üzerimden tır geçmiş gibi..kafamı taşıyamıyorum.. Ewe gidip yatmak istiyorummafoldumben

canımm mgeçmiş olsun ne olur iyi besle kendinide ç kyorma cerenede dikakt et yaklaşma fazla onada geçmesin...

çanım günaydın..emirhan daha iyi bu gün,dün kustu biraz..ishal olmuştu birde..bu gün şimdilik iyi...iştahsızlık devam ediyor ...

[

ay daha iyi olsun canım tosunm yaaa nazarmız mı değdi acaba allah korusun....

ssılvercim sıcaklardan dolayı hamile, emzikli, engelli ve şeker tansiyon hastalarına üç gün izin vermişler galiba ankarada ama ben kös kös geldim ve millet bi araştıralım hemen gitm diye beni buraya bağlıyor of ya :KK43:

oyyy oyyy ankaranın sıcağıda ne beter olur şimdi mevlam kolaylık versn sana canım yaaa...

inşallah bulaşmaz kızlar ceriye bnde ondan korkuyorum.. neyse uyandı benim bücürüm gidip alayım görüşürüz..

ankarada varmış tatlım sıcak tatili ama valilik kararı olduğu için beni kapsamıyormuş bakanlar kurulu kararı gerekiyormuş of ya valilik malilik ver gidiyim nolcak sanki :KK43:(((

Vermezler anacım, kanımızı kuruturlar, vermezler...

Sabahtan beri müdürümle bana neden ücretsiz izin vermediklerini konuşuyoruz mesela, haklısın ama bu şirket senin 6 ay daha olmamanı kaldıramazdı, yerine koyacak adam yok diyor. "E alsaydın o zaman, ben sana 2 aylık hamileyken söyledim" diyemiyorum tabi...

güya bizde başladık meyveye ama hiç öyle şu vakit şukadar diye düzenimiz yok.valla emzirmek daha kolay.günde bir defa meyve vereceğim demiştim vermeye çalışıyorumda ama öyle iştahlı yemiyor çeyrek meyveyi zor yiyor gerçi ben öncesinde emzirmiş oluyorum belkide tokluktan almıyor.başkada bişey vermiyorum zaten.evet alp te 5 ay boyunca sadece anne sütü aldı buda beni çok mutlu ediyor.ve evet alpte 2-3 haftadır oturuyor kendi istiyor yatırıncada aynen doruk gibi kalkıyorboshayallersmile.

geçmiş olsun canım.yatmak istiyorum değil yatmanda lazım zaten kocan müsade etsin artık halini görmüyor mu yaa?inşallah cery e geçmeden atlatırsın.

Yazgıcım, meyveyi emzirmeden önce verip, sonra emzirmeyi denesen...
Ben öyle veriyorum Doruk'a, güzel yiyor.
Bir de ilk zamanlar hiç pütürsüz verdim ben, yeni tada alıştıkça pütür miktarını arttırdım, aklında bulunsun.

Peki bunların Doruk'la benzerlikleri ne olacak, çok gülüyorum ben, sen Doruk gibi dedikçe...
Benim sıpa iki ayağını birden ağzına sokup, sonra da öğürüyor bugünlerde, katiyen yatmıyor, oturmak ya da kucakta gezmek istiyor, almayınca ağlamıyor ama çok sinirlenip bağırıyor. Sizde durum nedir?

aa ne güzzel olur yaa herkese sölüyorum bu tarafa yolu düşen gelsin banaaaaopuyorumnanaktan gel fatmacım gel senin saçını koparsın benim kızımda görlaelaelaelaelae kuıcağına alan kişinin saçına sarılıyo o ayy diyince bizim ki gözleri pörtletip gülmeye başlıyo tam fırlama yaa..
Kız aynur değil yurdanur.. Onun facei yokkiii ama açsın yaa[/b]

kız biizmkide ço kseviyor saç çekmeyi bunalrı park tayağın içine koyalım birbirlirin saçını başını yolsunalr sonra öğrensinler saç çekmememyi :):):):):):))) ama yok kızvermem selinimi cerenin eline senin kızın maşlahı var biizmk izaten 2 lokma saçıvar oda kalamz :):):): ) ayyy çok güldüm ikisini bir düşününce :):)) aslıdna dediğim gibi çok isterim bakalım kısmet... Oynar vayrualr birlikte ...

Aynur değilde yurdanur olmasına daha ço ksevindim aynur ismini hiç sevmem ben :):):): ) bencede açsın bi face....

Yazgıcım, meyveyi emzirmeden önce verip, sonra emzirmeyi denesen...
Ben öyle veriyorum Doruk'a, güzel yiyor.
Bir de ilk zamanlar hiç pütürsüz verdim ben, yeni tada alıştıkça pütür miktarını arttırdım, aklında bulunsun.

Peki bunların Doruk'la benzerlikleri ne olacak, çok gülüyorum ben, sen Doruk gibi dedikçe...
Benim sıpa iki ayağını birden ağzına sokup, sonra da öğürüyor bugünlerde, katiyen yatmıyor, oturmak ya da kucakta gezmek istiyor, almayınca ağlamıyor ama çok sinirlenip bağırıyor. Sizde durum nedir?

evet aslında öyle yapmam lazım.sütü içince meyveyi istemiyor.neler veriyorsun burcu?ben şeftali,armut veriyorum elmalar daha güzel değil.üzümü sevmedi ama gene deneyeceğim.karpuzu seviyor onunda suyunu vereceğim.

son paragrafındaki doruk ismini alıp alp i koyuyorum canım.yani durumlar aynı.sadece tek fark bizimki ikielini sokuyor ve öğürüyor ayağını değil.bizimkide yatmıyor sıkıntılı beyimiz.sürekli gezsin gezince çok mutlu.sinirlenince ağlamıyor dediğin gibi bağırıyor çığlık atıyor ellerini yumruk yapıp sallıyor.yakında iki tanede asılacak banakafamçokkarıştı

izin mizin yok kös kös otur pöfff :KK43:(((( arkadaşlar ya ben çok pimpirikim galibaya benim oğluşta aynı anlattığınız gibi sürekli oturmak istiyor kafa hep kalkıyor yatırınca ayaklarıyla karnını kaldırıp kendini öne itiyor ama ben cesaret edip oturtamıyorum fazla en fazla 20 saniye oturuyor benim yüzümden ama hasret yürüteç deyince pek bi heveslendim şimdi :)))

ahaaa kociş su çiçeği mi olmuşşş:) geçmiş olsun canım..
asyanında üfürümler geçecek sıkma canını benim kuzenimde o kadar çok tu ki... 5/6yaşına geldiğinde hepsi kapanmıştı... we bi tanesi olabildiğinden fazlaydı bilmem kaç milim..

yani ne anlama geliyormuş.. bak dr önemsememiş sende takma inşallah kötü bişey çıkmaz canım isyan etme hayır da şerde insanlar için allah sınar insanı.. bişeyciği yoktur miraçın

kız aynur değil yurdanur.. onun facei yokkiii ama açsın yaa

İlk karşıya geçtiğimde kesin gelicem, hep aklımda :)
Çeksin benim saçımı, ben alışığım...
Gerçi kısacık kestirdim, elini atıyor ama bazen yakalayamıyor benim muzur :)

kız biizmkide ço kseviyor saç çekmeyi bunalrı park tayağın içine koyalım birbirlirin saçını başını yolsunalr sonra öğrensinler saç çekmememyi :):):):):):))) ama yok kızvermem selinimi cerenin eline senin kızın maşlahı var biizmk izaten 2 lokma saçıvar oda kalamz :):):): ) ayyy çok güldüm ikisini bir düşününce :):)) aslıdna dediğim gibi çok isterim bakalım kısmet... Oynar vayrualr birlikte ...

Aynur değilde yurdanur olmasına daha ço ksevindim aynur ismini hiç sevmem ben :):):): ) bencede açsın bi face....

kaydirigubbakcemile3

evet aslında öyle yapmam lazım.sütü içince meyveyi istemiyor.neler veriyorsun burcu?ben şeftali,armut veriyorum elmalar daha güzel değil.üzümü sevmedi ama gene deneyeceğim.karpuzu seviyor onunda suyunu vereceğim.

son paragrafındaki doruk ismini alıp alp i koyuyorum canım.yani durumlar aynı.sadece tek fark bizimki ikielini sokuyor ve öğürüyor ayağını değil.bizimkide yatmıyor sıkıntılı beyimiz.sürekli gezsin gezince çok mutlu.sinirlenince ağlamıyor dediğin gibi bağırıyor çığlık atıyor ellerini yumruk yapıp sallıyor.yakında iki tanede asılacak banakafamçokkarıştı

Şeftali elma, şeftali armut, şeftali muz, karpuz verdim şimdiye kadar.
Kırmızı elma aldım, tatlı çıktı, ama koyu geldi tek başına, şeftali ile karıştırınca bayıldı beyimiz.
Armutu tek sevmedi, üstüne şeftali rendeledim ben de.

Geçen gün uyutmaya çalışırken bana geçirdi valla bi tane, devamını bekliyorum :)

izin mizin yok kös kös otur pöfff :KK43:(((( arkadaşlar ya ben çok pimpirikim galibaya benim oğluşta aynı anlattığınız gibi sürekli oturmak istiyor kafa hep kalkıyor yatırınca ayaklarıyla karnını kaldırıp kendini öne itiyor ama ben cesaret edip oturtamıyorum fazla en fazla 20 saniye oturuyor benim yüzümden ama hasret yürüteç deyince pek bi heveslendim şimdi :)))

artık büyüdüler canım evham yapma okadar.internette araştır bak 4. aydan itibaren destekle oturabilirler diyor doktorlar.bırak çocuğu annesi yatırma büyüdü o artık oturacak tabii:emir_bebek:.

Kızlar abna anadolu yakasında güzel bir çocuk doktoru önerin ne olur ben bu doktordan çok memenun değilim ....

1. Kadir Tuğcu
2. Prof. Dr. Gülbin Gökçay (bizim doktorumuz)
3. Ramazan Kodakoğlu

Canım yavaş yavaş oturt artık, bizim doktor kendi kuvvetiyle yaptığı şeylere izin ver ama zorlama diyor.
Büyüdüler artık, gelişimleri de iyi maaşallah, biraz rahatlayalım :)

artık büyüdüler canım evham yapma okadar.internette araştır bak 4. aydan itibaren destekle oturabilirler diyor doktorlar.bırak çocuğu annesi yatırma büyüdü o artık oturacak tabii:emir_bebek:.

öyle yapıyım dimi canım pek her seferinde arkaya yastıkmı koyucaz sürekli eyilmek filan isterse nolcak öne öne

aaaa.hasret geçmiş olsun çok....dikkat et kendine ve ceroşa....yat dinlen dükkanı bırakabilecek birileri varsa....

evet kocişte su çiçeği oldu hastetcim...sorma arda dan çok daha ağır geçiriyor....inşallah dediğin gibi kapanır kızçemin üfürümü...şu eylül bi gelse...kontrolümüz var...

asya hanım da yaklaşık 1 aydır oturuyo.yatırmanın imkanı yok.ta o zamandan beri ya oturacak ya ayakta dikilecek....bu arada iyice kucağa alıştı.durmuyo anakucağında falan artık..

Şeftali elma, şeftali armut, şeftali muz, karpuz verdim şimdiye kadar.
Kırmızı elma aldım, tatlı çıktı, ama koyu geldi tek başına, şeftali ile karıştırınca bayıldı beyimiz.
Armutu tek sevmedi, üstüne şeftali rendeledim ben de.

Geçen gün uyutmaya çalışırken bana geçirdi valla bi tane, devamını bekliyorum :)

muz vermedim bende vereyim bari.şimdilik tek verdim ben artık karışım yapayım belki öyle daha çok sever.

eğer alp in ayakucuna denk gelirsem eskaza tekme delisi yapıyor beni:KK1:hiçbiryeri durmuyorki heryeri ayrı oynuyor izlerken ben yoruluyorum.çekeceğimiz var bizim burcu söylemedi deme:tomato:

markette dışarda filan arabasıyla gezdirdiğimde hep tam yatırır pozisyona getriyorum ben ya onuda dikmi yapsamki artık mama sandalyesi filan hep öyle beni bi aydınlatın arkadaşlarım ya tam oturtuyumu artık arabasına filan yani

öyle yapıyım dimi canım pek her seferinde arkaya yastıkmı koyucaz sürekli eyilmek filan isterse nolcak öne öne
ilk zamanlarda destekli oturt canım yastıklarla falan.ben öyle yapıyorum.öne doğru mutlaka eğiliyor kucağınada ince bir yyastık koyuyorum.zaten bir süre sonra taşıyacaklar gövdelerini.
aaaa.hasret geçmiş olsun çok....dikkat et kendine ve ceroşa....yat dinlen dükkanı bırakabilecek birileri varsa....

evet kocişte su çiçeği oldu hastetcim...sorma arda dan çok daha ağır geçiriyor....inşallah dediğin gibi kapanır kızçemin üfürümü...şu eylül bi gelse...kontrolümüz var...

asya hanım da yaklaşık 1 aydır oturuyo.yatırmanın imkanı yok.ta o zamandan beri ya oturacak ya ayakta dikilecek....bu arada iyice kucağa alıştı.durmuyo anakucağında falan artık..
canım geçmiş olsun eşine.
asya nında hiçbirşeyi yok annesi.bak gör turp gibi çkacak Allahın izniyle.

X