2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba hanımlar,
birazdan aşının ikinci dozunu vurudrmak üzere sağlık ocağına gideceğim. şimdiden gerildim.

merhaba güzel anneler....
bu hafta da başladı sonu çabuk gelir inşallah...karneleri vereyim serbestim..iznim başlıyor...haftaya memlekete gidiyorum annemin yanına doğum orda olacak:)perşembe doktora gideceğiz sabırsızlanıyorum inşallah yola çıkmama engel bir durum yoktur.
bebişlerini görenlerin gözü aydın...hepsine 41 kere maşallah:nazar:

hadi inşallah dinlenmiş olursun ......
Kızlarbişi anlatçam size..
Ben hep hamileliğim boyunca içten içe gıcık olurdum bizim kayınpedere... neden derseniz hiç böle bebekle ilgili ihtiyacınız nedir varmı ben alıyım gibi laflar etmedi ve etmedilerde kayınvalide de bişi demedi....Ben konusunu açar derdim ki bebek mobilyası bakıcaz filan derdim bişi demezdi..Garibim kendi babam çalışmadığı halde bile dediki bebek arabanızı ben alıcam dedi..
Bende kendimi zor tutmama rağmen eşime hiç demedim bak benim babam lafını yapıyo sizinkilerden tık yok demedim..iyiki de dememişim kızlar..
Cuma günü kayınpedere gittik..Bebekten bahsediyoduk..Nekadar bebek odaları dedi kayınpeder..Bende 2500 civarı dedim..Bana dediki "tamam kızım siz bakın bir hesap çıkartın gel benim yanıma 'baba bizim beyendiğimiz bukadar' de ben vericem parasını" dedi...Ben tabi dumur oldum.Bende kendi kendime utandım:tomato:
Ne demişler, önyargılı olmamak lazım konuşmadan önce bin kere düşünüp ondan sonra konuşmalı eğer konuşsaydım eşimin dilinden duramazdım valla

aslında büyükler bizden önce düşünürler bakma sen onlara benim kayınpederde öyle ama kayınvalide eşimin anneannesi hala hepsi paylaştırmışlar kendi aralarında şunları alıcaz siz almayın dediler bize...
,

Hoşgeldin Sinemay senin kızdığını ilk defa duyuyorum hayırdır?
Beknur ve Beko hoşgeldin nerelerdesiniz sizler?

SİNPAC'ım Ankara ya gelmeme gerek yok hesabıma yolla sonra gelirim ben:1ninca::1ninca::1ninca:Şaka canım yaaaa ehhh etme bulma dünyası şimde de kayınvalide heee kendi düşen ağlamaz boşver sıkma canını

Benim kayınvalide bu haftasonu geliyor ...İzine çıktığımda temizlik onu bekliyor bana dedi ki fazla yorma kendini ben gelince de yaparım dedi bol bol alışveriş yaparız dedi...

Ya kızlar kalbin çok hızlı atıyor benim ağzım dilim çok kuruyor,ellerimde uyuşukluk var yaaa yorgunum sanırımm :1no2:

Sinpac anacım nasıl becerdin, kocanı yola getirmeyi, biri bana da öğretsin yahuu... Delirmeme az kaldı, ya bu kaynanamla kocamı boğacam yada onlar beni boğacak.. Ne dur durak bilmez insanlar yaa, yüzlerine karşı demediğimi bırakmıyorum yine de utanmıyorlar, bu nasıl bir yüzsüzlüktür anlamadım gitti, anamın evine çekip gidesim var, meydanı onlara bırakmamak için zor tutuyorum kendimi.. Kendimi çok halsiz hissediyorum, bulantılarım ve sırt bel ağrılarım var, birilerinin bakımına muhtaç durumdayım şu an, aciz hissediyorum kendimi, annem bana çok güzel bakar ama ne annemin bana gelmesini istiyorlar nede beni anneme gönderiyorlar, sıkıldım artık, dün gece saat 12 ye kadar kaynanamın misaifrleri vardı, hizmet ettim, bugunde gündüz gidip kaynanamın evini toparlayacakmışım, yardımcı olacakmışım, görümcemin çocuğu var küçük, ona bakacakmışım, ben hamileyim farkında mısın dedim eşime akşam, ben kendi işimi göremiyorum, anana nasıl yardımcı olayım dedim, özel hastanede çok şımartıyorlar seni, bişeyin yok dedi bana yaa, benim hamile halimle çalışıp kazandığım paraları yiyip üstüne birde beni kullanıyorlarmış gibi geliyor bana, ağlamaktan gözüm ağrıdı valla.. Birde erkenden niye izine ayrılmışım.. Ben evde dinlenip, doğuma hazırlanmak için izin aldım, bunların elinde hizmetçi oldum, günlerim zehir oldu, işe gitsem daha iyiymiş yaa...

canım ya Allah sabır versin...walla okurken içim şişti....böyle insanların Allah yüreğine şefkat versin,onları ıslah etsin ne diyeyim...

Sinpac anacım nasıl becerdin, kocanı yola getirmeyi, biri bana da öğretsin yahuu... Delirmeme az kaldı, ya bu kaynanamla kocamı boğacam yada onlar beni boğacak.. Ne dur durak bilmez insanlar yaa, yüzlerine karşı demediğimi bırakmıyorum yine de utanmıyorlar, bu nasıl bir yüzsüzlüktür anlamadım gitti, anamın evine çekip gidesim var, meydanı onlara bırakmamak için zor tutuyorum kendimi.. Kendimi çok halsiz hissediyorum, bulantılarım ve sırt bel ağrılarım var, birilerinin bakımına muhtaç durumdayım şu an, aciz hissediyorum kendimi, annem bana çok güzel bakar ama ne annemin bana gelmesini istiyorlar nede beni anneme gönderiyorlar, sıkıldım artık, dün gece saat 12 ye kadar kaynanamın misaifrleri vardı, hizmet ettim, bugunde gündüz gidip kaynanamın evini toparlayacakmışım, yardımcı olacakmışım, görümcemin çocuğu var küçük, ona bakacakmışım, ben hamileyim farkında mısın dedim eşime akşam, ben kendi işimi göremiyorum, anana nasıl yardımcı olayım dedim, özel hastanede çok şımartıyorlar seni, bişeyin yok dedi bana yaa, benim hamile halimle çalışıp kazandığım paraları yiyip üstüne birde beni kullanıyorlarmış gibi geliyor bana, ağlamaktan gözüm ağrıdı valla.. Birde erkenden niye izine ayrılmışım.. Ben evde dinlenip, doğuma hazırlanmak için izin aldım, bunların elinde hizmetçi oldum, günlerim zehir oldu, işe gitsem daha iyiymiş yaa...

boşver tatlım sen sıma canını. en azından içinden geçenleri sözyleyebiliyorsun. söyle söyle rahatlarsın. bu kocalar analarını görünce zaten 360 derece sapıtıyorlar.

merhaba kızlar dr dan geldik şimdi canım sıkıldı bugün ayrıntılı ultrasona gircektim benim drum dışında başka bir dr baktı resmen 5 dakikada başından savdı, ekranı bile göstermedi bana sinir oldm herseyi yanlış ölçtü gecen gittiğimde bebeğimin kilosu 1650 cıkmıştı, şimdi bu dr 1450 gr cıkardı, cok ama çok sinir oldmmm.. neyse bide bebek odalarına baktık bugün şu modeli almayı düşünüyoruz sizce nasıl fikir verirmisiniz..
Çilek Odası

simenay,[/COLOR]canm benim sen cok sabırlı ,bi ,insanmışsın..ama kıymetini ,bilene..esine cok ,kızdım büyük ,konusmiim ,am,a, b,ana ,yapılsa ,b,unla,r ,,n,e,y,,s,,e,,,hiç ,gözünü ,,,ne ,demek ,ya ,doguracaz, ,nerdeyse ,ne ,kaldı ,surda en ,hassas ayların-mızx ,bunlar..ben ,deliriorum ,en ,ufak ,ayakta ,kalsam ,bel ,agrısındAN ,yardım ,ne ,demek ,baskasına!!!seni,n ,ihtiyacın ,var..ben ,olsam ,incitmeden ,tavrımı ,koyardım ,bebegim ,herkesten ,herseyden ,önemli ,benim, için!!!!!!!!!!!,

Selam hatunlar, benim heyheylerim üzerimde yine... Biraz sakinleşeyim gelirim aranıza yine, geçmişi de okuyamadım, umarım hepiniz iyisinizdir..

Al benden de o kadar oyle doluyum ki pimi çekilmiş bomba gibi dolasıyorum etrafta biri bir laf falan soylese ucucam yani ustune
Kayınvalide kayınpeder falan demişsiniz ya enim kadar cekmiyordur herhalde kimse.anlatıcam valla kızlar uzun muzun yoksa patlıcam artık.Benim kaynana kayınbaba ayrılar.Maddi durumları 0 ne bir sağlık guvenceleri var nede baslarını sokacak bir evleri bosa yasamıslar bunca zamandır.2 kaynım daha var 1 ı sabahtan aksama kadar evd calısma yok kucuk mucuk sanmayın bu arada kazık kadar adam anasının ev kırası oder babası da kendi annesinin evinde kalıyor oyle oldugu için o evinde mutfak masrafını elekt. suyunu oduyor eşim halaları bakmıyor cunku babası orda kaldıgı için benim eşim bakmak zorundaymıs.Bizim ev kira dusunun artık elimize para mara kalmıyor bizim kaynanam gelir annem yokken yapılacak bir şey varmı diye dahi sormaz gelir bana yardım olsun diye kalırlar bende 2 kaynımla yardımdan cok inanın bana eziyetleri oluyor.Ev afedersiniz ahır gibi oluyor.Bebek gelicek ortada inanın hiç bir şey yooooookkktu hiç bir hazırlıgımızyook eşimin annesi anca yaparız yaparız neler neler yaparız. Yaparız yaparızla bu haftalara geldik ortada hala yaptıkları bir şey yok.Gecen Annem geldi yanıma ve bebeğin kıyafetinden battanıyesine tokalarına biberonuydu emziğiydi herşeyini almıs.Yani hiç bir şey almalarına gerek kalmadı beşiğide ben alıcam dedi annem bir tek benim dolap içine sunta kesilecek bebeğin kıyafetleri için ama hala eşimde tık yok onuda gectim aylık alısveri yapıyoruz biz ihtiyaç listemi yazdım tıcket la alıyoruz kaynar malzemeside yazdım eendim ne kaynarıymıs yeni yeni adetler cıkarıyormusuz kendileri bilmezmiş boyle seyler o son oldu işte patladım patlıcam konusmuyorum eşimle kendi anasına babasına harcayamıcak diye esti gurledi.Anneme diyorki gelenler kaynar içecegıne cola içsinler gerizekalı aklıma geldikçe sinir oluyorum herşeyi benim annemler yapmıs zaten sen bir ufak tefek seyleri alıcan dolabın içine suntayı kaç paraya kesecekler sanki kaynar malz. kaç paraya alıcan sanki su zamana kadar cektim kendi evimde gordugum herseyden mahrum oldum sırf kendi uzulmesiin diye ama yok yaranamıyormus demekki yine nefret ediyorum hepsinden cebimizde harcıcak paramız yok babaı elektrık parası geldi demiş ulan biz daha odememişiz ne yapacagımı sasırdım artık .Çok uzun oldu biliyorum aama kusura bakmayın ne olur anlatmazsam çatlıcam sınırden artık.

eşinde ve kayınvaliden de çok abartmışlar yaaaa sakin ol ...Özel hastaneyle normal hastane arasında fark yok bebeğine bisey olsa vicdan azabı çekmeye razımı eşin sor bakalım bunu?

tünaydın badem şekerleriiia.s.
herkes iyidir inşallahhh uykusuz geçen geceden uykulu sabah saatlerinden sonra ancak toparlanabildim bugün temizlik yapıp sonrada paşamın geri kalan ütüsünü yapıp kaldırıcam cicilerini bu tembellikle nasıl yapacaksam artık bilmiyorum
(laf aramızda üstümdeki de hamile ama hergün temizlik yapıyo fitil oluyorum sabahın köründe başlıyo maşallah tabii nazarım değmesin ama onun yüzünden bende yapıyorum benim evim pismi kalsın)

Hepinize hayırlı sabahlar kızlar, iyi bir hafta geçiririz inş.
Gece sohbetiniz baya güzelmişş, kıskandım :hulya:

Son 2 haftam kaldı izne aklinialirimsmile
Bu arada midem gittikçe fenalaşıyor ya mafoldumben

Cumartesi dediğim gibi koçtaşa gittik şifonyer için, ama kısmetsiz kediyim ya, satıştan kaldırılmış istediğim model :nazar:
O zaman neden hala internette yayınlıyorsunuzz alsanaalsanasmile
Neyse hepsiburada da beğendiğim bir model vardı onu siperiş edeceğiz artık boshayallersmile

günaydın canım mide problemi bende de başladı ara ara yokluyor koçtaş da bulamamışsın üzüldüm istediğin modeli alırsın inşallahh

Günaydın Güzel Anneler ve bebekleri nasılısınız Umarım Güzel bir Hafta Geçirmenizi dilerim.... Çarşamba günü inşallah bebeğimi görmeye gideceğim iple çekiyorum.... Artık bebeğimin topuklarını sırtını falan acayip hissediyorum gece hiç uyutmadı yaa :KK70:

günaydın cnm hemen çarşamba olsun da gör meleğini güzel haberlerle de gel inşallahh

Günaydın arkadaşlarım,

Hepinize güzel, huzurlu bir hafta diliyorum.

3 saatlik falan bir uykuyla duruyorum, çok perişan haldeyim bugün. Hiç uyuyamadım gece midem bulandı, burnum tıkandı, nefesim düzensizleşti, sıpam tepindi derken sabahı bulduk :)

Haftasonu SSK ile anlaşmalı özel bir hastaneden çalışabilir raporumu aldım. Doktor bugüne kadar hiç bir sorun olmadığını söyledi. Zaten kendi doktorum yönlendirmişti buraya. 3 haftam kaldı, ha gayret :)

Dimplecım, üzüldüm istediğin modeli bulamamanıza. Daha güzelini bulursunuz inşallah...

canımcım geçmiş olsun az kalmış izne çıkınca bol bol dinlenirsin inşallahh

:) günaydın sanada canım evet bende çarşamba günü doktorumuza gidicez inşallah bu hafta sonnn benim de:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:turkbayragiturkbayragi

canım sende doktorundan güzel haberlerle gelirsin inşallahh

Yağmurcum, Pancubenim güzel haberlerle gelin inşallah doktorlarınızdan.
Kocaman olmuş olacak minikleriniz, şaşıracaksınız :)

Benim rapor almak için gittiğim doktor, usulen bebeği bi görmem lazım dedi.
Canıma minnet tabi, hemen geçiverdim ultrasona.
32+1'de 2023 gr olmuş canım oğlum, boyu da yaklaşık 44 cm'miş.
Uzun boylu bir bebek olacak dedi doktor.
Bu arada bir haftadır sol kasığım ağrıyor diyordum ya, doktor baktı ona da.
Nokta şeklinde bir fıtık var burada, ciddi birşey değil ama ağrısı rahatsız eder dedi.
Sonra kendi doktorumu aradım, dert etme, hsonu gelince bakarız, bol bol yat dinlen dedi.
Ben de işe geldim :)))

:nazar::nazar: maşallah tombişinee canım büyümüş kocaman erkek olmuş yerim onu benn

günaydınlar cicişler,.yeni bi haftaya yeniden merhaba..benim en son çalışma günüm 12 şubat,.çalışabilir raporu aldığım için,.off günler geçmek bilmiorrrrrrrr.yani bi aya yakın daha çalışacammakannehir akannehir akannehir

günaydın canım güncelleme için teşekkürler Allah kolaylık versin sayılı çabuk geçer inşallahh

neyse bağkurumu ödememe yetti para off ya şükür

kızlaaar ben doktora gidiorum bu gün kocamda benle geliokaydirigubbakcemile2 dün gece gitmiş güwercin almış 4 yawru 3 de büyük şimdi bahçeye kümes yaptırmaya gitti 12de gelecek we gideceğizolumunekankayizsmile seyyalde bu gün kocişiyle gidecek doktora ikimizde güzel haberler getiriz inşallah
bosnacımdoktora gitmişsin senin minişte 2000+ kerwanına katılmış hadi maşallah bakalım bizde 33+2yiz bakalım ne kadar olduk selwi boylu kızım uzadımı şişko oldumusositososito

hayırlı haberlerle gel inşallahh hasretcim uzamıştır da tombişte olmuştur merak etme kaymağınn

günaydın kızlar
bende bugün doktora gideceğim
herkez nasıl ben bugün 9 buçukta uyandım oh ne güzel oldu
seyyal ve nur gözünüz aydın diyelimmi artık

hayırlı haberler gel inşallah canımcım

GÜNAYDIIN BEN GELDİİMMM..off kıslarr yaa ssk ile anlaşmalı olan özel bi hastaneye gittim hafta sonu...
muayene oldum rapor almak için...
doktorun prensibi değilmişte iki hafta iki hafta veriyomuş çalışabilir raporunu gerzek ortalığı karıştırdım...
bugün gidip alıcam 5 haftalık raporumu...
doktoruma gittik kızım 1,700 olmuş yüzünüde okadar net gördümki...eşşek sıpam benim koca yanak...
neyse doktordan dönüşte kaza yaptık çok hasar yok allahtan canımıza bişiii olmadı...
ayşşş...öyle işte.öptüm hepiciinizi.

canım maşallahh kuzuna nazar değmesinn:nazar: çok geçmiş olsun Allah korumuş neyseki size birşey olmamış şükür

Oh oh, Herkesin bebişi büyümüş maaşallah :)))

Haftasonu biz de kocamla alışverişe çıktık, Bir sürü iç çamaşırı bir de pijama aldım, bir de işyeri için ayakkabı aldım... Sağolsun kocam ödeyiverdi...

Sonra kuaföre gittim, ağda, fön, kaş, bıyık falan... Sağolsun onu da kocam ödedi...

Sonra bebek odası çekmeceleri için kapitone almıştık, kenarını elde yapacaktım... Sağolsun kocam terziye verdi...

Bu arada, evin parasının 50 Milyarını bana verecek, askere giderken... 40 ını da kardeşine...

Eh artık böyle, olay neymiş: "Yemeyenin malını yerlermiş..." Bu durumda artık, ihtiyaç duyabilme ihtimalim olan herşeyi alacağım...sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

ohhh sefan olsun canımcım hehhh yola gelsin şöyle kaydirigubbakcemile5süpersin

Merhabalar arkadaşlar,
Günaydın herkese haftasonu bir türlü girmek kısmet olmadı yaa..Ctesi çarşıdaydık zaten eminönünde
Kuju ve Asinaz sizde gittiniz mi? Ya sizde gidicez dediniz yaa ben artık herkese orda dikkat eder oldum acaba sizmisinizdir diiyeeeeboshayallersmileBiz vaktimizin çoğu zamanı havuzlu handaydık...Bissürü şey aldım kızıma..Artık büyük eşyaları kaldı alınacak..Park yatak, nevresim takımı ve oda takımı...
Pazar günü de afedersiniz popomun üzerine oturmadım evde..Temizlikte yapmadım ama artık herşeyi yavaş yaptığımdan tüm günüm evi toparlamak çamaşır yıkayıp asıp katlamak ve yemek yapmak ile geçti..
Geçmişe bakamadım Seyyal'den hbr varmı?

gittik tatlım ama biz cuma günü gittik doktordan sonra alışverişimiz yaptık ama cuma saatine denk gelince kapandı han çok fazla bakınamadık havada çok soğuktu zaten bi dahaki maaş da tekrar gidicez nasipse inşallahh fazla birşey kalmadı zaten çok şükür
aldıklarını güle güle kullanın canım

bizde birazdan doktorumuza gideceğiz bir idrar kültürü istemişti bizden
idrarımda sürekli enfeksiyon oluyor buna neden olan mikrobun ne olduğunu gösteriyormuş bu tahlil

sonucu alıp doktora göstereceğim bakalım... bilmiyorumkismile

hasretciğimin hediyesinide bugün postalayacağım inşallah...
kaydirigubbakcemile5

geçmiş olsun canım güzel sonuçlar alırsın inşallahh

Ben hep hamileliğim boyunca içten içe gıcık olurdum bizim kayınpedere... neden derseniz hiç böle bebekle ilgili ihtiyacınız nedir varmı ben alıyım gibi laflar etmedi ve etmedilerde kayınvalide de bişi demedi....Ben konusunu açar derdim ki bebek mobilyası bakıcaz filan derdim bişi demezdi..Garibim kendi babam çalışmadığı halde bile dediki bebek arabanızı ben alıcam dedi..
Bende kendimi zor tutmama rağmen eşime hiç demedim bak benim babam lafını yapıyo sizinkilerden tık yok demedim..iyiki de dememişim kızlar..
Cuma günü kayınpedere gittik..Bebekten bahsediyoduk..Nekadar bebek odaları dedi kayınpeder..Bende 2500 civarı dedim..Bana dediki "tamam kızım siz bakın bir hesap çıkartın gel benim yanıma 'baba bizim beyendiğimiz bukadar' de ben vericem parasını" dedi...Ben tabi dumur oldum.Bende kendi kendime utandım:tomato:
Ne demişler, önyargılı olmamak lazım konuşmadan önce bin kere düşünüp ondan sonra konuşmalı eğer konuşsaydım eşimin dilinden duramazdım valla

sevindim canım kendine kızma boşuna sen onların tepkisiz olmasına kızmışsın tepkisizliğe bende kızarım nerden bilebilirdin ama iyiki eşine birşey dememişsin
benim o kunuda içim rahat sağolsun eşimin babası almayı vermyi çok sever herşeyi çocukları içindir bende dahil şimdi de torunu için zaten şimdiden söylüyor

merhaba güzel anneler....
bu hafta da başladı sonu çabuk gelir inşallah...karneleri vereyim serbestim..iznim başlıyor...haftaya memlekete gidiyorum annemin yanına doğum orda olacak:)perşembe doktora gideceğiz sabırsızlanıyorum inşallah yola çıkmama engel bir durum yoktur.
bebişlerini görenlerin gözü aydın...hepsine 41 kere maşallah:nazar:

ohh canım bitti desene anacığınada kavuşuyorsun sevindim doktorundan da hayırlı haberler alırsın inşallahh

atladığım birşey yoktur umarım kızlar varsa özür dilerimmolumunekankayizsmile

Canım hakkaten çok insafsızlarmış.hani Türk ilmlerinde olur dersin bukadar. allah yardımcın olsun.cvp da veriyorum diyoun.hakikaten işin zor.ama kocan senin arkanda olmadıkça bu kaynana seni çok yorar.bakki doğumdan bi saat sora gelenlere sana hizmet ettirmesin.
anlamak cidden çok güç.......dediğin gibi inasan torunlarıyla ilgilensinler istiyor ama....garip. söyleyecek söz bulamıyorum.....

Erkek anleri böylemi hep dicem ama bn çok ilgil olanları da gördüm. SnowWhiteQueen;11085589 sen ve ben sanırım şanssızlardanız. ben bide eşim mahcup olmasın diye kayınvaldemçok şey yaptı diye yalan sölemek durumunda hissediyom kendimi.ahhh ahhhh sabır abır ne diyelim.

ay kızım kudurdu kızlar biraz onu izleyim.

herkese günaydııın...bosnacım gözünaydın...doktora gidecek arkadaslar tombik haberlerle gelin insallah..dila gecmiş olsun..bu arada diplecim bu süper bi alıntı benım genelde okudugum kitaplar da bu tarz kişisel gelişim kitapları walla süppererrr:lepi:..daha dogumdan korkuyorum demesin kimse bunu okusun...

Ebrucum çok teşekkür ederim...

anlamak cidden çok güç.......dediğin gibi inasan torunlarıyla ilgilensinler istiyor ama....garip. söyleyecek söz bulamıyorum.....

Bıdık doğunca da böyle yapmazlar umarım.

Şiştim, vallahi şiştim...
Allah sabır versin...

hadi inşallah dinlenmiş olursun ......

aslında büyükler bizden önce düşünürler bakma sen onlara benim kayınpederde öyle ama kayınvalide eşimin anneannesi hala hepsi paylaştırmışlar kendi aralarında şunları alıcaz siz almayın dediler bize...
,

Hoşgeldin Sinemay senin kızdığını ilk defa duyuyorum hayırdır?
Beknur ve Beko hoşgeldin nerelerdesiniz sizler?

SİNPAC'ım Ankara ya gelmeme gerek yok hesabıma yolla sonra gelirim ben:1ninca::1ninca::1ninca:Şaka canım yaaaa ehhh etme bulma dünyası şimde de kayınvalide heee kendi düşen ağlamaz boşver sıkma canını

Benim kayınvalide bu haftasonu geliyor ...İzine çıktığımda temizlik onu bekliyor bana dedi ki fazla yorma kendini ben gelince de yaparım dedi bol bol alışveriş yaparız dedi...

Ya kızlar kalbin çok hızlı atıyor benim ağzım dilim çok kuruyor,ellerimde uyuşukluk var yaaa yorgunum sanırımm :1no2:

Senin kayınvalidene saygılarımı gönderiyorum opuyorumnanaktan

Benim de var benzer şikayetlerim, devletimiz boşuna 32. haftada izin vermiyor :)

merhaba kızlar dr dan geldik şimdi canım sıkıldı bugün ayrıntılı ultrasona gircektim benim drum dışında başka bir dr baktı resmen 5 dakikada başından savdı, ekranı bile göstermedi bana sinir oldm herseyi yanlış ölçtü gecen gittiğimde bebeğimin kilosu 1650 cıkmıştı, şimdi bu dr 1450 gr cıkardı, cok ama çok sinir oldmmm.. neyse bide bebek odalarına baktık bugün şu modeli almayı düşünüyoruz sizce nasıl fikir verirmisiniz..
Çilek Odası

amannn bazen oluyor böyle dengesizler...dert etme...
odayı çok beğendim ben....fiyatta problem yoksa alın derim çok tatlı abartısız....içim gidiyor benim de odalara ama kiracıyız en geç 2 yıl sonra başka şehre taşınacağız o yüzden alamıyorum...siz alın bariboshayallersmile

benim kaynana da telefonda ben zaten her şeyini nalcam diyip duruyordu. bi geldi ki 3-4 çıtlı çıtlı body (en az 2 yaşında giyer), 3-4 çorap (onlar da ana sınıfına giderken giyer renkleri iğrenç) 2 de pazen battaniye. bir de 50 lira vermiş kocama çarşıya çıkarken. şaka gibi ya... ben de düşündüklerim için epey pişman oldum... artık hayat felsefem az beklenti az hayal kırıklığı..

Yedik yedik doymadık :)

Sinpacim iyilik sağlık çok şükür...
Küçük bi fıtık olmuşum, onu anlattım sabah kızlara, sol kasığım çok ağrıyor.

Bizimkiler de hiç ilgilenmediler.
Kayınvalidem ben hırka yelek örücem dedi, onlar bile yok ortada.
Eşim, annem para verdi bebeğin ihtiyaçları için dedi ama ne kadar verdiğini bilmiyorum...
1 aydır yurtdışında, bir defa arayıp sormadı nasılsın diye...
İhtiyacım olduğundan değil ama ilk torunları bu...
Kendim için değil ama torunları ile ilgilenmelerini, yakın olmalarını istiyorum.

Sağol Bekocum...
Sen de de oktora gidecektin, gitin mi?

Noluyuuu?

bosnacım cts gittim canım kontrole bebişim iyi masallah büyümüş teyzesi 1800 olmuş.:nazar::nazar::nazar:endokrinede gittim seker degerlerim için oda begendi degerlerimi şükür...steroide kestim inşallah artık yükselmez sekerimzemuszemuszemuszemuszemuszemus

valla nedir bu yaa kabahati hiç kimseye bulmamak lazım hepsi bu kocaların yüzünden birazda bizim yüzümüzden hep fadekar olduğumuz için sakın yanlış anlama canımcım bende dahilim buna aman üzülmesin aman kırılmasın diye tepemize çıkarıyoruz bunları sonrada böyle oluyor işte
baştan hata yapıyoruz cadaloz olmak lazım insanlara iyilik yaramıyo emin olun hiçde gitme hiç de yapma yat uyu gitsin anasının evini kendi temizlesin

merhaba hanımlar,
birazdan aşının ikinci dozunu vurudrmak üzere sağlık ocağına gideceğim. şimdiden gerildim.

rahat ol canımcım geçmiş olsun şimdiden

Çilek Odası

üzme kendini canımcım oluyo böyle zaten bu rakamlar hep tahmini kesin değil bebişin sağlıklı ya gerisi boş gerçi ilgisiz doktora bende sinir oluyorumalsanaalsanasmile
oda bence çok güzel siz bilirsiniz yinede

Al benden de o kadar oyle doluyum ki pimi çekilmiş bomba gibi dolasıyorum etrafta biri bir laf falan soylese ucucam yani ustune
Kayınvalide kayınpeder falan demişsiniz ya enim kadar cekmiyordur herhalde kimse.anlatıcam valla kızlar uzun muzun yoksa patlıcam artık.Benim kaynana kayınbaba ayrılar.Maddi durumları 0 ne bir sağlık guvenceleri var nede baslarını sokacak bir evleri bosa yasamıslar bunca zamandır.2 kaynım daha var 1 ı sabahtan aksama kadar evd calısma yok kucuk mucuk sanmayın bu arada kazık kadar adam anasının ev kırası oder babası da kendi annesinin evinde kalıyor oyle oldugu için o evinde mutfak masrafını elekt. suyunu oduyor eşim halaları bakmıyor cunku babası orda kaldıgı için benim eşim bakmak zorundaymıs.Bizim ev kira dusunun artık elimize para mara kalmıyor bizim kaynanam gelir annem yokken yapılacak bir şey varmı diye dahi sormaz gelir bana yardım olsun diye kalırlar bende 2 kaynımla yardımdan cok inanın bana eziyetleri oluyor.Ev afedersiniz ahır gibi oluyor.Bebek gelicek ortada inanın hiç bir şey yooooookkktu hiç bir hazırlıgımızyook eşimin annesi anca yaparız yaparız neler neler yaparız. Yaparız yaparızla bu haftalara geldik ortada hala yaptıkları bir şey yok.Gecen Annem geldi yanıma ve bebeğin kıyafetinden battanıyesine tokalarına biberonuydu emziğiydi herşeyini almıs.Yani hiç bir şey almalarına gerek kalmadı beşiğide ben alıcam dedi annem bir tek benim dolap içine sunta kesilecek bebeğin kıyafetleri için ama hala eşimde tık yok onuda gectim aylık alısveri yapıyoruz biz ihtiyaç listemi yazdım tıcket la alıyoruz kaynar malzemeside yazdım eendim ne kaynarıymıs yeni yeni adetler cıkarıyormusuz kendileri bilmezmiş boyle seyler o son oldu işte patladım patlıcam konusmuyorum eşimle kendi anasına babasına harcayamıcak diye esti gurledi.Anneme diyorki gelenler kaynar içecegıne cola içsinler gerizekalı aklıma geldikçe sinir oluyorum herşeyi benim annemler yapmıs zaten sen bir ufak tefek seyleri alıcan dolabın içine suntayı kaç paraya kesecekler sanki kaynar malz. kaç paraya alıcan sanki su zamana kadar cektim kendi evimde gordugum herseyden mahrum oldum sırf kendi uzulmesiin diye ama yok yaranamıyormus demekki yine nefret ediyorum hepsinden cebimizde harcıcak paramız yok babaı elektrık parası geldi demiş ulan biz daha odememişiz ne yapacagımı sasırdım artık .Çok uzun oldu biliyorum aama kusura bakmayın ne olur anlatmazsam çatlıcam sınırden artık.

al işte bitane dahaalsanaalsanasmile
ne diyim canımcım Allah yardımcınız olsun hiç dertleri bitmiyo bunların valla kendime olmuş kadar üzülüyorum sinir oluyorum
düşüncesiz insanlar:eek:klava:

ohh canım bitti desene anacığınada kavuşuyorsun sevindim doktorundan da hayırlı haberler alırsın inşallahh

çok sağol canım...darısı tüm bekleyenlein başına :)

Erkek anleri böylemi hep dicem ama bn çok ilgil olanları da gördüm. SnowWhiteQueen;11085589 sen ve ben sanırım şanssızlardanız. ben bide eşim mahcup olmasın diye kayınvaldemçok şey yaptı diye yalan sölemek durumunda hissediyom kendimi.ahhh ahhhh sabır abır ne diyelim.

ay kızım kudurdu kızlar biraz onu izleyim.

bilmem ki...sanmam ama hepsinin böyle olduğunu...annem bile bazen kızıp okutmsaydım keşke sizi daha kıymetli olurdunuz diyor...başka evlenenleri görünce....okuma meselesi değil tabii de insan zor bela büyütüp okutup meslek sahibi ettiği kızının kendi gözündeki kadar değerli olmasını istiyor herke için sanırım...bence sorun eşimi benim seçmiş olmam yani ben kendim gittim çok da uğraşmadılar alalım diye arayıp bulmadılar... yüzden böyle...ama Allaha şükür eşim hep yanımda o bana yeter de artar bile....

Bıdık doğunca da böyle yapmazlar umarım.

inşallah ama yaparlarsa eminim çocuktan karşılığını alırlar benim bir şey yapmama ya da dememe gerek yok onlar naslsa anlıyorlar kim tarafından değer görüp önemsendiklerini....ben eşim için üzülüyorum daha çok sahipsiz gibi...bizimkilerin ilgisinin yanında mahcup oluyor.....kıyamam ben ona....

Canım ben senin yerinde olsm doktorumu arar çıkan sonuçları bahane eder içim rahat etmediğini düşünerek dahada kendini evhama soktuğumu söyler beni tekrar kontrol etmesini rica ederim. oraya gidince diğer doktor için de düşündüklerimi söylerdim.bence yeni bir kontrol talep et.bana baılmadı bile de.
oda takımınızı beğendim ayyy çok şeker.Güle güle kullanın bebişinle inşallah canım.

amannn bazen oluyor böyle dengesizler...dert etme...
odayı çok beğendim ben....fiyatta problem yoksa alın derim çok tatlı abartısız....içim gidiyor benim de odalara ama kiracıyız en geç 2 yıl sonra başka şehre taşınacağız o yüzden alamıyorum...siz alın bariboshayallersmile

bizim evde çok büyük sayılmaz küçük ütü ve çamaşır odası olarak kullandığım bir odam vardı orayı boşalttık, oraya sığdırmaya çalışcaz artık, eşim yatak odasına bir beşik alma düşüncesindeydi ama ilk çocuk diye ben çok heves edince dayanamadı:))) bu hafta odayı boyatırsak haftasonuna yerleştiririm inşallah..

X