Çocuk Hastalıkları Acil yardm, kzmn kannda Trombosit seviyesi az kt

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
kizlar dun Asya yi yuzunde 3gundur cikan benekler yuzunden dr goturdum kan degerlerinde trombosit miktari dusuk cikti 1hafta sonra tekrar test yapilacak tekrar bakilacakmis o sure zarfinda dusmesini engelleyin kanamali herhangi bir kaza olursa acil hastaneye gelin dediler aranizda bu sorunu yasayan oldumu cok stres yaptim mesajlarinizi bekliyorum

çok geçmiş olsun cnm daha önce böyle bişi başıma gelmedi.. trombositler kanın pıhtılaşmasını sağlıyorlar.. benim doktorum yağız 1 yaşlarındayken kan değerleri düşük çıkınca bu yaştaki bebeklerde doğaldır hep düşük olur demişti.. okadar üzüp yıpratma kendini yalnız bu aralar bebeğine çok dikkat et biran olsun yanından ayırma düşüp bir yerini kanatmasın pıhtılaşma sorunu olabilir ama bunun içinde en küçük referans aralığından çok aşağıda olmalı.. sıkma canını bebişinin sana ihtiyacı var annesi..

tatlim bebegin kac aylik bilmiyorum eger meyve yedirebiliyorsan cilek yedir bol bol faydasi oluyor cidden.

ben bu yüzden 3 gün yoğunbakımda yattım.eğer ki 100 ün altındaysa tehlikeli.normal olması gereken 150 ama benim genelde 139 o civarlarda.korkmayın ben bişey olacağını sanmıyorum.doktorlar her zaman en kötüyü söyler.bu konu yüzünden hiç kötü bişey yaşamadım.zamanla çıkıyor ara ara test yaparlar.bazı ilaçlar da yapar.yakın zamanlarda antibiyotik aferin gibi bir ilaç aldıysa da yapar.ben hastanede yattığımda kendimi o kadar ii hissediyordum ki normaldim.ama onlar yatırdı zorla.ben 27 yaşındayım bu olay 9 yıl önce oldu.hala ara ara baktırırım 150 ye normale hiç yaklaşmadı bir sıkıntısını yaşamadım.doktorlar 100 ün altına inmedikçe sorun yok diyor.endişelenmeyin.

sagolun kizlar insallah iyi olur persembe gunu tekrar test olucak adalaydacim cilek alip hemen yedirmeye basliyacagim tesekkur ederim Allah once saglik versin herkeze en onemlisi buymus

sagolun kizlar insallah iyi olur persembe gunu tekrar test olucak adalaydacim cilek alip hemen yedirmeye basliyacagim tesekkur ederim Allah once saglik versin herkeze en onemlisi buymus
once saglik cidden..
cilekleri catalla ezip oyle ver canim..
benim babam da rahatsiz onun trombosit seviyeleri 20 binlere kadar dustu.. hemen hergun cilek yedirmeye calisiyoruz.. dikkat ettigi haftalarda direk yukseliyo trombositi..
gecmis olsun yeniden..

bnıtanem cok gecmıs olsun cok yıpratma kendını bebek bu dıkkat amaa guzle arkadasım asyamıda opuoyorum

X