gebe kalamayanlar üzülmeyin bizede öbür dünyada bir süpriz var

fsahin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2009
134
0
bir hocadan dinledim geçenlerde bu dünyada cocuk sahibi olamayan kadınlar öteki tarafda kabir azabı görmicekmiş buda cocuğu olmayanlara bie teselli olsun :sm_cool:

eveeett öbür dünyada mükafatlandırlıcakmışızzz..tabii sabırla isyan etmedenn..neden ben Allahım ?? demeden ,bu mertebeye erişcezzz ..pekii bi soru sorim yıllarca çocuk bekleyip bunu demeyen,hiç diline getirmeyenn yada hiiç neden ya neden bizzz??? demeyen varmııı???
varsa çıksın karşıma bakemmm..kaydirigubbakcemile yalaaaaannn demeyen çıkamazzzz ..çünkü sabır damarlarım çatladı yahuuu benimde 7 senedirrrr..kaydirigubbakcemile3

:uhm:Canım nerde okudun bu yazını nerden alıntı yaptın merak ettiğiğm doğruluğu varmı acaba:uhm:

Eğer öyle birşey varsa kabir azabı çekmemeyi tercih ederim..O zaman bebek gelmesede olurr...şakkıdı

bir hocadan dinledim geçenlerde bu dünyada cocuk sahibi olamayan kadınlar öteki tarafda kabir azabı görmicekmiş buda cocuğu olmayanlara bie teselli olsun :sm_cool:

bu nerden çıktı :)
eğer gerçekliği varsa, iyiymiş valla :)

bana kalırsa doğruluk payı vardır ammaaa velakin gerçek anlamda isyan etmeden sabır ve tevekkülle bekleyenler için bu durum söz konusudur Allah sabır versin çok zor mesele..

bu hoca hangi hoca bilmiyorum ama bana sacma geldi siz yanlıs anlamayın beni kızlar ama benimde bebegim cok zor oldu ama ben hep careler aradım caresiz degil bizim derdimiz sadece zamanı var ve care aramadan benim cocugum olmuyo ben kabir azabı cekmicem bana göre sacma bi acıklama olmus

Bence mantınklı şöyleki diğer arkadaşların dediği gibi çocuğu olmayan ve Allah'ı sorgulamayan nedennn? demeyen neden ben? neden biz? demeyen için.zaten böyle birinin imanı çok güçlüdür. Ama değildirki çocuğu olan kabir azabı görecek.. ne fedakar Anneler var çocuğu için ölen anneler var.. saçını süpürge etmiş analar var.. Herkez birşekilde mükafatlandırılacak veya cezalandırılacak.. Birisinin yazısını okudum öyleyse çocuğum yerine bunu tercih ederim demiş. Çok saçma. Çocuğun olmuyosa sana kabir azabı yok diye bişey olamaz.. Metanetini korudunmu? hayır.. isyan ettinmi? evet kızdımı bağırdın çağırdınmı? evet. neden ben başkası değil neden biz dedinmi? evet eee...? kabir azabından sence kurtulabilirmisin??? bunu da sen yanıtla ozaman.

bu hoca hangi hoca bilmiyorum ama bana sacma geldi siz yanlıs anlamayın beni kızlar ama benimde bebegim cok zor oldu ama ben hep careler aradım caresiz degil bizim derdimiz sadece zamanı var ve care aramadan benim cocugum olmuyo ben kabir azabı cekmicem bana göre sacma bi acıklama olmus

bak senin çocuğun olmuyo değil oluyomuş Allah sana yolunu göstermiş sen oraya yönlenmişsin. Başkaları senin yoluna da başvurmuş ama olmamış. Yok olmuyor arıyor araştırıyor sabrediyor bekliyor ilaç alıyor tedavi oluyor ama yok yok olmuyor..şimdi nolcak? yapılabilecek bişey yok. Allah'ına sığınıyor isyan etmiyor. İşte bence bunlar için söylenmiş birşey.Sizin durumunuzda olanlar için değil. Haa değildirki sen kabir azabı çekeceksin.. İşte yaşadıklarımızla bunu öbür dünyada göreceğiz.

o zaman ben cenneti garantiledim heralde... 3 senedir çocuğum olmuyor ama KK da bi tane yazım yoktur bununla alakalı.. neden olmuyor diye sorgulamadım hiç... kısacası bana saçma geldi...

rabbim herkeze sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin. herşey gönlünüzce hayırlısı olsun. :)

inşallah herhaneye bir nur gelir, inşallah isteyen arkadaşların sağlıklı ve hayırlı bebişleri olur. amin... :emir_bebek: :ecrin_bebek:

Sadece cocugu olmama derdi degil, sabirla cekilen her derdin bir mükafaati vardir. Herzaman allaha sükür etmek gerekir ÖZELLIKLE gelen belalara cünki onlar isledigimiz günahlarin cezasidir bu cezayi öbür dünyada cekmektense bu dünyada cekmek büyük nigmettir.

Yinede cocuk hasretiyle bir ömür kavrulmak en büyük dert olsa gerek. Allah kimseye yasatmasin bizi baska türlü sinasin insallah.

kızlar sonuc olarak soyle bir durum varki bu derdi veren de allah..boyle ımtıhan edende allah.. dolayısıyla mutlaka ımtıhanı basarıyla gecenler yanı sabredenler elbet mufakatlandırılır. sabredıp mucadele eden arkadaslarıma da yine sabır sonrası mukafat olarak bebek bahşedilir.
allah herkesın gonlune gore versın.. ben bir hastanede calısıyorum ve bebek ıcın arastırma ıcınde olanlarınız varsa bızım hast.de ongorusme ayarlarım yardımcı olmak ısterım. hepınıze sonsuz sevgıler...

:uhm:Canım nerde okudun bu yazını nerden alıntı yaptın merak ettiğiğm doğruluğu varmı acaba:uhm:

Eğer öyle birşey varsa kabir azabı çekmemeyi tercih ederim..O zaman bebek gelmesede olurr...şakkıdı

öyle demeyin ama efendimiz(sav)ne buyuruyor.dünyada iyilik ahirette de...çünkü sen ne istersen onu verir rabbim...

diger tarafa gidipte gelen olmadıki..Allah hepimize sabır versin.

diger tarafa gidipte gelen olmadıki..Allah hepimize sabır versin.
allah herkesi başka bişeyle deniyor.kimisini çocuksuz,kimisini çocuğuyla.kimini zenginlik kimini de fakirlikle.ucunda bişey beklemeyip allahın verdiğine şükür edersek eğer o zaman mükafatını görürüz bence...

Kızlar nolur inanmayın böyle şeylere yani ayet yada dayanağı sağlam yani buhariye falan dayanan hadislerde müjdelenmemişse yalandır allah bütün isteyenlerin kucağını çocuklarla doldursun inşallah böyle hurafelere inanmayın nolur gece 3 de kalkalım teveccüh namazı kılalım doğru bir niyetle allaha yalvaralım rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin allahım bizi kabir azabından ve böyle yalancı hocalardan korusun diye ayrıca doğuma nında vefat eden kadınlaara şehitlik mertebesi verilirken cennet annelerin ayakları altına serilmişken böyle zayıf kaynaklaarlara inanıp dinimiz ve imanımızı riske atmayalım allah sabredenin sabrının karşılığını verir inşallah bu gece 19. Ramazanın gecesi ve allah gecenin yarısından sonra edilecek tüm duaları kabul edeceğini müjdelemiş ben hepimze duacıyım allah en kısa sürede kucaklarımızı güzel meleklerimizle doldursun inşallah

X