buzdolabım kokuyor?

beyazgelincikk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
541
0
arkadaşlar benım sizlere sorum , buzdolabım çok fena kokuyor 7 haftalık hamıleyım belki ondan ama alıyorum kokuyu hiç bişi yıyemıyorum açamıyorum dolabı... bildiginiz öneriler varsa alabilirmiyim? şimdiden tşkler

evt ya benimde arada çokkötü kokuyor dolabım sütü kaseye dök ve orta rafa koy kokuyu çekiyor bide ben tarçın ve kekik tuz karıştırıp dolaba koyuyorum bunlarıönerebilirim

içine limon kesip koyun bunu buzdolabına servise gelenler söylemişti.
bizde sıkıp kullandığımız limolardan hep koyarız siz bütünde koyabilirsiniz.
koku alıyormuş.

bendede dondurucu kısmındaki yiyeceklere o koku siniyor. ordan cıkardığım birşeyi saatlerce pişirsem bile yemek yerken o buzbolabı kokusunu ağzımda hissedebiliyorum. biri kömür koy bi vanilya koy dedi ama başarısızzz

temızlık esnasında dolabı kabartma tozu ıle sıl canım bıde hamılleıkdende olabılır:)..

ben de aynı sorunu yaşıyorum.. buzdolaplarında koku filtresi varmış, servis gelip değiştirmişti. ama işe yaramadı. filtere değiştikten sonra sadece üste olan koku altta da geçti.. demlenmiş çayın posasını koymamı söylemişlerdi.. deneyebilrsiniz... bende burdaki arkadaşlarının önerilerini deneyeyim bakalım :)

Hamileliğimin ilk haftalarında bende yaşadım çok iyi bilirim hala bile nefesimi tutuyorum dolabı açtığımda yaa. Anneme sildirmiştim en son silinince koku baya gitmişti tabii yine silinmesi lazım annemi bekliyorum bakalım

küçük bir kaba süt koyup dolaba koyun.
aynı işlemi karbonatla da yapabilirsiniz. o da konkuyu alır. bu arada öncelikle dolabınızı iyice temizleyip sirkeli su ile silin.

X