Mekik Boy Uzamasını Engeller?

_iLLeqaL_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
26
0
KızLar yaşım 16, gunde yakLasık 50 mekik faLan cekiyorum ama bi arkadasımdan duyduguma gore mekik boy uzamasını engeLLiyormus.Siz ne dusunuyorsunuz bırakmaLı mıyım? :bbo:

pek anlamam böyle şeylerden ama sanmıyorum..:uhm: öyle birşey varsa benim açımdan hiç hayırlı olmaz ama.. :KK70: geçen yaz günde 400e kadar çıkıyordum, ama çok özenli yapmadığım için heralde, pek faydasını görmedim, bıraktım :)

ben pek mekik çekmem ama mekiğin boy uzamasını engellediğini düşünmüyorum hatta belki faydası bile olabilir boy uzatmasada görünüşte karnın düzleşincce belin uzun görünebilir böylelikle boyunda uzun görülebilir yinede çok merak ediyorsan revir.com sitesindeki biyofizik doktorlarna mesaj at daha ayrınıtılı bilgi öğrrenebilirsin

pek anlamam böyle şeylerden ama sanmıyorum..:uhm: öyle birşey varsa benim açımdan hiç hayırlı olmaz ama.. :KK70: geçen yaz günde 400e kadar çıkıyordum, ama çok özenli yapmadığım için heralde, pek faydasını görmedim, bıraktım :)
günde 400 de çokmuş ya:1shok:

ben pek mekik çekmem ama mekiğin boy uzamasını engellediğini düşünmüyorum hatta belki faydası bile olabilir boy uzatmasada görünüşte karnın düzleşincce belin uzun görünebilir böylelikle boyunda uzun görülebilir yinede çok merak ediyorsan revir.com sitesindeki biyofizik doktorlarna mesaj at daha ayrınıtılı bilgi öğrrenebilirsin
saoL... bunu bi deniyim

soruyu o sitedeki doktorLara sordum;

mekik çekmek boy uzamasını engellemez. ayrıca basketbol - voleybol gibi sıçrayıcı sporlar yapmanızı öneririm..
halter , güreş gibi sporlar ; boy uzamasına mani olan sporlardır ve yapılmaması gerekir..
eğer kemik büyüme hücreleriniz kapanmışsa , artık büyümezsiniz..

diye bir cevap geLdi, buna sevindim :-)

Bende merak ederdim mekiğin boy uzamasını engelleyip engellemediğini.Teşekkürler

X