Bebek Beslenmesi bebeklerimiz için hangi peynir????

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zuhal26

İstiridyeyim,incimsin...
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
80
0
merhaba anneler 14aylık kızım var hangi peynirin yararlı olduğunu biliyormusunuz zararlı olan peynir var mı? :uhm:

Son düzenleme:
KAŞAR
124 kalori, 10.3 gr. yağ, 216 mg. kalsiyum
En yağlı peynirlerden, ancak iyi bir kalsiyum ve çinko kaynağı

KEÇı PEYNıRı
59 kalori, 4.7 gr. yağ, 57 mg. kalsiyum
ınek peynirine oranla az kalorili. D vitamini açısından zengin. Ancak kalsiyum, ya da çinko açısından zengin olduğu söylenemez

BEYAZ PEYNıR
75 kalori, 6 gr. yağ, 108 mg. kalsiyum
Yarım yağlı kaşardan daha az kalori içeriyor. Kalsiyum oranı ne çok az ne de fazla. Tuzlu ve D vitamini açısından zengin.

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım sositososito siz hangi peyniri daha sıklıkla kullanı yorsunuz

benim oğlum beyaz peynir yemiyor.Maraş'ın kendine özgü parmak peyniri var,onu veriyorum

Kapalı kutuda güvenilir bildik markaların beyaz peynirini tercih ediyorum. Sağlıklı olduklarını düşünmediğim için krem peynir, labne vs hiç kullanmıyorum.

olur belki,sor isterden,oranın da vardır gerçi kendine özgü peyniri ama....Ben de hiç krem peynir,labne vermedim.Önceleri hep beyaz peynir verdim,sonra yememeye başlayınca değiştirdim,bakıcısı kaşar da vermiş birkaç kez,ama tuzlu diye istemedim

X