Kekler - Pastalar Halley pastas(resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
44
çok duydum birde ben yapayım dedim...

halleyler bır kasenın ıcerısıne ırı ırı parcalanır.

10 adet halley
1paket kremşanti
2bardak süt
süslemek için meyveler
dövülmüş antep fıstığı

kremşanti ve süt çırpılarak hazırlanır.ayrı bir kapta irice parçalanmış halleylerin üzerine dökülür ve karıştırılır.hazırlanan bu karısım serayla kaplanmıs baton kek kalıbına dokulur ve serayla kaplanır..2 saat buzlukta kaldıktan sonra cıkarılıp.ters cevrılır ve sera sıyrılır uzerıne meyve ve dovulmus anteple suslemeler yapılır ve erımeden dılımlenıp servıs edılır.afıyet olsn..

sany0158i.jpg

sany0159f.jpg

Son düzenleme:
çok güzel olmuş walla ellerıne saglık boylesı gelmemişti aklıma benı bende kremsantıyle halleylerı karıstırıp borcama dokuyorum sonrada cıkolata sosu dokuyorum üzeine o zmnda cok guzel oluyor gecn gun yaptım ama ben foto cekene kdr kalmadı :))))

çok güzel olmuş walla ellerıne saglık boylesı gelmemişti aklıma benı bende kremsantıyle halleylerı karıstırıp borcama dokuyorum sonrada cıkolata sosu dokuyorum üzeine o zmnda cok guzel oluyor gecn gun yaptım ama ben foto cekene kdr kalmadı :))))

çok teşekkür ederm bitnm.yengemle yaptık bu hafta sonu cıldırmıs gıbı pastalar kekler fln ekledm hepsını.ama gercekten cok keyıflı.ozellıkle susleme aşamasına bayılıorm ben...kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

nan onun konsolun üstüneki işi ne onun yeri benim midem hehehe yoksam yemek için yapmadınmı kuzum

bende kk da tarifini cok gördüm ama resmini görmemisdim
zemuszemusgözüm gönlüm acildi inankizemuszemus
halleyim var en kisa zamanda denicem insallah
:kedi:paylasirim ozaman fikrimide resmimide:kedi:tabii bukadar iyi yapabilirsemkaydirigubbakcemile3
:nazar:canimsin ellerine saglik:nazar:
cokacimcoookcanim cekti bu vakitde iyimicokacimcoook

bende kk da tarifini cok gördüm ama resmini görmemisdim
zemuszemusgözüm gönlüm acildi inankizemuszemus
halleyim var en kisa zamanda denicem insallah
:kedi:paylasirim ozaman fikrimide resmimide:kedi:tabii bukadar iyi yapabilirsemkaydirigubbakcemile3
:nazar:canimsin ellerine saglik:nazar:
cokacimcoookcanim cekti bu vakitde iyimicokacimcoook

eminim çok daha güzellerini yaparsın sende bu gönül zenginliği varken...fikrini ve fotonu beklerm cnm benm...cok teşkkür edrm bitnmopuyorumnanaktan

ellerine saglik canim
buda degisik bi tarif
biz halleyi yemeye bulamiyoruzki pastaya katsakkaydirigubbakcemile3
ama aklimda bulunsun tabi bu tarifa.s.

ellerine saglik canim
buda degisik bi tarif
biz halleyi yemeye bulamiyoruzki pastaya katsakkaydirigubbakcemile3
ama aklimda bulunsun tabi bu tarifa.s.

nanımm benımmm halleyler kurbanın olsn senın oraya bır market açılmalı girişimci türk zihniyeti neredeesn...:sm_confused:

turk marketimiz var canim olmazmi
aslinda herseyde bulunuyoda
iste turkiye gbi degil
bide biz 1 veya 2 ayda bir gidiyoruz anlicagin

turk marketimiz var canim olmazmi
aslinda herseyde bulunuyoda
iste turkiye gbi degil
bide biz 1 veya 2 ayda bir gidiyoruz anlicagin

sempatiqm o zaman daha sık gıdecek ve de bastıracaksın şunu da getirseniz bunu da getirseniz die bıkacaklar getirecekler ben ırakta ööle yapıodm.sayemde ıraktaki çocuklar danone yio dermişmkaydirigubbakcemile3

Pınarımmm ellerine kollarınaa sağlıkk.Çokk güzell görünüyorrropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
Benimde buna benzer var sitede :)benimki çikolata soslukaydirigubbakcemile3

Pınarımmm ellerine kollarınaa sağlıkk.Çokk güzell görünüyorrropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
Benimde buna benzer var sitede :)benimki çikolata soslukaydirigubbakcemile3

senınde ellerıne saglık balımm.cok teşekkur ederm guzel yorumun ıcın eksık olma bıtnm..opuyorumnanaktan

Canım bu pastanın adı yemek tarifi kitabında kolay sufle die geçiyor
içine tadelle ve fındıklı biskvi girince rokoko oluyor
ama ne olursa olsun tadı muhteşem oluyorrrrrrrr
tam yaz pastası

Canım bu pastanın adı yemek tarifi kitabında kolay sufle die geçiyor
içine tadelle ve fındıklı biskvi girince rokoko oluyor
ama ne olursa olsun tadı muhteşem oluyorrrrrrrr
tam yaz pastası

bunu bilmiyordum cnm..rokokoyu da cok severım ben. soguk olan herseyı sevıyor ınsan zaten yazın sıcagında değilmi,guzel yorumun içinde teşekkür ederm tatlm..opuyorumnanaktan

X