gebelikte karin sismesi

elizsa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2009
23
0
2 aylik hamileyim ve karnin uyanir uyanmaz asiri sisiyor ve gun boyu devam ediyor
acaba sizdede ayni durum oluyor mu?

hayret gebelikte karinda sislik kimsenin basina gelmemis
kocamdan bosaniyom deseydim herkes akil verirdi

elizsa canım ben hamiş değilim istiyorum da karın şişmesi gaz probleminden olabilir hamişlerde oluyormuş ya normal olduğunu düşünüyorum tabi tecrübemden değil:)) bak netten ne buldum

Gebelik Ve Gaz Şikayeti

· Sebebi yine gebelik hormonlarına bağlı olarak tüm çizgili kaslarda olduğu gibi sindirim sistemindeki kas dokusundaki gevşemedir.

· Gebeliğin ilerleyen aylarında daha sık olmakla birlikte kabızlığın ikinci sebebi büyüyen rahmin bağırsaklara baskı yaparak hareketlerini azaltmasıdır.Sonuç olarak gaz şikayetleri oluşur.

· Gaz şikayetleri özellikle akşamları artar.

· Bebeğinize ve bebeğinizin gelişmesine bir zararı yoktur.Sadece beslenmenizi bozabileceğinden dolayı gerekli besinleri yeterince almanızı engelleyebilir.

Önlem alın;

Sık ve az yemek yiyin.3 ana, 6 ara öğün şeklinde beslenin.

Hızlı yemek yemeyin.Hızlı yemek yerseniz hava yutarsınız ve gaz olur.

Düzenli büyük tuvalete çıkın ve alışkanlık kazanın.

Gaz yapan yiyeceklerden (az pişmiş brokoli, soğan,baklagiller, alkollü içecekler gibi) kaçının.

Şikayetleriniz çok artar ise doktorunuz bebeğinize zararı olmayacak ilaçlar tavsiye edebilir.

:..Gebelikte(Hamilelik) Gaz Şikayeti Karında Şişkinlik egebelik.net..:

elizsa sakın ol arkadaşım,ne bu şiddet bu celal :)))
benimde ilk haftalar karınım çok şişti 4 aylık falan gibiydim.
dr gebelikte ilk haftalar olur dedi,bide folik asit karında şişlik yapıyor dedi.zamanla o şişlik gitti.
şimdi 4 aylık oldum 2 aylıkkenden daha küçük karnım.

X