izmirde gezilecek görülecek yerler neresi?

ladyyuppi

namidiger platonik_ask ;)
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
3.320
115
sevgili hanimlar kizlar...
izmirde gezilecek görülecek, birseyler yapilabilecek yerler nerelerdir ?
mesela izmir bucaya daha cok yakin olan yerler olabilir..
nerelere gidilebilir, neler yapilabilir ?:sm_cool:

hading izmirliler bir el atin lütfen konuma opuyorumnanaktan

ya sadece isim vermek yerine birazda bana oralari anlatabilirmisiniz
acaba cok rica etsem ? umarim cok sey istemiyorumdur..:emir_bebek:
ama böyle de bana bisey ifade etmiyor:ecrin_bebek:

Merhaba,

İzmirde öncelikle tarihi yerleri ve ören yerlerini ziyaret edebilirsiniz,

Alaçatı, Tire, Seferihisar ve tabiki çeşme bölgeleri görmeniz gereken yerler arasında,

Eğer tarihi kalıntılara ilgi duyuyor iseniz, bergama antik kentini gezebilirsiniz.

Kordonuda görmeden İzmirden ayrılmayın a.s

saygılar.

gun batarken kordon da bır turk kahvesi içmeden, faytona binmeden, karşıyaka da kumrucu şevki de kumru yemeden, güzelbehçede balık keyfi yapmadan, balçova da teleferiğe çıkmadan, inciraltında tavla atmadan, çeşme de gecelere akmadan, efeste tarihi eserleri incelemeden, selçukte meryem anayı görmeden, şirince de gözleme yemeden(meyveli şarap tatmadan), seferıhisarda kaleyi gezmeden, asansörü görmeden....SAKIN DÖNME.... daha da sayabılırım yetmezse :)

Sabah kahvaltını bostanlı barınakta denize sıfır yada güzelbalçede yapabilirsin. daha sonra bir kordon sefası. kordonda balık rakı. sonrada bir çeşme ılıca yaptınmı değmesin kimse keyfine. kaydirigubbakcemile5

Buca tarafındada Gölet var canım ve bir sürü piknik yeri ..

Tarihi yerler çevre ilçeler vs oldukça fazladır elini attığın yerden tarih çıkar ızmir içi Agora...

Başlı başına sahil kenti sahil evlerinden Özonun dediği Barınak cafeye gelmeni tavsiye ederim muhteşem bir manzara bak barınakta bekleriz senide:)

Yazlık olarak denize gitmek istersen yok yok Kuşadasından çeşme kaşrı tarafta Foçadan ayvalığa yakındır hepsi..

ıyi eğlenceler diliyorum yapacak şey çok fazla kemeraltındada ciciler al olurmu:)

izmir' in her yeri güzel agora dan güzel yalıya konaktan kemer altına bostanlıdan karşıyakaya kordon Alsancak Kıbrıs şehitleri vapur Karşıyaka yada pasaport . akşamda gün batımını kahve içerek konak pierin karşısında çatı katı bir yer var orda geçirebilirsin.

X