Bebek Beslenmesi enginar nasıl pişirilir?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

OozguR

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
720
4
arkadaşlar bebeğim için enginar pişiricem ama daha önce ne pişirdim ne yedim.
nasıl pişirililir acaba?diğer sebzelere karıştırsammı,sademi yapsam?püf noktası varmı?

Ben oğluma enginarın göbeğini yapıyorum. Fakat enginarın vakti geçmek üzere. Hazır göbekleri almanı önermem. Sağlığa zararlı olduğu hakkında bir makale okumuştum. Ayıklarken tek püf noktası ortasındaki tüyünü çok iyi ayıklamak gerekli. Tek tüy kalsa aşırı acı yapar ve yiyemezsin. Kararmaması için unlu suya atman ve limonla ovman. Ben oğluma tavuklu yapıyorum. Önce tavuk ve soğanı haşlıyorum. Tavuk piştikten sonra içine enginar göbeği, havuç, patates ekleyip tekrar haşlıyorum. Sebzeler yumuşayınca un, yumurta sarısı ve limonla terbiye yapıyorum. ındireceğime yakın zeytinyağını ve dereotunu ilave ediyorum. Sonra blenderdan geçirip yediriyorum

güzelce ayıklayıp 4 e bölüyorum.bir parçasını yapacağım mamasına karıştırıyorum.piştikten sonra yapraklarını alıyorum sadece beyin gibi olan orta kısmını bırakıyorum.göbeğe yakın olan birkaç yaprakta yumuşak olur ve yenebilir durumdadır ama ben yine de suya vitamini geçtikten sonra alıyorum yaprakları

canım bende sebze çorbası yapıyorum ama artık vakti geçmek üzere ve tazesi kolay bulunmuyor onun için pişince çorbadan alıp tel süzgüden geçiriyorum sonra diğerleriyle karıştırıyorum yoksa balı kılçığı gibi kılçıkları oluyor ve yutamıyor

ben pazardan ayıklanmış alıyorum onlar zaten limonlu suyun içinde veriyolar eve gelince bi güzel yıkıyıp fındıktan biraz daha büyük doğruyorum aynı boyda patates ince kıyım soğan ve sarımsak birazda bulgur, irmik yada prinç ve domates doğruyorum suyunuda koyup çiğden pişiriyorum çatalla ezip öyle yediriyorum çok seviyo oğlum ama artık vakti geçmek üzere

Benim oğlum bayılıyor enginara. Ben aynı zeytin yağlı yapar gibi enginar bezelye havuç iyice haşlıyıp biraz pirinç yada irmik koyuyorum sonra blendırdan geçiriyorum. Çok severek yiyor. Oğlumun patatese alerjisi var patates koymuyorum o yüzden ama sen koyabilirsin afiyet olsun Bebişine...

X