Lazer Epilasyon I2PL Yöntemini Kullananlarin Paylasim Alani

fullya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
161
1
Yavaş, bıktırıcı ve ağrılı kıl dökme yöntemlerine son verin!

Tıraş, ağda, cımbız, elektrikli tedaviler ve tüy dökücü kremler kesin bir sonuç vermemektedir. Bu tarz tedaviler her 15 ila 20 gün arasında tekrarlanmakta ve bu da neredeyse ömür boyu sürmektedir. Ayrıca bu yöntemlerin birçoğu da ağrılıdır. Artık kalıcı epilasyon; flaş ışığı veren I2PL sayesinde gerçeğe dönüştü. Diğer yöntemler ise rafa kalktı. I2PL bir flaş lambasından elde edilen ışığın kısa ve güvenli bir şekilde uygulanması ile istenmeyen kıl ve tüyleri yok eden bir yöntemdir.

I2PL nasıl etki eder?

I2PL cihazı flaş ışığından elde edilen ışını özenle filtre ederek yalnızca doğru dalga boyundaki ışığın cildinize ulaşmasını sağlar.

Kılın yapısıda bulunan melanin adını verdiğimiz pigmet(boya maddesi) bu ışığı emer. Emildikten sonra burada bir ısı oluşur. Bu çıkan ısı da kıl kökünü tahrip ederek, dökülmesine neden olur.
Işığın kıl tarafından tutulmasını sağlamak için tedaviden önce cildinize ince bir tabaka oluşturacak şekilde jel sürülür. Sonra aplikatör istenmeyen kıl veya tüy bölgesine konarak flaş ışığı verilir.

Bütün tüyler tedavi edilebilir mi?

Tedavi kıl pigmentinin (melanin) ışık emme yoğunluğuna bağlı olduğundan ( koyu renkli tüyler ışığı daha iyi emdiklerinden) en etkili sonuç koyu renkli kıllarda alınır. Ayrıca açık renkli ciltlerde tedavi etkisi daha çabuk gözlenir. Bununla birlikte I2PL değişik kıl ve deri tiplerinde gereken uygun enerji verişini ayarlayan özel programlara da sahiptir.

Epilasyon tedavisi ne kadar sürer?

I2PL aplikatörü üzerindeki kristal prizma 10x48 mm ölçülerinde olduğundan bir ışık atımı ile çok sayıda kıl yok edilebilir. Örneğin üst dudak tedavisi yaklaşık 5 dk sürerken sırt veya bacaklar 60 dk yı alabilir.

Acıya tolerans kişiden kişiye farklılık gösterir. İşlem sırasında genellikle hiçbir anestezik (ağrı kesici) bir uygulamaya gerek duyulmaz.

Tedavi öncesi veya sonrasında özel önlemlere başvurulması gerekli midir?

Işık tamamiyle güvenli ve görülebilen bir ışıktır. Potansiyel tehlike içeren, zararlı dalga boyları I2PL’in filtreleme sistemince engellenir.
Tedaviden öncesi 1 hafta süresince cımbız, ağda, tüy dökücü kremler. epilatör(elektrikli) vb. araçların kullanılmaması gereklidir. Böylece daha fazla kıl kökü yok edilir.

Bronzlaşmak derideki melanin pigmentinin birikimine yol açacağından, tedavi öncesi ve tedavi süresi boyunca güneş, solarium, bronzlaştırıcı kremden kaçınılmalıdır. Aksi halde cilt; daha fazla ışığı emerek deri renginin koyulaşması veya açılmasına neden olabilir.
Genelde tedavi sonrası bakıma ihtiyaç yoktur. Fakat hassas ciltli kişilerde tedaviden sonra 3–4 gün nemlendirici krem kullanılması yararlı olabilir. Ayrıca tedaviden sonraki birkaç hafta güneşe çıkılmaması veya çıkılacak ise en az 30 faktör ve üzeri bir güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Kaç seans yapılır?
Kılların büyümesi döngüseldir(çeşitli dönemler içerir) Her biri büyüme ve dinlenme dönemlerinden geçerler. Sadece büyüme dönemindeki kıl keseleri I2PL tarafından yok edilebilir. Dinlenme dönemindeki foliküllerin(kıl keselerinin) yok edilmesi için büyüme dönemine geçmesi beklendiğinden tedavi aralıklarla tekrar edilir. Büyüme dönemi periyodu; kılın bölgesi, yoğunluğu, kalınlığı, ırk, hormonal durum ve yaş gibi birçok faktöre bağlıdır. Klinik çalışmalar; en az 3–6 seansın gerektiğini ve tedavi aralıklarının 3 hafta ila 2 ay arasında değiştiğini göstermektedir

ben bunu kullanıyorum ve çok memnunum arkadaşlar:1yes2:

selam arkadaşım
bunu kullanıyorum derken aleti bi yerde satılıyo mu yoksa güzellik salonunda mı kullanıyosunuz
aleti satılıyosa nerden kaça alabiliriz?
hala kullanıyosanız sonuç neir?
teşekkürler...

yaptırsam pişman olurmuyumm acaba kafam hala karısık bu konuda ve bir kampanya secenegi sundular bana genital bülge ve koltukaltları 750,00 ytl fiyatı uygunmu sizce?

Ben koltukaltı ve bikini bölgesi toplam 400 ytl diye duydum her yerde fiyat değişiyor sanırım.

bana kazık fiyat vermişler ozaman alsancakta bi yerde konustum seansa 120,00 ytl dedi o daha pahalı fiyat verdi ne yapıcam hala kara veremedim

arkadaşlar dehşet uçuk fiyat vermişler sizeeeee
bende bu yöntemi uyguluyorum tüm genital bıyık ve kol altım toplam 170ti seasn başına
şimdi genitalim seyrekleşti 80e indilre 100den ve 2. senas sonunda o sert sakal gibi tüyler bıyık gibi gelmeye başladılar çok memnunum ben

fullya arkadaşım hala devam ediyormusun bu yönteme
bide bu önce jel sürüp sonra makine gezdirilen yöntemmi?
ben alexandre lazer yaptırıyordum ama genitalde acı baya oluyordu senin bahsettiğin yöntemde acı oluyormu?
kaç seansda etkin sonuç alıyorsun?

peki canım gercekten bitiyormu? birde bu cihaz ince tüyler(sarı degil) üzerindede etkili oluyormu?

ıpl hıcbır ıse yaramıyor arkadaslar ınce ve sarı tuylerde ıse yarıyor dıye reklam yaptılar ama ınanmayın bunların hepsı yalan ıpl ı ovenler ınanın bana bu cıhazı kullanan yerlerın sahıplaeı burdan reklam yapıyorlar akılları sıra.adam gıbı bır yer bulun gıdın ucuz etın yahnısı yenmez dıye bır ata sozu vardır atalar yalan soylemez dımı))))

angel-24'cüm benim bildiğim kadarıyla sarı tüylere sadece iğneli epilasyon faydalı yinede bizim sitedeki medikal estetik uzmanına bi danış istersen

meraba arkadaslar ben bgn ı2pl cihazına basldm, genital, koltuk altı ve bütün bacak bitiş garantili 1400 werdim. bgn genitale bslandı cunku bacak ve koltukaltım bronz. sunu soliim walla arkadaslar bnm canım yandı epilasyon sırasında ama çok kısa surdugu ıcın dayanıosunz tabı. lazercim 1.5 ay sonra tekrar gelmemi söledi. bakalım umarım faydalı olur bu arada bnm tuylerimde kalın ve siyah o yüzden kısa sürede sonuc almayı umuorm arkdslr size durumu bildiririm.

merhaba bende ıpl lazere başladım genital bölgede acı çok fazla oluyor bacakta o kadar değil.henuz 1 seans gittim baya dökülmeler oldu ,ince tuyleri gördüğünü iddia ediyorlar arakadaşım cenesine yaptırdı çok memnun kaldı sonuçları paylaşrım.

ıpl hıcbır ıse yaramıyor arkadaslar ınce ve sarı tuylerde ıse yarıyor dıye reklam yaptılar ama ınanmayın bunların hepsı yalan ıpl ı ovenler ınanın bana bu cıhazı kullanan yerlerın sahıplaeı burdan reklam yapıyorlar akılları sıra.adam gıbı bır yer bulun gıdın ucuz etın yahnısı yenmez dıye bır ata sozu vardır atalar yalan soylemez dımı))))

siz bu yöntemle lazer yaptrııdnızmı ?işe yaramadıgını yazmışsınız bende bu lazere yeni başladım açıklarsanız sevinirm.teşekkürler.

merhaba 2 gün önce Antalyada genital bölge ve kolaltı için gittim. Genital bölgede korkum vardı acıyacak diye.Ama gerçekten acımadı.Yada nasıl diyim 7 vuruşta çok hafif bir acı hissettim.Bakalım nasıl olacak sonuç.Fiyatta çok uygun geldi bana.Üst bacak hariç1000 TL. bitme garantili. İyi Akşamlar

Merhaba,
Ben 10 seans once basladim IPL'e. Alsancak'ta bitme garantili tum vucut 1,600 YTL verdim. Bana cok uygun geldi fiyat ve su ana kadar tuyler degisik yerlerde degisik oranlarda azaldi; mesela kolda %80 gitti, ust bacakta %70 gitti, alt bacakta %55-60 gibi. Genitalin on kisminda %10 gibi birsey kaldi. Ust kolu hic gormedi sari sari oldugu icin tuyler. Yani her bolge farkli tepki veriyor, ama yavas yavas da olsa sonuca yaklasiyoruz.
Fakat en son bacakta zaten 100% bitmez dediler bana; her zaman %20lik birsey kalirmis. Biraz hayal kirikligi olmus olsa da yine de deger dedim ve toparladim.

Arkadaslar ıpl e ben 3 yıl gıttım her yer ayrı fıyat verıyor sonra bır dermotologla konustum o bana ıpl in lazer olmadığını ucuz bır sıstem olduğunu tuylerı ınceltıp ondan sonrada dığer lazer epilasyon cıhazlarına gırdığınızde orneğın alexandrıte tuylerı gormedığını tek carenın kalacağını oda ığnelı epılasyon olacağını soyledı kesınlıkle ıpl modern ağda teknıgıdır sakın aldanmayın ben ıpl bıraktım alexandrıte basladım ve 3 sene ıpl verdığım paranın daha azına 6 gıbı kısa surede alexandrite la bıtırdım sıze tavsıyem alex ve 1300 tl ye anlastım bıtene kadar dusunun yanı hem fda onayı almış bır cıhaz

Canim ya sen nereyle anlastin 1300e nerde yani ve hangi bolgeler icin vee doktor kontrolunde di mi? a.s.

Arkadaslar ıpl e ben 3 yıl gıttım her yer ayrı fıyat verıyor sonra bır dermotologla konustum o bana ıpl in lazer olmadığını ucuz bır sıstem olduğunu tuylerı ınceltıp ondan sonrada dığer lazer epilasyon cıhazlarına gırdığınızde orneğın alexandrıte tuylerı gormedığını tek carenın kalacağını oda ığnelı epılasyon olacağını soyledı kesınlıkle ıpl modern ağda teknıgıdır sakın aldanmayın ben ıpl bıraktım alexandrıte basladım ve 3 sene ıpl verdığım paranın daha azına 6 gıbı kısa surede alexandrite la bıtırdım sıze tavsıyem alex ve 1300 tl ye anlastım bıtene kadar dusunun yanı hem fda onayı almış bır cıhaz

aynen bnmde ablam gitmişti ıpl e ama hiçbi işe yaramadı..dediğiniz gibi ıpl modern ağda tekniğidir kalıcı bir epilasyon değildir..bnm yaşadığım yer küçük bi yer ve tek yer vardı lazer yapan orasıda ıpl yapıyodu.gittim izmirde birsürü doktorla görüştüm,ıpl yağtıracağına ağdacıya git hiç olmazsa daha ucuz tutar dedi :) bende ndyag lazer kulanan biyere gidiyorum şimdi,bana alex ve diod tanda üst bi cihaz olduğu söylendi,daha derine ulaştırıyomuş ısıyı...

aynen bnmde ablam gitmişti ıpl e ama hiçbi işe yaramadı..dediğiniz gibi ıpl modern ağda tekniğidir kalıcı bir epilasyon değildir..bnm yaşadığım yer küçük bi yer ve tek yer vardı lazer yapan orasıda ıpl yapıyodu.gittim izmirde birsürü doktorla görüştüm,ıpl yağtıracağına ağdacıya git hiç olmazsa daha ucuz tutar dedi :) bende ndyag lazer kulanan biyere gidiyorum şimdi,bana alex ve diod tanda üst bi cihaz olduğu söylendi,daha derine ulaştırıyomuş ısıyı...

Canım daha derine ulaştırınca nasıl iyi bir etkisi var bilemiycem ama olumsuz etkisi daha fazla olmaz mı sonuçta derine inmesin diye çok çekincelerimiz oluyo. Allah korusun organlara etkisi olabilir. O kadarını düşünüyorlardır inş. Ipl için bi doktor da bana aynısını söyledi Ipl lazer değil ki dedi ağda tekniği dedi. En iyi Alex. dedi üstüne basa basa. a.s.

X