Kese ve kalp atışı ne zaman belli oluyor???

feraye55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
398
0
Merhaba kızlar...Tüp bebek tedavisi olan arkadaşlara sorularım var ; keseleri ne zaman gördünüz ve kap atışlarını ne zaman duydunuz? Ben bugün 5+2 yim...

Tecrübelernizden faydalanmak istiyorum arkadaşlar...Beni de kabul edin aranıza...TÜP BEBEK bölümünden GEBELıK bölümüne terfi etmek istiyorum...

canım 5+3 ken gittim keseyi gördüm 6+5 kende kalbi atıyodu...çok şükür doğdu oğlumm şimdi 8 aylık..allah herkese nasip etsin...benim tüp bebek deildi ama normal oldu..

kese 5 haftalıkken görülebilir ancak kalp atışları için 6 haftalık olmayı bekle bence. Garanti olsun.

5 haftalıken kes eduyuluyor 6 haftalıkken kalp atısı
zaten hcg 1500-2000 oldugunda kı 2000 de kesın vajınal ult ıle gorunmesı lazım
yoksa dışgebelık ıhtımalı belırıyor

5 haftada genelde kese görülür ve 6. haftanın içindeykende kalp atışlarını duymak mümkün ama tabi döllenmeye bağlı eğer geç döllenmişse sperm 6 haftalıkken kalp atışını duyamabilirsin ama mutlaka 7. haftada duyarsın doktorun zaten bilgilendiri seni
bu arada hayırlı olsun sağlıkla kucagına al inş.

arkadaşlar ben yeni üyeyim bu ilk mesajım,umarım ben ve benim gibi kalbi acıyan evlat sahibi olmak isteyenler,sık sık düşük yapanlar,dış gebelik geçirenlerrr umarım burdan hep beraber bu sorunları aşarızzz.benim sorum doktorun söledigine göre 6+5günlük gebeyim ama kendi hesaplamalarıma göre 4+5günlük yada 5 haftalık hamileyim,dün kontrole gittim keseyi çok zor gördü ve gelişmemiş dedii 6haftalıga göre çok küçük dedii beta hcg yaptırdım sonuç 2259,24 doktorum çok çok düşük dedii 2gün daha bekleyelim tekrar bir test yaptıralım ona göre karar vercem dedi,büyük ihtimalle saglıksız bir gebelik dedii gelişmemiş dedii,moralim çoooooooookk bozuk ne dersiniz kızlar 2günde bir gelişme olurmu dersiniz??:KK59:

merhaba kızlar ben ilk defa yazıyorum. ben sa tarihim 14 ağustos bhcg değerlerim 200 400 800 1200 1500 2gün arayla ama kese 0.32 cm yazıyor sizce kesenin boyutu nornalmi daha önce 2düşük yaptım ikizlerimi düşürdüm doktorum 10 gün sonra gel kalp atışını duyarız dedi çok korkuyorum duaa edin ne olur biz çok mutluyuz ama tek sıkıntımız bebişimizin olmaması allah herkese nasip etsin anne aolmayı.

Eklentiler

• $adsız.JPG
    $adsız.JPG
    11,8 KB · Görüntüleme: 365
Son düzenleme:
Arkadaslar iyi geceler hepinize
Bir şey sormak istiyorum hamile oldugumu yeni öğrendim. 3 hafta 4 gunluk hamilerim.
4. Haftada doktora gitsem keseyi görebilir mı lütfen Cvp yazarsanız sevinirim.

Arkadaslar iyi geceler hepinize
Bir şey sormak istiyorum hamile oldugumu yeni öğrendim. 3 hafta 4 gunluk hamilerim.
4. Haftada doktora gitsem keseyi görebilir mı lütfen Cvp yazarsanız sevinirim.

4. haftada göremessin cnm ben 6. haftada keseyi gördüm ve kalp atışını duydum.
bende erken gittim 4 haftalıkken falan zorla görmeye calıstılar bastırdılar karnıma falan. acaba nie gözükmüyo dıye tereddut edıyosun ne gerek var.
6 haftalıkken git rahat rahat görürsün.

Bence en garantisi 6. Haftada dr a gitmek.yoksa insan boşna stres yapiyor.
Allah herkesin evladini bağişlasin.

X