Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

lahananın mevsimi sonbahar kış ayları diye ben ilkbaharda tüketmiyorum. tvde duymuştum içinde bi madde mi ne birikiyormuş o yüzden ilk çıktığı zamanlar kullanın diyordu. tabi zayıflama işini her halükarda yerine getirir ama faydasını alamayız diye ben sonbaharda yapıyorum.
bu arada kilo veren arkadaşları tebrik eder, zayıflıklarının daim olmasını dilerim :KK70:

bugunden bende icmek istiyorum lahana suyunu/aksamllari yemeyerek kilo vermeye bawladim ama simdi durdu birde lahana iceyim bakalim ne oluyor inwallah guzel sonuclar alirim

Arkadaşlar,geçenlerde lahana çorbası diyeti (suyu için de geçerlidir sanırım) hakkında;"diüretiktir (idrar söktürücü)" dedi bir doktor.
"Vücuttan çok fazla su atılıyor bu da kilo kaybı olarak algılanıyor" dedi.Ben şu anda emziriyorum o yüzden bebeğimi sütten kesince başlamayı
düşünüyordum. Aranızda bu diyeti yaparken idrara çıkma sıklığı artan oldu mu acaba?

lahana çorbasının çok güzel verdirdiğini gözümle gördüm.
ama ben yapamadım, bünyem götürmedi.
ama lahana suyunu deneyeceğim.. ev çok kokmaz ise

kızlar selam,

bnm lahana suyunda 3. günüm...

1. gün sabah ve akşam 2 su bardağı kadar içtim.. yemek olarakta sabah nesfit yedim süt ile öğlende aynı şekilde ama yoğurtlu akşam ise bezelye ve 3 yemk kaşığı kadar pilav yedim

2. gün sabah nesfit öğlen yine bezelye pilav akşam ise yarım porsiyon nesfit yediimm.

bugün 3. gün uyanamadım işe geç kalıyordum o nedenle kepekli açma yedim :KK43: devamına ne getirebilirm bilmiyorum. çalışınca zor oluyor yaa :KK43:

ve fazla dikkat etmediğim halde 1 kilo gitti bile..

ama bnce bu ilk günler verdiğimizi sandığımız kilo değil vücudumuzdaki ödem gbi geliyor bna..

ama karnımda sürekli bi şişkinlik vardı o bile gitti :)

bu arada bn bi yandan da bebek çalışması yapıyorum bu su engel olur mu acaba ?

Arkadaşlar,geçenlerde lahana çorbası diyeti (suyu için de geçerlidir sanırım) hakkında;"diüretiktir (idrar söktürücü)" dedi bir doktor.
"Vücuttan çok fazla su atılıyor bu da kilo kaybı olarak algılanıyor" dedi.Ben şu anda emziriyorum o yüzden bebeğimi sütten kesince başlamayı
düşünüyordum. Aranızda bu diyeti yaparken idrara çıkma sıklığı artan oldu mu acaba?

canım benim 3. günüm öyle bi şey olmadı bende..

arkadaşlar lahana çorbasını nasıl içebiliyorsunuz? lahanın haşlandığında sahip olduğu o koku benim midemi bulandırıyor içemiyorum her sene azimle deniyorum ama midem kaldırmıyor var mı yöntemi olan ?

ben selülit için uygulamayı düşünüyorum fakat ramazan ayı geliyor, bir sorun olur mu acaba? sahurda ve iftardan sonra içmeyi düşünüyorum. :KK52:

bir de selülit için denemiş olan ve işe yaradığını görmüş olan var mı kızlar?

Lahana zamanı geldi hadi hep beraber yapalım

Evet arkadaşlar faydası sayılmakla bitmez lahana manav, market raflarında yerini almaya başladı. Hazır lahana zamanı gelmişken bende sizlere her derde deva lahana suyu yapılışını ve lahana suyunun nerede kullanılacağını anlatmak istedim.
Sadece zayıflamak için değil diyabet, karaciğer rahatsızlıkları ve varis gibi rahatsızlıklar içinde önemli bir çözüm olan lahana suyunu hazırlaması da çok kolay. 2-3 su bardağı suya 4-5 adet Beyaz Lahana yaprağı kopararak suyun içine atınız. Su kaynayana kadar bekleyiniz. Su kaynayana kadar 1-2 kere karıştırabiliriz lahana suyunun daha iyi kıvama gelmesi için lahana suyumuz kaynattıkdan sonra lahana yapraklarını suyun içinden alın. lahana suyunu 1 su bardağına boşaltarak hafiften soğuduktan sonra içmeye başlayın.Yemeklerden 15-20 dakika önce bir bardak içerseniz faydasını göreceksiniz. Elbette lahana suyu içiyorum diye yediklerinizi fazla kaçırmamak şartıyla.Lahana suyu diyetini yaparken bol bol su tüketmeye de gayret göstermeliyiz çünkü sindirim sistemizin hızlı bi şekilde çalışması daha hızlı zayıflamıza yardımcı olur.Ayrıca lahana suyunun tadı hosuna gitmezse limon suyu kullanarak tadına güzel bir kıvam verebilirsiniz. 1 haftalık bir lahana suyu diyetinde ortalama 1.5-2 kg arasında kilo verdiğimizi göreceksiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
ben 3 gündür lahana suyu kürünü hazırlıyorum 5. günden sonra 3 gün ara vericem toplam 15 gün sürecek .. 3 hafta boyunca şeker hamur işi kızartma pirinç mümkün olduğunca tüketmemeye yada az tüketmeye çalışarak bu kür ve haftada en az 3 gün spor yaparak 3-4 kg. verebilmeyi umut ediyorum .. bel bölgesinde yağlanmam var gebelik şekerim vardı öncesinde geç gebe kalma pcos sorunum oldu hasılı biraz araştırınca insülin direncimin olabiliceğini düşünüyorum .. fazla kilolu olmadığım için dikkat ederek kilo vererek metabolizmamı düzenlemeye çalışıcam .. lahana suyu kürü insülin direnci olanlar için faydalı .. gün içinde yoğurt elma ve yeşil çay tüketmek de faydalı .. baya araştırdım kararlıyım en zoru verilemeyen 4-5 kilo son kilolar .. bel bölgesindeki kilolarımdan sağlığım için hem de estetik açıdan kurtulabilmeyi çok istiyorum .. tüm fazlalık göbekte olunca çok kötü oluyor maalesef .. cuma günü son durumu yazarım inş. faydası olur bakalım :)

bende başlamayı duşunuyorum mevsim lahanası çıkmışmıdır acaba ,2 ay tatil yaptım ve 5 kg almışım zaten vermem gereken 7 kg daha vardı etti 12 kg ,acileeeeen başlamalıyım..

maalesef ara verdim pek düzenli yapamadım ama biraz da dikkat ederek ilk hafta 1.5 kilo verdim .. kesinlikle tavsiye ederim ..

maalesef ara verdim pek düzenli yapamadım ama biraz da dikkat ederek ilk hafta 1.5 kilo verdim .. kesinlikle tavsiye ederim ..

ya gerçekten verediniz mi kg? bende p.tesi başladım yapmaya..Ben Ahmet Maranki'nin kitabında gördüm de başladım..İnşallah etkisini görürüm..:KK16:

birkaç yıl önce ben de denemiştim. benim sorunum şişkinlikti.çok az yesem bile hemen karnım davul gibi olurdu. bu kürü uyguladım ve faydasını gördüm. şimdi tekrar uygulamayı düşünüyorum.

arkadaşlar bnde yapmaya karar verdim ama hamilelik düşünüyorum sizce bir zararı olrmu lütfen cevap verin

ben sunu merak ediyorum bu lahana kurunu uygularken o tartidaki hizli degisim yagdan olamaz sudan gidiyo bence yani sadece toksin atici ozelligi.var bu kuru yapip bi analiz yaptirmak sart sadece su gidiyorsa onlari bitki caylariylada bulmak mumkun..

X