Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

Birde lahana corbasi yaziyor arkadashlar. Yalniz ben onu bir kez denedim yenilir gibi olmuyor gercekten. Onun yerine ben ruslarin lahana corbasi (borsh) tavsiye ederim. Gem bagirsaklari hemde cok guzel zayiflatiyor

Once kemikli eti kaynatin onun suyuyla daha guzel olur ve ya tablet atin.
1 kicuk beyaz lahana
1 orta boy patates
1 sogan
Isterseniz domates 1 adet
1 ve ya 2 tane rendelenmish havuc
1 adet orta boy pancar rendelenmish
3-4 defne yapragi
1 yemek kashigi zeytinyagi
Tane karabiber cok az tuz

Yapilishi
Tencerede dogranmish sogani, rendelenmish pancari havucu zeytinyagiyla hafifce soteleyin
Domates istege bagli lahanayi uzun uzun dograyin biraz ince olsun patatesle kup kup
Uzerine et suyunu ve ya su ilave edin kaynamaya bashladigi zaman lahanayi patatesi ilave edin ne kati ne de duru olmamasi lazim lahana eriyor cunku. Ardindan defne yapragini butun atin ve tane karabiberi 4-5. Patates pishince altini kapatin.
Bu corba kirmizi gibi oluyor ama tadi guzel.isterseniz sarimsakli yagsiz togurt ilave edin tabaginiza koydugunu zaman. Bide eger fazla olursa hic merak etmeyin cunku kaldikca tadi cok guzel oluyor. Bagirsaklarida guzel calishtiriyor. INSHALLAH ishinize yarar.:KK42:

kızlar merhaba bende fazla kilolarımdan şikayetçiyim.internette araştırırken bu lahana suyu dikkatimi çekti ve yapmaya karar verdim.bugün altıncı günüm.19 martta 78,8 ile başladım,bu sabah tartıldığımda ise 76,8 kg çıktım.bu beş gün yediklerime çok dikkat ettim.kesinlikle ekmek şekerli şeyler yemedim,bol yoğurt yedim.3 lt karbonatlı su içtim,günde 2 bardak yeşilçay içtim ve akşam 7 den sonra karnım açlıktan zil çalsa bile bişe yemedim.önemli olan kararlılık,bıkmamak yarıda bırakmamak.ben şimdiye kadar defalarca başladım 3 günden fazla dayanamadım,inş bu sefer kararlıyım.hedefim hazirana kadar 65 olmak.umarım başarabilirim :)

Mrb kızlar benim bugün 4. Günüm ilk hafta 5 gün diyor sonraki 2 gün içmeye miyim? Ikinci haftanın 5 günü bir su bardağı içmeye devam edeceğim. Bu şekilde mi yoksa haftayı 7 gün olarak görmeyip 5 günlük periyotlarla mı oluşturacağız

birkaç yıl önce ben de denemiştim. benim sorunum şişkinlikti.çok az yesem bile hemen karnım davul gibi olurdu. bu kürü uyguladım ve faydasını gördüm. şimdi tekrar uygulamayı düşünüyorum.

Bende de ayni sikayet var. Birsey yemedigmde karnim dümdüz olabiliyor ama ne yersem yiyeyim aninda sisiyor :KK43: etkisi ne kadar sürdü kullandignz surece mi yoksa biraktiktan sonra da faydasi oldu mu? Kilo sorunum yok by arada gobk var

Bende bugün basladim lahana suyu kürüne yediklerime dikkat ederek ve yuruyus yaparak kilo vermeyi umit ediyorum 156 boyum kilom 58 bendede göbek sorunu var

kızlar merhaba bende fazla kilolarımdan şikayetçiyim.internette araştırırken bu lahana suyu dikkatimi çekti ve yapmaya karar verdim.bugün altıncı günüm.19 martta 78,8 ile başladım,bu sabah tartıldığımda ise 76,8 kg çıktım.bu beş gün yediklerime çok dikkat ettim.kesinlikle ekmek şekerli şeyler yemedim,bol yoğurt yedim.3 lt karbonatlı su içtim,günde 2 bardak yeşilçay içtim ve akşam 7 den sonra karnım açlıktan zil çalsa bile bişe yemedim.önemli olan kararlılık,bıkmamak yarıda bırakmamak.ben şimdiye kadar defalarca başladım 3 günden fazla dayanamadım,inş bu sefer kararlıyım.hedefim hazirana kadar 65 olmak.umarım başarabilirim :)

Merhaba,
bende aranıza yeni katıldım :) hepınıze benden çokça gülücükle dolu selam :):)
arkadaşklar maalsef benimde bıtmek tukenmek bılmeyen kilo problemim var. web sitelerinde dolanırken yorumlarınız gordum . bende hemen gidip beyaz lahana aldım.

sizi tebrik ederim. süpersiniz umarım hep böyle gider :) merak ettiğim bişyeler var . Acaba sizinde aldığınız beyaz lahana top gibi olanlardan mı?
ve sıcak sıcak suyu ıcemedıgım için lahan suyunu sogutup ıcsek olur mu acaba bilgi verirseniz çok sevinirim.

Kızlar acil yardımmm ..

Bu çorba iyi hoş ancak pişirip blender dan geçirmeden sebzeleri öyle pişirip yesek aynı zayıflatma etkisini görür müyüz ??

Bana Cevap veren olmadı ama ben sebzeleri haşlıyorum daha sonrasında bol limon sıkıyorum cok az da tuz katarak miss gibi yiyorum. 3 kilo gitti bile. Blender dan geçirip yemek tam bir işkence. Kendinize işkence yapmadan benim yaptığım gibi deneyin derim. Gayet lezzetli bir çorba oluyor.

Bende bugün basladim lahana suyu kürüne yediklerime dikkat ederek ve yuruyus yaparak kilo vermeyi umit ediyorum 156 boyum kilom 58 bendede göbek sorunu var

Ibrahim saracoglu lahananin en distaki yesil yapraklariyla yapilir bu kür demisti 😃

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bana Cevap veren olmadı ama ben sebzeleri haşlıyorum daha sonrasında bol limon sıkıyorum cok az da tuz katarak miss gibi yiyorum. 3 kilo gitti bile. Blender dan geçirip yemek tam bir işkence. Kendinize işkence yapmadan benim yaptığım gibi deneyin derim. Gayet lezzetli bir çorba oluyor.

Hangi sebzeler? Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz? Ben bügün diyete başladım ve sadece çiğden rendelenmiş 1 kerevizle, 1 havucu, 2 yemek kaşığı yoğurtla karıştırıp soğuk meze gibi tükettim. Siz hangi sebzeleri kullanıyorsunuz bir de 3 kilo verdim demişsiniz ne kadar sürede verdiniz?

Hangi sebzeler? Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz? Ben bügün diyete başladım ve sadece çiğden rendelenmiş 1 kerevizle, 1 havucu, 2 yemek kaşığı yoğurtla karıştırıp soğuk meze gibi tükettim. Siz hangi sebzeleri kullanıyorsunuz bir de 3 kilo verdim demişsiniz ne kadar sürede verdiniz?

lahana çorbasındaki sebzeler;

3-4 yaprak lahana
yarım kereviz
2 adet Domates
3 baş Soğan
3 tane Biber

Bunları bir güzel iyice pişene kadar haşlıyorum. Çok az tuz ve bol limon sıkıyorum. Bu şekilde tadı güzel oluyor. Sebze tanelerini yedikten sonra suyunu da üstüne içiyorum. Sonuç; 1 hafta 3 kilo.

Başarılar :)

Son düzenleme:
lahana çorbasındaki sebzeler;

3-4 yaprak lahana
yarım kereviz
2 adet Domates
3 baş Soğan
3 tane Biber

Bunları bir güzel iyice pişene kadar haşlıyorum. Çok az tuz ve bol limon sıkıyorum. Bu şekilde tadı güzel oluyor. Sebze tanelerini yedikten sonra suyunu da üstüne içiyorum. Sonuç; 1 hafta 3 kilo.

Başarılar :)

Çok teşekkür ederim kesinlikle yarın başlıyorum :KK56:

Merhaba bayanlar...
Ben de 4 gündür lahana çorbası diyeti yapıyorum. Bu sabah tartıldığımda tam 4.4 kilo verdiğimi gördüm. Çok mutlu oldum :) Hayatımda böyle kolay kilo verdiğimi hatırlamıyorum. Lahana çorbasını içmekte biraz zorlanıyordum ama bu sabah biraz su katıp içmeyi denedim. Tadı eskiye nazaran daha iyi geldi. Diyete harfiyen uyuyorum. Çorba çok doyurucu, hiç açlık hissi yaşatmıyor. Aralarda yeşil çay içiyorum. Şu an 72.2 kiloyum, 60'a düşene kadar diyeti sürdürmeyi planlıyorum.
Herkese bol kilo kayıpları dilerim :)

Merhaba bayanlar...
Ben de 4 gündür lahana çorbası diyeti yapıyorum. Bu sabah tartıldığımda tam 4.4 kilo verdiğimi gördüm. Çok mutlu oldum :) Hayatımda böyle kolay kilo verdiğimi hatırlamıyorum. Lahana çorbasını içmekte biraz zorlanıyordum ama bu sabah biraz su katıp içmeyi denedim. Tadı eskiye nazaran daha iyi geldi. Diyete harfiyen uyuyorum. Çorba çok doyurucu, hiç açlık hissi yaşatmıyor. Aralarda yeşil çay içiyorum. Şu an 72.2 kiloyum, 60'a düşene kadar diyeti sürdürmeyi planlıyorum.
Herkese bol kilo kayıpları dilerim :)

cnm tam olarak nasıl uyguluyosun nler yapıyorsun
:KK52:

X