Lahana Suyu Kürü (İbrahim Saraçoğlu tarifi)

Lahana suyunu bende ıcmeye basladım bugun 3ncu gunum suan yenısını kaynatıyorum
Icerken hepsını bırden 1 seferde ıcıyorum nefes almadan sonra nefes aldıgımda kotu oluyor
7HAFTA DENICEM SATEN DIYETTEYIM bırde sporda yapıyorum bakalım yarayacakmı

yapan arkadaşlar tekrar tarif versin hergün içmiyormuyuz yani mesala 5 hatada 7 günde bir diyor 6 haftada içilmiycek diyor yapan arkadşlardan tarif istiyoruuuuuum ayrıcı bebek emziriyorum ona zararı olurmu

arkadşlar bu lahana suyunu sıcak mı yoksa soğuk mu içiyoruz.
ve
yapılan suyu ne kadar sakalayabiliriz.

çünkü sabahları erken evden çıkıyorum. akşam yapsam sabah içsem olurmu.
gerçi içebilirmiyim bilmiyorum:bbo:

arkadşlar bu lahana suyunu sıcak mı yoksa soğuk mu içiyoruz.
ve
yapılan suyu ne kadar sakalayabiliriz.

çünkü sabahları erken evden çıkıyorum. akşam yapsam sabah içsem olurmu.
gerçi içebilirmiyim bilmiyorum:bbo:

sıcak ıcılmesı tavsıye edıylıyormuss ama soguk ıcmenınde aynı etkıyı gosterecegını, aralarında fazla bı fark olmadıgınıda belırtıyorlar uzmanlar.dolapta saklanıyor 2 gun kadar ama dr saracoglu gunluk yapılmasını tavsıye etmıs.yukarda zaten nekadar zamanda nekadar kulanılacagını cok guzel acıklamıs. umarım faydası olur ve bunu bızlerlede paylasırsınız.hepımıze kolay gelsınnn :teytey: sevıyle kalın a.s.

bende bu sabah yaptım bi bardak içtim lahana suyumdan:) peki bu lahanalar nolcak yesek bişey olurmu limon sıkıp:)))

Ben bır haftalık seruvenı bıtırdım
Sımdı ıkıncı haftaya basladım gunde 1 bardak ıcıyorum

Ay arkadaşlar bu kadar kötü olacagını tahmin etmezdim tek kelime ile ......... ıyyyy yazarken bile midem bulanıyor sabah içtikten sonra tansiyonum düştü midem bulandı asla içmiyorum valla sizi bilmem ama bu benim kararım

kızlar hiç ıyk mıyk demeyin sıkın kendinizi verin kiloları her şeyin bir bedeli var benim üçüncü günüm 2 kilo vermişim:teytey::teytey::teytey:

meraba arkadaşlar yazdıklarınızı okudum bende fikrimi söylemek istedimlahana kürüyle 8 kilo verdim ancak zayıflama kürünü yaparken kahve ve kafein içeren sıvılarda almıyorsunuz.

canım şimdi çorbayı yaptım inşallah doğru yapıyorumdur sen nasıl yapmıştın eğer müsaitsen anlatırmısın?

sinemcim 6tane yeşil soğan,3domates ,3 yeşil biber ,1 lahana hepsini doğradım tencereye üstü kapatana kadar su koydum. 30 dakika kaynattım blendırdan geçirdim şimdide kupa ile içiyorum. tuz,hazır çorba,tavuk su koymadım.:içelim:

,,
tşk arkadaşım valla bu gün ibre oynamadı ama azimliyim 5. günüm dediğim gibi lahana çorbasına başladığıda 76 dıydı şuan çizelgemde görüldüğü gibi 73 devam çorbaya :içelim::içelim::içelim:

bende bugun başladım arkadaşlar..dün hazırladım çorbamı bugun bu saate kadar hiçbir kaçamak yapmadım..bende azimliyim bu sefer sonuna kadar gideceğim inş..bol su ve çorbadan başka bişey yemedim ..

tadına gelince bence herkesin damak tadına göre değişir..pişerken kokusu evet iğrenç ama tadı dayanılamayacak kadar da kötu değil..içine 1 orta boy lahana 7 baş yeşil ve 5 adet kuru soğan..yeşil biber 3 tablet baharat karışımlı et suyu..bir demet maydonozla düdüklü tenceremde yaptım ..buzdolabında muhafaza edip yiyeceğim kadar alıp ısıtıyorum içine kırmızı biber koyuyorum yerken..ve ben çok minik doğrayıp öyle hazırladım..blendırla çekmedim..daha doğurucu oluyo sanki daha tok tutuyo..çorba kıvamı olunca sıvı olduğu için daha çok açıktırıyomuş hissi veriyo bana..gelişmeleri haberdar ederim..

sevgilerimle..
yerimseniben

cnm ben bunu 1 sene önce denemiştim fakat bende çok fazla mide şikayeti ve gaz yaptı ve kesmek zorunda kaldım herhangi bir sonuçta görmemiştim aslında...

Son düzenleyen: Moderatör:
sinem ne yaptın bir daha haber alınamadı senden o kadarmı kötü a.s

benlicim kusura bakma ogün amcam rahatsızlandı hastanede onun yanında kalmak zorunda kalmak zorunda kaldım ve bu süre zarfında int. bağlanamdım kusura bakma çok özür dilerim canım yaa ama o gün yaptım ve içemedim biliyormusun koca bir düdüklü tencere çorbayı döktüm tadı çok kötü geldi ıykk
:KK43:(((((( ama blendırdan geçirmedim acaba birde senin yaptığın gibimi bir denesem ?

benlicim bide domatesi bu mevsimde kullanmamız doğrumu olur ayrıca kerevizde bulamıyorum koymasam olmazmı?

benlicim bide domatesi bu mevsimde kullanmamız doğrumu olur ayrıca kerevizde bulamıyorum koymasam olmazmı?

bende sadece domates sivri biber attım kereviz atmadım domates atsan iyi olur kendine göre yinede vitamini var ama mutlaka dene ben dediğim gibi bir hafta yaptım 3 kilo gitti ve on gündürde geri gelmedi çok şükür şimdi yarın tekrar bir haftadaha yapacağım:1hug:

arkadaşlar ben bugün başladım lahana çorbasına gelişmelerden haberdar ederim şuan kürü veya çorbayı yapan varmı bir de sorum olacak yaklaşık 1 aydır çaydan vazgeçemediğim için tatlancırıcı kullanıyorum 0 kalori imiş zararı varmıdır sizce genelde şeker hastaları kullanır da:uhm::içelim:

X