Bebek Beslenmesi Kızım 3,5 aylık danone veriyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

durum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
30
1
39
MERABA BEN NİLÜFER ACABA KIZIMA DANONE VE KAVONOZ MEYVE PÜRESİNDEN VERİYORUM ARANIZDA VEREN VARMI ACABA 3,5 AYLIK
:emir_bebek:

MERABA BEN NİLÜFER ACABA KIZIMA DANONE VE KAVONOZ MEYVE PÜRESİNDEN VERİYORUM ARANIZDA VEREN VARMI ACABA 3,5 AYLIK
:emir_bebek:

Bence haha çok erken ek gıdaya başlamak için. Emziriyorsan ilk 6 ay sadece anne sütü. Danone ben hiç vermedim. Oğluma yeni yeni zorda kaldıkça kavanoz meyve püresinden veriyorum. Bence doktoruna danış.

canım yapman mümkünse meyve pürelerini kendin yap ver emin olamayız içindeki meyveler tazemi katkı maddesi varmı

önce neden diye sorayım sonrada danone ve kavanoz mamalarının hiçbir besleyiciliği olmadığını ,sadece zorda kalındığı zaman verilebilecek gıdalar olduğunu belirteyim,bunları vereceğine evde püreyide yoğurdu da kendin yap.hem daha sağlıklı hem katkısız.

verilmemeli bence.
o kadar reklam yapıyor danone ama hiç inandırıcı gelmiyor bana.
kavanoz mamaları belki,mecbur kalırsam veriyorum.
ama senin bebeğin daha çok küçük canım.
biz ek gıdaya 6.aydan sonra başladık.

verme canım daha onun sındırım sıstemı bıle yenı yenı gelişiyo sadece mamayla beslenıyosa 5.aya kadar ek gıda verme 5.aydan sonrada yoğurdu mamasıyla yap hazır meyve püreleri yerine evde kendın cam rendede rendele gunah midesini hazır gıdalarla doldurup sındırım zorluğu cektırme yavruna
i

:1no2: daha çok küçük,emiyorsa sadece emzir,emmiyorsa mama ver,içinde ne olduğu belli olmayan birşeyi verme bence

bence verme.daha çok küçük eğer sütün yetmiyosa biberon mamalarından ver.ama sütün yetiyosa 6 ay yanlızca anne sütü ver yada 4 ayını doldurması bekle bari

çok küçük daha verme
emiyorsa sütün yeterli ise ilk 6 ay sadece emzir
sütün yetmiyorsa mam ver 4 aydan sonra ek gıdalara geç der dr. zaten süt yoksa.
danone asla verme zararlı ben daha vermedim vermemde

bende danino verdim ve hala d aha veririm ama çok azalttım.daha önce verme sebebim benimki yoğurt yemiyordu.meyve püresi d everiyorum.ama seninki çok küçükmüş cnm ya.3,5 aylıkken katı gıdaya başlamamıştım ben.4 aylıkken doktor başlattı.o da cam rendede hazırlanmış elma ve ya armut suyuyla başladık.4,5 aylıkken yine cam rendede kendim yaptım püreleri.yoğurt bir türlü yemiyordu.sonra doktora sordum durumumuzu anlattım,verebilirsin dedi.hazır mama da,kavonoz püre de,danino da verebilirsin dedi.yine de ben hazırlara başladığımda 5 aylık filan olmuştu sanırım.acelen ne hayatım,zaten ömr boyunca herşeyden yicek ama bi daha anne sütü alamıcak.keşke sütm yetseydi de ilk 6 ay hatta mümkünse 8 ay sadece anne sütü verseydim.ama doktor başlatınca yapçak bişey yok.he buarada başlatması da uzun süre doyumluk şekilde değildi,hep tatları öğrensin diye tattırmak amaçlıydı.hatta hala bile öyle söylüyor ama ben baya doyuruyoum.söyledim de,pek memnun kalmadı diyebilirm.benimki nerdeyse 7.5 aylık tatlım dşün seninki için ne kadar erken

saphiracim boşuna çeneni yormuşun canım,konu sahibi şahıs açtığı başka bir ek gıda konusunda gelen cevaplar istediği doğrultuda olmayınca '' sanane be geri......kalı'' diyerek sayfayı terketti ,bir dahada uğramadı yüzü yok çünkü..sen o engin tecrübelerini bizimle paylaş canım..

daha küçük bence hem danone falan verceğine evde günlük yoğurt ver daha sağlıklı

daha çokk küçük danino için yazık yaa midesi neki onun nasıl sindirsin,şimdilik sadece annesütü ya da mama ne gerek var şimdiden böyle şeyleri vermeye bide marifetmiş gibi söylüyosun pesss

benim oğlumda 3 aylık 6 ay sadece anne sütü diye resmen yalvardılar bana..ama ben emziğine sıvı şeylerden bandırıp veriyorum.aslında sadece emdiriyordum ama ben çevremde şunu gördüm hiç bişey tattırmayanların çocukları yemiyorlar..valla ben doktorlara bakarsam çocuk açlıktan ölecek..bizler nasıl büyümüşüüz acaba..art yarım azıcık bebe bizküvüisni sütümü sağıp onunla karıştırarak zaten hemen eriyor..yedeiriyorum..hemde nasıl yiyor..bencede danino neki evdeki yoğurttan tattır yedir..evdeki yoğurda alışsın..kkavanoz mamalarını tavsiye etmiyorum çünki ben ülkerciyim..ilerde 6 aylıkken kendin yap ver

Son düzenleyen: Moderatör:
benim kızım olsa 3.5 değil 13.5 yaşında olsa yinede içinde katkı maddesi olan şeyleri yedirmem

en sağlıklısı evede kendinin yaptığı yoğurt

danone israil malı kullanma istersen...elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum ben ama maalesef her alana el atmış durumdalar.

üstelik çok erken

X