Aile Planlaması Doğum kontrol ilacı kullananların paylaşım alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

KatnissEverden

Alaycı Kuş
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2008
3.524
1.119
39
Arkadaşlar bugün başladım microglyon kullanmaya

kullanan arkadaşlar ne gibi yan etkileri var

memnun kaldınız mı

bu hapla ilgili soru ve sorunlarımızı burdan paylaşıp

benim gibi yeni başlayan ve aklında soru kalan arkadaşları aydınlatalımkaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
ben kullanıyorum 6-7 aydır sürekli kanama ve rahimde yara şikayetiyle doktora gidiyorum doktorum bende bi sorun olmadığını ilaçların beni bu yönde etkilediğini söyleyince bırakmaya karar verdim.10 ayda 2 kez yara yaktırdım kanamam hiç bitmedi.başlamasan daha iyi edersin canım.bende etkileri çok kötü oldu.eşinin korunması senin için daha sağlıklı bence.yada hap kullanmak istiyorsan bunu değil de yasmini kullan ondan pek şikayet eden yok gibi.

mrb arkadaşlar deneyimlerinize dayanarak yasminle 2. kutudada adetten sonra lekelenme olursa primalotn gibi adet geciktirici lekeyi kesermi işe yararmı hormonlarımla bu kadar oynamak istemem ama önceden ayarlanmıi bi tatil
çunku tatilde çekilmez malum mayo bikini..doktoruma sorucam ama okadar ilgisiz bi bayandıki ağzından cımbızla laf aldım telefon açop soramıyorum da sanırım bidaha o doktora gitmicem
tek umudum kullananların yorumları hani denenmiş metodlar bi çok kişide 2. kutuda adet bitiminden sonra lekelenme olmamış ben bahtsız deveyim beni bulur kesin
bu yuzden hani o lekelenmeyi kesen bi ilaç varmı plssss yardımcı olun

ben çok uzun süre kullandım microgynonu,hiçbir yan etkisini görmedim...sanırım kişilere ve bünyeye göre değişiyor şikayet durumları...bence sen en sağlıklısı jinekologunla görüş ve ona göre bir ilaç kullan derim...

Sevgili bayanlar farklı nedenlerle pek çok doğum kontrol hapı kullanmış bir kişi olarak size aşağıdaki siteyi şiddetle tavsiye ediyorum. Türkiye Aile Planlaması Derneği tarafından hazırlanmış ve Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu tarafından pek çok sorunun yanıtının yer aldığı hepimizin okuması gereken bilgilerle dolu bir site. Yanlış bildiğimiz veya hiç bilmediğimiz pek çok bilgiyi buradan doğru bir şekilde edinebiliriz.

www.dogumkontrolhapim.com

Yalnız benim sizden ricam bu sitedeki bilgileri sadece siz edinmeyin hem bu siteyi hem de içindeki bilgileri etrafınızdaki evli olsun olmasın tüm bayanlarla paylaşın. Bu sayede Türkiye Aile Planlaması Derneğinin ulaşamadığı noktalara belki de siz temas edersiniz. Unutmayın ki ülkemizde bu konuda bilgisizlik had safhada. İnsanlar hala bu konuları konuşamıyorlar ve pek çok kadın maalesef bizler kadar şanslı değil. Ellerinin altında bırakın bir interneti soru soracakları bilgili bir insan bile olmuyor çoğu kez. O yüzden biz şanslı olan bayanlar diğerleri için de birşeyler yapmış olalım. Doğru bilgiyi paylaşırken bonkör olalım.

arkadaşlar ben adetimin ilk günü yazz doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. 17.inci hapı içtiğimde midem bulandı ve çok afedersiniz az bişey çıkardım. 17.güne kadar da ilacı saatleri aksatmadan yani düzenli olarak kullandım. o gece eşimle birlikte olduk tam olarak ve korunmadık. aradan 12 saatten fazla bir zaman geçtikten sonra yani 20 saat fln geçmişti farkettimki istifra ettiğim için ilacı tekrar içmem gerekiyodu ve hemen ilacı tekrar içtim. akşam ikinci kez düzeni bozmıyim diye tekrar içtim. bugün 19.ilacımı içtim eşimle de bu iki gün içinde ilişkim olmadı. ilacın koruyuculuğu devam ediyormudur? lütfen yardım edin. böyle bir sorunum olduğu için buraya kaydoldum lütfen bilen biri yardım etsin kafayı yicem çünkü:KK43:

arkadaşlar ben adetimin ilk günü yazz doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. 17.inci hapı içtiğimde midem bulandı ve çok afedersiniz az bişey çıkardım. 17.güne kadar da ilacı saatleri aksatmadan yani düzenli olarak kullandım. O gece eşimle birlikte olduk tam olarak ve korunmadık. Aradan 12 saatten fazla bir zaman geçtikten sonra yani 20 saat fln geçmişti farkettimki istifra ettiğim için ilacı tekrar içmem gerekiyodu ve hemen ilacı tekrar içtim. Akşam ikinci kez düzeni bozmıyim diye tekrar içtim. Bugün 19.ilacımı içtim eşimle de bu iki gün içinde ilişkim olmadı. Ilacın koruyuculuğu devam ediyormudur? Lütfen yardım edin. Böyle bir sorunum olduğu için buraya kaydoldum lütfen bilen biri yardım etsin kafayı yicem çünkü:KK43:

tatlım edıyordur korkma derım
unuttugun zaman ılk aklıma geldıgı zaman ıcıylıyo aksamda dıgerını aynı saaatınde ıcmıssın cnm
zaten yumurtlama genelde 14.gun olur ıcın rahat ersın cnm ben tam 4.5 yıl hapla korun dum
tek yapman gereken unuttugun yada kustıgundan sonra ılk aklına geldıgınde ıcmek olsun cnm

unuttugun zaman ılk aklıma geldıgı zaman ıcıylıyo aksamda dıgerını aynı saaatınde ıcmıssın cnm
zaten yumurtlama genelde 14.gun olur ıcın rahat ersın cnm ben tam 4.5 yıl hapla korun dum
tek yapman gereken unuttugun yada kustıgundan sonra ılk aklına geldıgınde ıcmek olsun cnm

inanın cevabınızı gördüğümde çok sevindim çok teşekkür ederim ilginiz ve yardımınız için. 2 gündür öyle bir hale geldim ki stresten inanamazsınız. bugün sabahta norlevo ertesi gün hapı içtim. 50. saatiydi son önlem olarak onu da aldım umarım bir sıkıntı çıkmaz.

hatırladığımda 12 saati geçmişti bir de bu kullandığım kutu ilk kutu olduğu için çok tedirgin oldum. herkes başka birşey söylüyo kimi ilk kutuda koruyuculuk başlıyo diyo kimi de başlamaz diyo anlayamadımm :/

selam kızlar ilk defa ginera isimli d.k.ilacını kullanıyorum.16.günüm bugün ve sabah aşırı beyaz bi akıntı geldi.baya baya geldi ama anlayamadım.afedersiniz wc de farkettim.normal mi acaba bi de arada sızı gibi ince bi ağrı giriyor kasıklarıma.ilk defa kullandığım için bilemiyorum.acaba yumurtlamadığım için mi oluyor.fikri olan yazarsa sevinirim.şimdiden sağolun

X