Eşinizi Televizyon Başından Kaldırma Yöntemleriniz...

Tugba_Nur1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2008
169
0
38
Merhaba Arkadaşlar.. Şöyle bir durumum var,
Nişanlım diyor ki açık açık, ben televizyona çok bağımlıyım, tv olduğunda geç vakitlere kadar izlerim diyor. Olmasın tv onun için diyor ve açıkça belirtiyor. Ben de olmasını istiyorum haliyle bu tartışma derecesinde bir konu değil ama, ben akşamları dizileri seviyorum olmasa da olur ama eğitici programlar falan da var. O yüzden olsun diyorum. Etrafımızdaki insanlara bu konuyu açtığımda olur mu öyle şey televizyonsuz bu devirde diyorlar.
Mutfağımız çok geniş, oraya bir tane küçük alsak ben mutfakta işlerimi yaparken açarım diye düşündüm, ama biliyorum ki zamanımızın çoğu orada geçtiği için kalkamayacak başından ve herşeyle de ben uğraşıcam, normalde bana yardım edebilecek biri ama tv herşeyi bozacak gibi geliyor bana. Salona yada oturma odasına da bir tane alsak mutfağın haricinde bence halim duman..
Sizce ne yapmalıyım bu tv bağımlılığı ile ilgili fisfisfis

valla nişanlınızı tebrik etmek lazım ..

biliyo huyunu ve açık açık sizin için vazgeçmek istediğini söylüyo..ne mutlu size..

bizim evimizdede tv yok..bizde nişanlanmadan söylemişti eşim ben tv sevmem sende sevmiyosan olmasın diye..banada çok kuru gürültü geliyo bende istemiyodum..

şimdi yok tv ohh misler gibi valla o kadar süper oluyoki muhakkak tavsiye ederim tüm evli bayanlara..

arada dvd kiralarsınız..sohbet muhabbet çay derken zaten ibnanın hiç ama hiç fırsat kalmıyo tv izlemeye...

bilemedim birden bire..
benim eşimde yoktur böyle tv pc hastalığı.ben yatıyoruz der tv kapatırım o da iyi olur der yatarız..
aynısını yapsan ters teper sanırım..CADIARZU

valla nişanlınızı tebrik etmek lazım ..

biliyo huyunu ve açık açık sizin için vazgeçmek istediğini söylüyo..ne mutlu size..

bizim evimizdede tv yok..bizde nişanlanmadan söylemişti eşim ben tv sevmem sende sevmiyosan olmasın diye..banada çok kuru gürültü geliyo bende istemiyodum..

şimdi yok tv ohh misler gibi valla o kadar süper oluyoki muhakkak tavsiye ederim tüm evli bayanlara..

arada dvd kiralarsınız..sohbet muhabbet çay derken zaten ibnanın hiç ama hiç fırsat kalmıyo tv izlemeye...

Nişanlım televizyon almayalım diyo dediğimde bizim taraftan hangi devirde yaşıyoruz diye dalgaya alanlar bile oldu. Bize gelecek olan misafirleri düşündüğümde televizyon olmazsa olmaz birşey. Biliyorum onlardan etkilenmemeliyim ama etkileniyorum işte..
Kendim de olmasını istiyorum ama bu isteğimi bastırabilirim, eşimin başından kalkmayacağını düşünerek :kızgın:

Nişanlım televizyon almayalım diyo dediğimde bizim taraftan hangi devirde yaşıyoruz diye dalgaya alanlar bile oldu. Bize gelecek olan misafirleri düşündüğümde televizyon olmazsa olmaz birşey. Biliyorum onlardan etkilenmemeliyim ama etkileniyorum işte..
Kendim de olmasını istiyorum ama bu isteğimi bastırabilirim, eşimin başından kalkmayacağını düşünerek :kızgın:

ya zaten misafir gelince tv açmakta neymiş..tv izlemek isteyen otursun evinde..ne sohbet kaldı ne muhabbet..

bizede başta ayy eviniz çok sıkıcı tv siz diyenler oluyodu bende acabamı diyodum arada..

ama gelmek isteyen bizim için gelsin iyi bi filtre oluyo tv siz olmaz..

biz zaten gittiğimiz evlerde tv nin kapatılmasını rica ederiz hep herkesin bi gözü orda bana saygısızca geliyo..

bence nişanlın sana bunu belirtmiş bence mutfağada alma sen dediğin gibi o zman başından kalkmazsa bak ben sana almayalım demiştim polemiklerine gireceksiniz bence ilk evlendiğiniz zaman canınızın sıkılmasına fırsat kalmaz daha sonra sıkılırsanız eşine çok fazla seyretmemesi konusunda pazarlık yaparak alabilirsiniz tabi teklifin ondan gelmesi gerekiyor bu durumda

Eminim televizyon muhabbeti alır götürür. Helede evliliğin ilk yıllarında muhabbet kurulmazsa bence sonradan kurulması daha zor olabilir.
Acaba ben de kimseyi takmayıp televizyon almasam mı :bbo: becerebilirsem tabi

canım misafir senin evine tv izlemeyemi geliyor biz misafir gelince tv yi kapatıp sohbet ederiz bazı gittiğimiz yerlerde kapatmazlar mesela sinir olurum herkes açar ona ağzını izler

Eminim televizyon muhabbeti alır götürür. Helede evliliğin ilk yıllarında muhabbet kurulmazsa bence sonradan kurulması daha zor olabilir.
Acaba ben de kimseyi takmayıp televizyon almasam mı :bbo: becerebilirsem tabi

canım gerçekten sohbet etmek bir alışkanlık işidir..baştan bu alışkanlığı edinemezseniz sonrası zor olur..

benim bi arkadaşım anlattı evlendiğinin ertesi günü bi bakıyo eşi yanında yokkafamçokkarıştı

nerde sence koşmuş adam sabah sabah yeni gelini yatakta bırakıp tv başına...şok yani..

tv oldumu saatlerce yatak keyfide yapılamz hep..

allah tamamına erdirsin bu arada inşallah..yerimseniben

ya zaten misafir gelince tv açmakta neymiş..tv izlemek isteyen otursun evinde..ne sohbet kaldı ne muhabbet..

bizede başta ayy eviniz çok sıkıcı tv siz diyenler oluyodu bende acabamı diyodum arada..

ama gelmek isteyen bizim için gelsin iyi bi filtre oluyo tv siz olmaz..

biz zaten gittiğimiz evlerde tv nin kapatılmasını rica ederiz hep herkesin bi gözü orda bana saygısızca geliyo..

bence nişanlın sana bunu belirtmiş bence mutfağada alma sen dediğin gibi o zman başından kalkmazsa bak ben sana almayalım demiştim polemiklerine gireceksiniz bence ilk evlendiğiniz zaman canınızın sıkılmasına fırsat kalmaz daha sonra sıkılırsanız eşine çok fazla seyretmemesi konusunda pazarlık yaparak alabilirsiniz tabi teklifin ondan gelmesi gerekiyor bu durumda

Bence haklısınız kızlar ben bu konuyu enine boyuna düşünüp almama konusunda karar kılmam gerekiyor. Çünkü iş bende bitiyor bu durumda. Kendim de alışkınım televizyona...püf. Ama mutluluğumuz için olmasa daha iyi.

Bu konuda net kararı alabilmem için desteğinize ihtiyacım var sanırım çünkü kime sorduysam tv siz olmaz diyor

canım gerçekten sohbet etmek bir alışkanlık işidir..baştan bu alışkanlığı edinemezseniz sonrası zor olur..

benim bi arkadaşım anlattı evlendiğinin ertesi günü bi bakıyo eşi yanında yokkafamçokkarıştı

nerde sence koşmuş adam sabah sabah yeni gelini yatakta bırakıp tv başına...şok yani..

tv oldumu saatlerce yatak keyfide yapılamz hep..

allah tamamına erdirsin bu arada inşallah..yerimseniben

Evet estelcimya,
Baka sabah sabah düşündükçe deli oluyorum. Yemek yiyoruz ailem var nişanlım var, yada beraber kahvaltı yaptığımızda mutfaktaki televizyona kilitleniyor o kadar sinir oluyorum ki anlatamam. Bu kaldığımız ev beraber yaşayacağımız ev, ailem varken onunda bizimle kaldığı oluyordu. Eski bir tv getirmiştik geçici olarak, gidecek o tv. Zaten nişanlım çok konuşkan deil, bir de tv olduğunda düşünemiyorum ve dediğin gibi sohbet alışkanlığını oluşturamazsak ömür boyu böyle gidebilir :çok üzgünüm:

Bu arada güzel dileklerin için teşekkürler canım :1hug:

televizyon bazı misafirlik durumlarında tek kurtarıcı.Misafir geldiğinde helede eşimin iş yerinden falansa yeni tanışıyorsak muhabbet az oluyo tam sessizlik olunca herkes televizyona kilitleniyo birden iyi oluyo.Ama bizde öyle hastalık yok.Yani ben kahvemi yaparım gel balkonda içelim derim mesela en sevdiği dizi bile olsa kalkar gelir yanıma...

Ben de misafirler hakkında böyle düşünüyorum bazen iyi eyliyor. Gerçi nişanlım misafirlerle konuşur. Ama ben onu benim yanımda suskun buluyorum, konuşsana biraz falan diyorum yani. İnşallah ileride açılır.
Fakat benimki tv bağımlısı sanıyorum, keşke sadece sanıyor olsam

ya adam senin için tv den vazgeçmeye hazır sen daha ne düşünüyosun...
gerçekten tv bağımlısı ise evlilik denen bişey kalmaz ortada...sen uyurken o tv izler...o uyurken sen ayakta olursun....tv seyrederken asla 1 kelime konuşmaz...inan evde tv varsa kumaya gerek yok...ha kuma ha tv ikiside kocanı senden alıyo...
kimsenin lafınada aldırış etme avrupada bi çok evde tv yok...parasızlıklarındanmı? hayır...tv kültürü yok onlarda...sende çalışan biriysen akşamları evde geçirecepin 2 saatte kocanın tv ile değil seninle ilgilenmesini istiyosan alma....yok ben kocam tv izlerken bi köşede oturmaya razıyım diyosan al..

Bence haklısınız kızlar ben bu konuyu enine boyuna düşünüp almama konusunda karar kılmam gerekiyor. Çünkü iş bende bitiyor bu durumda. Kendim de alışkınım televizyona...püf. Ama mutluluğumuz için olmasa daha iyi.

Bu konuda net kararı alabilmem için desteğinize ihtiyacım var sanırım çünkü kime sorduysam tv siz olmaz diyor

bencede olmaz dediğim gibi ilerleyen zamanda ikna edip alabilirsiniz ama önce bir tv siz deneyin

Evet çoğu fikir alınmamasından yana,

Bencede, ben de tvsiz olmaz diyenlerin karşında ne olursa olsun dimdik durmalıyım. Kendim için :kızgın:

Merhaba Arkadaşlar.. Şöyle bir durumum var,
Nişanlım diyor ki açık açık, ben televizyona çok bağımlıyım, tv olduğunda geç vakitlere kadar izlerim diyor. Olmasın tv onun için diyor ve açıkça belirtiyor. Ben de olmasını istiyorum haliyle bu tartışma derecesinde bir konu değil ama, ben akşamları dizileri seviyorum olmasa da olur ama eğitici programlar falan da var. O yüzden olsun diyorum. Etrafımızdaki insanlara bu konuyu açtığımda olur mu öyle şey televizyonsuz bu devirde diyorlar.
Mutfağımız çok geniş, oraya bir tane küçük alsak ben mutfakta işlerimi yaparken açarım diye düşündüm, ama biliyorum ki zamanımızın çoğu orada geçtiği için kalkamayacak başından ve herşeyle de ben uğraşıcam, normalde bana yardım edebilecek biri ama tv herşeyi bozacak gibi geliyor bana. Salona yada oturma odasına da bir tane alsak mutfağın haricinde bence halim duman..
Sizce ne yapmalıyım bu tv bağımlılığı ile ilgili fisfisfis

daha ortak bir yaşam alanımız olmadı:çok üzgünüm:ama evlenel,m var aklımda birşeyler tabii:jeyyar:

X