Eliptik Bisiklet almadan önce.... Tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Bende eliptik almaya karar verdim ama modeller arasında karar veremıyorum en son voıt lc 400 ve dynamıc 950 arasında kararsız kaldım tavsiyede bulunurmusunuz ?

Bende eliptik almaya karar verdim ama modeller arasında karar veremıyorum en son voıt lc 400 ve dynamıc 950 arasında kararsız kaldım tavsiyede bulunurmusunuz ?

Ürünleri inceleme fırsatım oldu dynamic 950 120kg taşıma kapasiteli, voit lc 400 100kg taşıma kapasiteli ayrıca voitte twistter ve dambıllarda mevcut voit tercih edilebilir. Voit Lc-400 Mekanik Seleli Eliptik Bisiklet - Kargo ve Kurulum cretsiz, Fiyat, zellikleri ve Ucuzu 493 TL görünüyor ürün ayrıca siteye üye olunduğunda 75 TL hediye çeki veriyorlar yani ürünü 493-75 = 418 TL'ye gelmektedir.

O kadar araştırmalarıma bınaen dynamıc 950 aldım 537 tl 10 ayda ödeyecegım nette buldugum en ucuz fıyattı bu arada . 2 haftadır kullanıyorum cok yormuyor ılk hafta cok sıkldım ama ben hergun yapamıyorum işimden dolayı nöbet tutuyorum oyuzden 3 gundur yapamıyorum mesela .kullanan arkadaslar nasıl kullanıyor ben 10 dk yla basladım 20 dk yaptım 3 gun oncede yarım saat yapmıştım ancak aksam yatarken yapabılıyorum sabah soguk oldugu için hasta olurum dıye yapmıyorum . 1.58 boyum var 54 kılodan bir yazda 62 ye çıktım ve kılo almaya çok müsait bir bünyem var hazıranan kadar 52 ye düşüp basenlerımın erımesıbı ümid ediyorum :))

canım bende aynı eliptik bisikleti bikaç gündür araştırıyorum..geldimi bisikletin önerirmisin memnunmusun :44:

evet cok memnunum fıyatına göre bayagı işe yarıyor suan na kadar 5dak. zor duruyordum bacaklarım agrıyor dun 13dak durdum sureklı kullana bılsem

ben alıştım sanırım 20 dk duruyorum yırmı dakkadan sonra zorluyor ama yınede 30 dk ya tamamlamaya basladım . ben evde olunca hergun yapıyorum ama nöbet günlerimde yapamıyorum sadece. tayt ve kısa kollu rahat bı tişört giyiyorum çok terlemıyorum benım sorunum basenlerım şu bi ara satılan jarse taytlerden alsamterletır o yağ yakar mı sizce yoksa sadece su kaybı mı oluşur ???

Selamlar...

Ben aylar önce "altis zone eliptik kondisyon bisikleti" almıştım.

Kullanımı gayet rahat. Ayrıca üzerinde dumbellar var. Hem sürüp hem ağırlıklarla çalışıyorum.

Eliptik bisiklet kullanırken bazı kurallara riayet etmek lazım. Örneğin yaşa göre en fazla kalp ritmini bulmalı. Ben 29 yaşındayım; bunu standart sayı olan 220 den çıkarıyoruz. 220-29=191 Yani bu çıkan sayı benim en son görebileceğim değer. Benim kalbimde mitral kapak fibrasyonu bulunduğu için belli bir seviyede durmak zorundayım. Şu şekilde cardio çalışıyorum, onun da değeri 160 civarı kalp atımı olmalı.

Gelelim egzersizlere:

Haftada kat edilecek en az mesafe:

Haftada 3 gün 30dk 3200mt
Haftada 4 gün 35dk 3200mt
Haftada 2 gün 45dk 4800mt

Eklemek istediğim bir şey daha var: eliptikte yapılan en büyük hata yorulunca dinlenmektir. Aslında setler haricinde dinlenilmez. Mesela 5dk en gevşek ayarda sürdünüz. 5 dk daha biraz ayarı sıkılaştırıp sürün durmadan. Yorulunca set arasına kadar tekrar en gevşekte 2dk daha sürün. Bu şekilde daha verimli sonuç alabilirsiniz.

Bende bakıyorum şimdi ama yazan olmamış...

elıptık bısıkletler ıkı cesıttır manyetık ve mekanık pedal dırencı olarak.

manyetık pedal daha kalıtelı ve sesız pedal yapısına sahıptır. ve manyetık pedalda karsılastıgım en ıyı model fıyatıyla dıkkate alınacaksa dynamıc 950 dır.

mekanık pedalda ıse kayıs sesı bıraz sıkıntı yaratabılır yuksek duzeyde degıldır ama hıc ses yokta demek dogru degıldır. bu mekanık pedallılarda uygun fıyatından oturu

tercıh edılebılır bu urunlerdede en cok dynamıc r 210 modelını tahsıye derım.

Dynamic 950 Manyetik Eliptik Bisiklet

Dynamic R 210N Eliptik Bisiklet

bende yeni doğum yaptım 3 ay oldu bu yüzden eliptik bisiklet almayı düşünüyorum. daha önce kısa bır süre kullanmıştım faydası olmuştu. konu ile ilgili tüm yorumları okudum, kendimde netten epey araştırdım ama hala hangisini alacağıma karar veremedim. ayrıca daha önceden kullandığım selesizdi ama seleli olunca sanki iki tane spor aleti yerine geçiyormuş gibi olmuyormu yani normal bisikletinde olmuş oluyor. yanlış düşünüyorsam bilgilendirin lütfen karar vermek istiyorum artık.:18:

Kızlar merhaba,bu eliptik bisiklet göbek kısmını eritiyormu acaba ?Bacaklarımla sorunum yok sadece göbeğim var.İzlediğim videolarda sanki karın ve göbeği pek çalıştırmıyomuş gibi geldi.Kullananlar cevap verebilir mi?Ona göre bende satın alıcam bi tane..

ben de bir süredir manyetik eliptik bisiklet araştırıyorum. genelde dynamic 901 - 950 tercih ediliyor sanırım.. ben de selesinin de olması bakımından dynamic 803 ü almayı planlamıştım.. fakat satış sitelerinde ürünle ilgili herhangi bir yorum bulamadım... kullanan, ilgilenen, bilen arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum, ürünün seleli olması bir avantaj ya da dezavantaj yaratır mı? ve tercih ettiğim ürün özellikleri bakımından yeni başlayacak birinin ihtiyaçlarını karşılar mı? (ben özellikle basen bölgesi bacak bölgesi çalıştırmak istiyorum ama kondisyon bisikletinden vazgeçerek eliptik alamaya karar verdim, sele olmasının bacak ve kalça çalıştırmak için ideal olabileceğini düşündüm..ayrıca aile fertlerimin de -ki yaşları 50/60 civarı- çok fazla yorulmadan sele yardımıyla kullanabileceklerini düşündüm...) bende ki fikirler böyle ama bilen birilerinden yardım almak istiyorum.. şimdiden teşekkürler

ben de bir süredir manyetik eliptik bisiklet araştırıyorum. genelde dynamic 901 - 950 tercih ediliyor sanırım.. ben de selesinin de olması bakımından dynamic 803 ü almayı planlamıştım.. fakat satış sitelerinde ürünle ilgili herhangi bir yorum bulamadım... kullanan, ilgilenen, bilen arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum, ürünün seleli olması bir avantaj ya da dezavantaj yaratır mı? ve tercih ettiğim ürün özellikleri bakımından yeni başlayacak birinin ihtiyaçlarını karşılar mı? (ben özellikle basen bölgesi bacak bölgesi çalıştırmak istiyorum ama kondisyon bisikletinden vazgeçerek eliptik alamaya karar verdim, sele olmasının bacak ve kalça çalıştırmak için ideal olabileceğini düşündüm..ayrıca aile fertlerimin de -ki yaşları 50/60 civarı- çok fazla yorulmadan sele yardımıyla kullanabileceklerini düşündüm...) bende ki fikirler böyle ama bilen birilerinden yardım almak istiyorum.. şimdiden teşekkürler

benim voit d40 silver modeli manyetik eliptik bisikletim, seleli
bence kesinlikle seleli olması avantaj
şöyle söyleyeyim ilk zamanlar çok yoruyor alet
sonraları yorulmadan 1 saate kadar çıkabiliyorsun o ayrı ama ilk zamanlar oturmadan
yorulduğumda üzerinden inseydim hem spordan soğuyacaktım hem yaptığım sporun anlamı kalmayacaktı
ama sele olunca çok yorulduğumda 2 dk oturarak çalışmış ve hiç ara vermemiş oldum.
şimdi hemen hemen hiç seleyi kullanmıyorum
ama ailede yaşlı bireylerde kullanmak isteyecekse kesinlikle seleli derim

benim voit d40 silver modeli manyetik eliptik bisikletim, seleli
bence kesinlikle seleli olması avantaj
şöyle söyleyeyim ilk zamanlar çok yoruyor alet
sonraları yorulmadan 1 saate kadar çıkabiliyorsun o ayrı ama ilk zamanlar oturmadan
yorulduğumda üzerinden inseydim hem spordan soğuyacaktım hem yaptığım sporun anlamı kalmayacaktı
ama sele olunca çok yorulduğumda 2 dk oturarak çalışmış ve hiç ara vermemiş oldum.
şimdi hemen hemen hiç seleyi kullanmıyorum
ama ailede yaşlı bireylerde kullanmak isteyecekse kesinlikle seleli derim

Yardımın için teşekkür ederim. spor salonu işletenlere bile sordum biz eliptik bisikletin seleli olanını duymadık bile dediler.. onlardan da yardım alamamıştım, kullanan birinden avantajlarını öğrenmek faydalı oldu :KK66:

eliptik bisikletin seleli olması pek iyi birşey değil bence. çünkü selesiz olduğunda ayaktasın ve vücudunun her yeri çalışıyor. ama büyüklerde kullansın, ben seleli alayım diyordan bence sen ayakta yapmalısın.

bende selesiz var , özellikle selesiz aldım, ayakta kolaylıkla yapılabiliyor..daha çok bölge çalışıyor ve daha çok enerji harcanıyor..alışınca 50 dk falan yapabiliyorsun..önemli olan birden bire değil de yavaş yavaş dakikaları artırmak..

X