stanbulda anadolu yakas iin acil nian mekanlar

Merhabalar;
bende bu aralar sizin gibi yoğun bir yer arayışındayım... Ancak içime sinen tek yer Bambi Garden oldu onunlada kişi sayısı konusunda anlaşamadık bir türlü :KK14: Nişanlımla ikimizde İstanbullu değiliz o yüzden ancak 250 kişilik bir düğün düşünüyoruz. Ancak Bambi Garden bnm istediğin önbahçeyi 300 kişiye kapatıyor bizde fazladan 50 kişinin parasın vermek istemiyoruz haliyle...

Ancak başka hiçbir yer içime sinmedi ve kıyaslama yaptığımda eksik bişeyler çıkıyor ya fiya olarak pahalı oluyorlar ya süsleme yetersiz olyor ya hizmet bunun gibi şeyler...

Burda oluşan düğün mekanlarıyla ilgili sinerjiden bende yararlanmak istiyorum.:KK1:

Banada anadolu yakasında 250 kişilik kır düğünü için önerilerinin varsa çok mutlu edersiniz beni :KK23:

clup torch internetten incelemiştim güzel bi yere benzio ama tabi gidip te bakmak gerek yinede dediğin gibi sosyal tesisleri incelicem
şimdiden bakıyorum zaten bulamicam korkusuyla girdiğim stresi anlatamam bu ay bitmeden halletmek gerek ilgine çok teşekkürler canım opuyorumnanaktan

En Büyük TÜRKİYE begendım ben aramatı dusunuyrm

En Büyük TÜRKİYE bakmakda fayda var...
bana uzak olduğu için tercih etmedim benimde allah nasip ederse ağustosta olacak.

bir de çamlıcamahal diye bir rest. var orayıda netten bulup aramıştım çok uygun fiyatları ve resimden gördüğüm kadarıyla hoş bi yer hepsine bi bak derim
mutluluklar

İnternetten araştırmalar yaptım yorumlara bakayım daha yararlı olur diyordum ama insanlar iki kelime yazmış hep. Yok ki şöyle uzun detaylı bir şeyler yazan. Sadece iki mekan ismi yazanlar ya çok kolay beğenmiş gezmemişler fazla (ne güzel imreniyorum öyle insanlara)ya da yazmaktan üşenmişler sanırım . Ama ben uzun uzun yazacağım okuyup faydalanmak isteyenlere katkısı olacaktır ve onlar için güzel bir harita olacağına inanıyorum. Keşke birileri yazmış olsaydı bende faydalanabilseydim.
Öncelikle belirteyim bu konuda aşırı derecede önem göstermiş olduğumdan yer konusunda belki okuduğunuzda “Ne beğenmez bir şeymişsin” diye tepkiler olabilir belki ama hayatımda sadece 1 günüm bu şekilde olacaksa en mükemmeli olmalıdır benim açımdan.
Yer bakmaya başlamadan önce çok hoş bir mekanda kahvaltıya gitmiştik erkek arkadaşımla. Adı Özsar, Kocaeli restaurantı ve İstanbul’da ilk yerini Ümraniye’de açmışlardı. Burada kahvaltı sırasında servisten, ürünlerden ve mekandan çok etkilenince hemen organizasyon için randevu talep ettik. Daha sonra randevulaştık ve çeşitli menü seçimlerinin ardından çok güzel bir fiyata 80 kişilik yemekli nişan olayını organize ettik. Toplamda 3200TL ye gelen bu yerde başlangıç 4 çeşit,2 çeşit ara sıcak, ana yemek (3 köfte,3-4 parça iri tavuk şiş,garni ve papates tabağı), nişan pastası ve sınırsız meşrubat ve süsleme dahil fiyatımızdı. Müzik için ise kendi bulduğumuz fasıl grubunu getirmeyi kabul ettiler.
Yine de birkaç yer daha bakalım dedik ve benim daha önceden beğendiğim hayalimde olan diğer mekan Çekmeköy Cappucino’ya gittik. Burada organizasyon artık yapılmadığını bildirdiler ve çıkıp gittik. Moralim bozulmamıştı çünkü Özsar mühteşemdi.
Biraz aşağıya indiğimizde Testi Rest. gördük. Burası organizasyon anlamında ve menüde çok sağlamdı. H.içi 65TL, Cuma ve h.sonu ise 90TL fiyat verdiler. Süsleme dahil değildi. Müzik için izin vardı fakat bütçe için aşırı olunca biz rotayı ÖZSAR Rest. çevirdik. Sözleşmemizi yaptık ve günümüzü aldık. Çok mutluyduk.
Derken aradan geçen 10 gün sonra firma yetkilileri erkek arkadaşımın ofisini ziyarete geldiler ve maalesef mekanın asıl sahibi ile sorun yaşadıklarını ve bu nedenle tabelanın indirildiğini söylediler. Verilen kaporaları iade ederek tüm organizasyonların iptal edildiğini söylediler. Bizimki nişandı belki evde de yapılabilirdi çok zor kalınırsa ama düğünü olan çiftlere çok üzüldük.
Bu moral bozukluğundan sonra böyle bir yer bir daha bulamayacağımızı söylemiştim ve dünya kadar yer gezdik hep bir şeyler eksik ya da sönük kadı ve maalesef beğenemedik.
İlk gezdiğimiz yer Çamlıca Tepesi’ndeki mekanlar oldu. Burada ilk gittiğimiz yer Desde Rest. İdi. Aynen daha önceki anlaşıpta işimizin bozulduğu rest. menüsünü kendilerine sunduk ve bize ite kaka birazda menüyü kırarak 45 TL kişi başı fiyat verdiler. Yalnız burada ki sıkıntı ise müzik olmamasıydı. Müzik için köşk diye tanımladıkları hoş fakat toplantı organizasyonuna ya da kına gecesine daha uygun olan bir alanı gösterdiler. Müzik içeride siz bahçe kısmında kalıyorsunuz ne kadar ses gelir, ne kadar eğlenceli olur belli değildi. Bu yüzden burasını da pas geçtik.
Ardından Bambi Garden’a gittik. Burada kokteyl menü 55TL, düğün menü ise 75TL idi (min 200 kişi olursa). Menü içeriği baya geniş fakat yine bize göre fiyat açısından çok geldi. Alanda çok büyüktü ve biz 80 kişi olarak burada çok komik küçük bir topluluk gibi kalacaktık. Tabi benim içime yine pek sinmedi ve burayı da pas geçtik.
Daha sonra Nagehan, Hacehan, Dilek Rest. dedikleri kısımlara geldik ve maalesef içeri bile girmedik. Çünkü mekanlar dışarıdan bakıldığında zaten tam bir fiyaskoydu. Bizim maalesef organizasyon için baktığımız, düşündüğümüz mekan tarzı kesinlikle bu şekilde olmadığından genelde herkese güzel gelen bu yerleri beğenemedik.
Bir sonraki gün gezeceğimiz yer Nakkaştepe idi. Burada NakkaşKebap Restaurant’a gittik. Menü süperdi gerçekten ve tanıdık bulduğumuz için kişi başı 50TL olarak anlaştık. Gelelim organizasyon yapılacak yere. İnternet sitesinde çok güzel teras kısmı görünüyordu ve burası olur hallederim oh be diye heveslenirken gösterdikleri alan düğün salonuna hafif benzer alt kısımdı. Benim hayaller fos oldu çıktı. Öyle bir alan istedikten sonra yer çoktu. Kaliteli bir yemek ve hizmet olacaktı ama bizim hayallerimiz fiyat olarak Özsar’da gayet uygunu bulunca minimumda ve hizmet, mekan ve kalite olarak ise maximumda olunca toparlayamadık kendimizi.
Buradan çıkıp Bridge Rest. Gittik orası ise 80 kişi için küçük bir alan gösterdi, süperdi tam olur burası umarım içimden diyordum ki yetkili bu alanda müzik olmadığını söyledi ve veda ettik buraya da.
Ardından MESST Cafe&Rest. gittik. Burası süperdi ama kişi başı 75TL’den başladığını söylediler. İndirim yapılmayacağını “Biz manzara satıyoruz açıkçası” dediler. Müzikte yoktu ve arkamızı dönüp çıktıııkkk.
Hafta içinde erkek arkadaşım Beylerbeyi Polis Evi ile görüştü. Burası yemek haricinde hafta içi organizasyon olursa 5000TL, hafta sonu organizasyon olursa 8000TL sadece kira parası alacağını bildirince bu tarz yerlerden direk vazgeçtik. (Öğretmen Evleri de aynı şekilde ve menü fiyatı 50TL’den başlamaktadır.)
Fenerbahçe TCDD tesislerini aradığımızda ise 75TL kişi başı menü fiyatı ile karşılaşınca gitmeye bile gerek duymadık.
Daha sonraki hafta ise gezeceğimiz yerler Maltepe sahildeki restaurantlar oldu. Nanna, üst kattaki canlı müzik bölümü için kişi başı 70TL istedi ve nişan pastası dahil değildi. Burada 80 kişi tüm alanı almadığından paylaşımcı gruplarla beraber olacaksınız dendi ve bu şekilde de hiç kendime özel bir an gibi hissedemeyeceğim için vaz geçtik. Ardından Maria’nın Bahçesi’ne gittik. Burası tamamen deniz mahsülleriydi ve cumartesi için organizasyon almadıklarını söylediler.
Buradan çıkıp Wonderland Rest. gittik. Burada düğün alanları özellikle açık alan iyiydi, idare eder bir şekildeydi ama yine 80 kişi için tahsis edemeyeceklerini, ancak teras kısmı olabileceğini söylediler. Teras kısmına çıktığımızda ise kendilerinin bile kullanmadığı bir ev balkonundan daha büyük bir alandı. Bakımsız ve yine atmosfer olarak nişan organizasyonuna uygun bulamadığım bir yerdi. Menü Ordövr+Ara sıcaklar+Ana Yemek+Pasta+İçecek 45TL kişi başı, süslemeler içinde arkadaşları görürsünüz artık dendi. Fiyat iyi idi ama yine mekan maalesef benim için hoş değildi.
O sırada tabi genelde ocakbaşı restaurantlar da vardı fakat girmeyi bile düşünmedik.
Bir sonraki hafta düğün.com adresinden baktığımız yerleri gezmeye başladık. İlk önce Ümraniye’ye yakın olan Rüya Bahçe’ye gittik. Burası dekorasyonu ve sundukları menü ile gayet iyiydi. Beğenmiştim ve moralim biraz daha düzelmişti fakat alan yine çok büyük ve 80 kişi için gün alsak bile eğer o güne 200 kişi gelirse bizi mekanın daha yukarısında yine ormanlık alan içindeki küçük alana götüreceklerini söyleyerek oraya doğru bakmaya götürdüler ve burasının gayet uygun olabileceğini söylediler. Ama ilk baktığımız anda süsleme yapılmadığı için kafamda canlandıramadım ve yetkili bayan 2 hafta sonra cumartesi bir organizasyon olacağını o zaman gelip karar verebileceğimizi söylediler. Aradan 2 hafta geçti gittik ve ben çok şaşkınlığa uğradım çünkü alan normal tahta sandalye ve masa ile donatılmış, asıl düğün alanındaki masa ve sandalye süslemeleri, o güzellik yoktu. Meğer nişan yapacak çift bizim gibi düşünmemişler o şekilde çok sıradan bir şey yapmışlardı. Burada ablamda bize eşlik etti bakmaya ve mekan maalesef nişan için sönüktü vazgeçtik.
Oradan çıkarken yol üstünde NakkaşKebap çekmeköy gördük. İçeri bir girip bakınca teras katı gayet hoşuma gitmişti zaten fiyat konusunda da bizim indirimimiz mevcuttu fakat yetkili kişi burada müzik izni olmadığını site alanı olduğu için yasaklandığını belirtti ve alıştığım gibi moralim bozulmadan çıktım.
Ardından hafta için internetten bakınırken Ataşehir’de Manji Rest.&Cafe gördüm oraya gitmek istedim. Randevulaşma sonrası gittiğimizde yetkili ve çalışanlar gayet disiplinli mekanı organize etme konusunda çok hevesli ve düzenliydiler. Havuz başına bir bakın ama size asıl göstermek istediğim teras katımız dedi. Oraya çıkınca gerçekten havuzbaşından vazgeçtik. Daha sonra menü ve süsleme için görüştük. Toplamda 55TL olarak bir fiyat verildi ve 1 hafta düşünme süresi istedik.
Düğün.com adresinden ise dönüşler olmuştu. Bunların arasında Karayemiş Tesisleri vardı. Menü yine düşündüğümüz gibi ve 50TL pazarlıksız haliydi. Oraya gittiğimizde havuz başını gösterdiler ve 80 kişi için yaparız dediler. Anca yukarıdan havuz başına bakınca 80 kişi küçücük kalıyor ve bir yan organizasyon için süslenmişken bir yanda sabahtan kalma şezlonglar diziliydi bu çok canımızı sıktı. Daha sonra üst katta Şimal barımız var oraya bakın dediler. Çıktık ve gerçekten salon olarak çok hoşuma gitti de bize göre büyük olunca vazgeçme durumunda kaldık.
Yol üstünde ilerlerken Ünlüer Rest. organizasyon olduğunu gördük ve içeri girdik. Daha sonra yetkili geldi menüleri uzattı. Böyle bir restaurantın menüsünün zayıf olması beklenemezdi ve menü kişi başı 55TL ile 60TL idi. İndirim yok ve süsleme dahil değildi. Haliyele vazgeçtik. Zaten aklımız hala Manji’deydi. Uzun uğraşlar sonrasında içimize sinen tek yer olmayı başarmışlardı.
Bir sonraki gün ise internetten bakınırken Maltepe Pinhan Rest. gördük ve aradık. Telefonda verilen fiyat 40TL-60TL arasıydı. Hemen atladık gittik. İki adet salon ve bir teras katını bize gösterdiler. Tabi Teras katı içimizi aldı götürdü çok süperdi fakat müzik yoktu, Trio vardı buda eğlence ve kutlamadan ziyade bir yemek keyfi gibiydi ve benim için maalesef seçilecek gibi değildi. Diğer salonlardan 80 kişilik olana biraz olabilir gözü ile baktık ve yetkili ile fiyat konuşmaya başladık. Bize telefonda 40TL dediği menüyü beğendik gayet güzeldi. Ordövr+arasıcak+Ana yemek+tatlı vardı. Tatlıyı tabiki pasta seçecektik ve birazda pazarlık yaparak uygun bişeyler olacağını düşünüyorduk ki yetkili bize onlar restaurant menüsü size onu vermeyeceğim ziyafet menülerine bakmanız lazım dedi ve onlar ise 55TL’den başlıyordu. Süsleme işin içine daha girmemişti oda en az kişi başı 5TL’den başlıyordu. Pazarlık ederek 53TL’ye indirdik. Müsaade istedik düşünme süresi için ve çıktık.
Çıkınca kendi aramızda tabiki buranın kapalı salonunu seçeceğime güzel havuzlu manzaralı teras katı olarak Manji’yi seçeriz dedik ve ayrıldık.
Club Torch’u da aradık menü 55TL ama alanların biri 250 kişilik diğeri sanırım 800 kişilikmiş, bizi alacakları yer kapalı alan olacağını belirttiler direkt vazgeçtik.
Burdan eve doğru çıkarken ÖZSAR’ın orda bir geçelim mi diye düşündük ve geçtik. Baktık başka bir tabela ile yakında hizmetinizdeyiz yazıyor. Hemen oranın başka şubesini aradık konuştuk. Genel konseptimizde müzik yok büyük ihtimal burada da olmayacaktır ama toplantıda ben bunu dile getireceğim tekrardan sizle görüşelim dediler. Açılışları 29 Haziran’da olacağından bekliyoruz ve konuşmaya gideceğiz. Umarım olur diye dualar ediyoruz ama aslında olmayacağı belli de naparsınız işte umut denilen şey mantığı dinlemiyor.
Bunun dışında not ettiğim ve bakacağım yerler var. Sizlerle bunları da paylaşıyorum,
Angel Mercan-Tuzla
Kanatçı Maltepe-Bahçesi hoş gözüküyor
Bizim Bark Country –Havuz & Bahçe hoş gözüküyor
Leonardo-Polenezköy
FeyziKeyf - Kavacık
Beykoz Korusu-Yer yok ama erken davranılırsa fiyat da çok iyi mekan da
Khalkedon (True Blue)- Beğenmiştik menü fiyatı da uygun ama bu yıl itibarıyla organizasyon yapmayı kaldırmışlar.
Bu koşuşturmada erkek arkadaşımın benden nasıl bıkmadığını belki düşüneceksiniz ama oda benimle aynı fikirde oldu hep. Moralsizdi ve Özsar’a “Ah ulan ah” deyip durdu :) Girdiğimiz mekanların çoğuna kalabalıksanız ve yemekli yapmayacaksanız rahatlıkla yer tutabilirsiniz. Ama bizim sayımızın az olması, bazı yerlerin müziklerinin olmaması hep arayışa devam etmemize sebep oldu. Bu gidişle az kaldı nişandan vazgeçeceğiz. Bütçeyi tamamen ailemden desteksiz ben karşılamak istediğimden ve daha 3 aydır çalıştığımdan maalesef sıkıntı çekiyorum. Eylül gibi düşünüyoruz ki param biriksin de yapabileyim diye. Ailemden alacak olsam çoktan tutmuştum belki de. Bakalım her şeyde bir hayır vardır. Umarım gerçekten hayırlara vesile olur.

beykoz korusu ıcn ne kadar sure once yer ayırıyoruz acaba?

Merhabalar,

Gittiğim yerlerin çoğunda zaten kapasite oranı yüksek olduğu için geri dönmek zorunda kaldık. Ben yerimi tuttum Feyzikeyf'te karar kıldım 30 Ağustosu ancak verebildiler. Tarihler fena bir şekilde kapılmış. Bu yıl için düğşünüyorsanız yer bulabileceğinizi sanmıyorum fakat seneye yapacağım diyorsanız yer bulmak için şimdiden dolaşın ancak gönlünüze göre bulursunuz.

Açık Havuz ve fiyatları açısından Ataşehir Manji / Kartal Karayemiş Tesisleri
Kır mekanı olarak Rüya Bahçe / Çavuşbaşı Kasrı / Feyzikeyf
Açık alan olarak Wonderland / Bambi Garden / Beykoz Korusu (Fiyatları çok uygun)

Yazdığım fiyatlar bize göre yani 80kişi içindi, düğün için pazarlığa girip daha uygun bir fiyat alabilirsiniz. Ayrıca benim yazdıklarım yemekli sizin kokteyl için çok daha uyguna gelecektir.

Akrabam 29.06.2013 tarihinde Çavuşbaşı Kasrtı'nda düğün yaptı. Yemekliydi ve kişi başı 40TL'ye anlaşmışlardı. Bu 350 kişiden size 14bin TL'ye gelecektir :) dilinize kuvvet diliyorum ancak o şkeilde başarılı olursunuz bu konuda :)

çavuşbaşı kasrı ıle ılgılı bılgı vereblr msnz fıatlarda

çavuşbaşı kasrı ıle ılgılı bılgı vereblr msnz fıatlarda

Merhaba ÇAvuşbaşı Kasrı için akrabam 500kişilik düğünü yemekli menü üzerinden 45TL'ye halletmişti. İçki bulunmamaktadır. Mekan hava hafif bozuk ise çok fazla rüzgar almaktadır Alan ve organizasyon ise gayet iyiydi. Mekanda yağmura denk gelirseniz iç mekanları olduğu için sorun olmamaktadır.

Merhabalar,

Gittiğim yerlerin çoğunda zaten kapasite oranı yüksek olduğu için geri dönmek zorunda kaldık. Ben yerimi tuttum Feyzikeyf'te karar kıldım 30 Ağustosu ancak verebildiler. Tarihler fena bir şekilde kapılmış. Bu yıl için düğşünüyorsanız yer bulabileceğinizi sanmıyorum fakat seneye yapacağım diyorsanız yer bulmak için şimdiden dolaşın ancak gönlünüze göre bulursunuz.

Açık Havuz ve fiyatları açısından Ataşehir Manji / Kartal Karayemiş Tesisleri
Kır mekanı olarak Rüya Bahçe / Çavuşbaşı Kasrı / Feyzikeyf
Açık alan olarak Wonderland / Bambi Garden / Beykoz Korusu (Fiyatları çok uygun)

Yazdığım fiyatlar bize göre yani 80kişi içindi, düğün için pazarlığa girip daha uygun bir fiyat alabilirsiniz. Ayrıca benim yazdıklarım yemekli sizin kokteyl için çok daha uyguna gelecektir.

Akrabam 29.06.2013 tarihinde Çavuşbaşı Kasrtı'nda düğün yaptı. Yemekliydi ve kişi başı 40TL'ye anlaşmışlardı. Bu 350 kişiden size 14bin TL'ye gelecektir :) dilinize kuvvet diliyorum ancak o şkeilde başarılı olursunuz bu konuda :)[/QUOTE

Merhabalar,
Bende bu yaz oğluma sünnet yapmayı düşünüyorum mekan hakkındaki görüşlerinizi önerilerinizi öğrenmek istiyorum. Memnun kaldınız mı aksilikler yaşadınız mı?
Şimdiden teşekkür ederim.

Düğünümüz İstanbul Yelken Kulübü'nde havuzbaşında oldu herkese tavsiye ederim, düğün esnasında herşey kusursuzdu. Yemekler çok lezzetli, mekan çok keyifiliydi, tüm işletme düğün ile son derece ilgiliydi.
Wonderland ile de çalışan Poyraz Ajansa karşı uyarmak isterim yeni evlenecekleri..
Bizim düğünümüze dair tek yaşadığımız sıkıntı fotoğrafçıyla oldu, Poyraz Ajans Kadıköy ile çalışmamasını tavsiye ederim İstanbul'da evlenecek çiftlerin. Konuşmaları müthiş profesyonel ancak vaadlerini yerine getirmiyorlar ve yaptıkları işler aldıkları parayı kesinlikle hak etmeyecek vasatlıkta. 5 bin lira ödeme yaptık ve çöpe giden bir para ile hayalkırıklığı kaldı elimizde. Çok mağdur olduk onlarla çalıştığımız için, kimseye tavsiye etmem.20 ayın sonunda teslim ettikleri albümümüz ve videolarımız çok kötü, düğün esnasında çekilen fotoğraflarımız da çok eksik, kesinlikle yorumları okuyarak, araştırarak anlaşın zira en özel gününüze ait kalacak hatıraların mahvolması çok üzücü oluyor.

Benim tavsiyem teknede düğün derim. Manzarası dünyanın en güzel manzarası . boğazın ortasında iki yaka arası düğün :) Biz öyle yaptık ve muhteşemdi. Fiyat olarak da çok uygun. Biz 300 kişilik teknede yemek, alkol, süsleme, orkestra, pasta... her şey dahil konseptinde 70 tl ye yaptık. Firma adı Boğaz Turizm di ama firma değil yetkili kişi önemli. Çünkü biz 15 i aşkın tekne ile görüştük ama bize en çok güven veren Onur bey oldu. Açıkçası güvenimizi de boşa çıkarmadı. Muhteşem bi düğün gerçekleştirdik ve sağolsun her konuda yardımcı oldu. Onun için tavsiye edebilirim.

X