Sezeryan Dikişleri

ozpir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2007
147
0
Kızlar, 3 ay önce sezaryan oldum... dikişlerimde hala acı hissediyorum. Bu normal mi? Ne kadar sürede iyileşir dikişler?

çok normal.ben 13 ay önce oldum.hala dikiş yerlerim uyuşuk.ağrılarım 5-6 ay kadar sürmüştü.ama tabi yine istersen bi doktora görün.sadece endişelenme:)

Bence keyfi olarak sezaryen olmayın.Ben mecbur kaldığımdan oldum.Birinci sezaryen olunca mecburen ikinciyide öyle yaptılar.
Benimde ağrılarım 6 ay kadar sürmüştü.Karnınızı zorlayacak işler yapmayın.Ayrıca doğum yapalı 3 sene oldu ama hala arada batmalar oluyor ve his kaybı hala var.

bayanlar mrb bende 24 gun once sezeryan oldum ve dıkıslerımde herhangı bır agrı falan yok sadece gobegımde uyusma var oda 6 ay sonra anca gecermıs ozpir bısey sorucam gobegın kaldımı 3 ayda gıttımı benım sankı 3 aylık hamıleymısım gıbı gobegım var doktorum gıder dıyo ama bana gıdecekmıs gıbıme gelmıyoo ne kadar zamanda gıder sızce kızlarrr

bende sezeryan oldum ama estetık dıkıs ızı falan yok ve hıc bızaman agrım falan olmadı dıkıslerımle alakalı on ay once dogum yaptım ve ızler sılınmek uzere

bende sezeryan oldum ama estetık dıkıs ızı falan yok ve hıc bızaman agrım falan olmadı dıkıslerımle alakalı on ay once dogum yaptım ve ızler sılınmek uzere

evet nazlıcım benımkıde estetık dıkıs oldu ve allahıma sukur hıc bır agrım falan yok ama göbişim var :))

Ah canım benim ben tam 7 sene evvel sezeryan oldum geçen seneye kadar hala sızlardı dikişlerim zaman zaman geçen sene bi amleiyat geçirdim aynı yerden şimdi bi sene olmasına rağmen hala sızlıyo.Maalesef bu normal sanırım.

Esma'cım göbek bende tam bi sende gitti eğer bebeğini emziriyosan daha kısa zamanda gider ama.Doğumdan veya sezeryandan sonra bi kadının tam manası ile toparlanması fiziksel olarak bi sene sürer.Geçmez deme hayatım muhakkak geçer.

arkadaşlar bende 2 sene önce sezeryanla doğum yaptım..fakat doğum sonrasında ağrım yok denilecek kadar az oldu..üstelik hiç göbeğimde kalmadı..dikiş izlerimde tamamen silindi..ben kendi isteğimle sezeryan oldum..tabiki mecbur kalmadıkça doğru değil aslında..bi arkadaşımda sezeryan oldu 6 ay sonra dikişleri açıldı..Allah korusun çok zor bi durum..yinede dikkat etmek lazım bi süre..şu anki aklım olsa normal doğum yapardım sağlık açısından en doğrusu bu..

Esma, göbeğim tabiki var ama ilk 1.-2. aya göre daha iyi... sanırım gitgide göbek gidecek :uhm:

Esma'cım göbek bende tam bi sende gitti eğer bebeğini emziriyosan daha kısa zamanda gider ama.Doğumdan veya sezeryandan sonra bi kadının tam manası ile toparlanması fiziksel olarak bi sene sürer.Geçmez deme hayatım muhakkak geçer.

evet canım oglusumu emzırıyorum umarım kısa zamanda gecer bı de bısey duydum karına kusak baglanıyomus baglayan varmı dogumdan sonra

bende 2 sene önce sezeryan olmama rağmen her yağmur yağacağı zaman dikiş yerim sızlıyo bu normal olsa gerek
bebişin hayırlı olsun

benim de dört ay oldu sezeryan olalı dikişler zaman zaman ağrıyor en az altı ay sürüyormuş bu durum ama kötü olan göbek uzun süre kalıyormuş:çok üzgünüm:

merhaba ben yeni katıldım.ilk defa mesaj yazıyorum.5 hafta sonra 3.defa sezaryan olacağım çok korkuyorum

merhaba ben yeni katıldım.ilk defa mesaj yazıyorum.5 hafta sonra 3.defa sezaryan olacağım çok korkuyorum
ikiden fazla sezeryanın iyi bişey olmadığını duymuştum ama en önemlisi aradaki
zaman...kısa aralıklarla değilse sorun olacağını sanmıyorum,bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim,bol şans

ikiden fazla sezeryanın iyi bişey olmadığını duymuştum ama en önemlisi aradaki
zaman...kısa aralıklarla değilse sorun olacağını sanmıyorum,bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim,bol şans

çok teşekkur ederim ilki 3 yıl arayla bu ise 2.5 yıl aradan sonra olacak ama inşeallah tüm hamiler ve ben sağ salim kurtuluruz.

ark çok normal hatta ayaklarını üşütürsen dahada ağrı yapar bu bir sene gibi zaman zaman olabiliyor dikkat etmelisin ayaklarına ve hissiz olacaktır o bölge yani dikiş yeri buda normal kendini üşütme ısrarla bunu söyliycem umutla kalın

his kaybı illa oluyo hemende düzelmiyo canım benim iki dogumumda sezeryan ilk dogumumda çok çektim resmen ölümlerden döndüm ama ikincide sanki hiç dogum yapmamış gibi oldum çok rahattıtekrar dogum deseler yine sezeryan derim ama sonrasında yarım oluyorsun agır kaldırırken canın yanıyo fazla uzak yerlere uzanamıyosun ama yinede herseyin dogalı dogum yapacak arkadaslar sakın keyfi keder sezeryan istemeyin allah herkese hayırlı dogum hayırlı ewlat nasip etsin sevgiyle kalın

X