Sezeryan Dikişleri

gecmiş olsun ewladın hayırlı ömürlü olsun canım göbekler gitmiyo malesef benimki gitmedi üstüne bide kilo alınca var sen tahmin et durumu ama inş sen eritmeyi basarırsın döbüşünü sevgiyle kal

merhaba kızlar bende 2 ay önce sezeryanlı doğum yaptım ilk ayın sonunda neredeyse hiçbir şikayetim yoktu doktorumda 6 aya kadar hiç birşeyin kalmıyacağını söyledi göbek tabiki biraz var şimdilik ve çok yumuşak sinir oluyor insan ama 6 aydan önce birşeyde yapmak istemiyorum

8 sene önce sezaryen oldum.Zaman zaman oldu bunlar ama geçer bunlar sorun değil çok ağrı yoksa.Ben ilk doğumumu normal 2. yi sezaryen oldum ve çok memnun kaldım .3.günü ayaktaydım ve her işimi kendim yaptım Allaha şükür daha çabuk iyileştim ve göbek falan kalmadı sağlıklar....

Meraba kızlar bende 5.5 sene önce sezeryanla doğum yaptım.Estetikti şimdi sadece bir çizgi gibigörünüyo.Hiçbir problemde yaşamadım.Göbek kaldı ama.Sanıyorum göbek birazda vücut yapısına bağlı genetik.Ama çok şükür sağlıklıyım.Çok tatlı sağlıklı bi oğlum var.Göbek ve iz çokta önemli değil.Herkese sağlık diliyorum.

selam,

2 sene önce sezeryanla doğum yaptım ,hala karnımın alt kısımlarında hissiz yerler var,bir yıl kadar 5 aylık hamile gibi karnım kocaman gezdim ,tam 2 yıl sonra erimeye başladı şimdi ufak bir top gibi kaldı ama çok spor yapıyorum çok su içiyorum .

sevgiler

Yaşamadığım ama tanıklık ettiğim bir durum. Yakın zamanlarda komşumuzun iki kızı da bu şekilde doğum yapmıştı. Vücudun toparlanması ciddi zaman alıyor, 6 ay spor yapamıyorsun, soğuklarda bilhassa dikişler çok sızlıyor. Duyduklarım bu yönde, dolayısıyla normal karşılıyorum, 3 ay diyorsunuz vücudun kendini toplaması için kısa bir süre, sonuçta sezaryen ciddi ciddi bir ameliyat,. Tabiiki gene de doktorunuza danışın; en doğru o bilgilendirir sizi

selamlar ben sancıyla gtım rahımım normal doğuma hazırdı ama kurua kaldığı için anıden sezeryana gttık çok korktum cunkı daha erkendı 7buçuk aylık dodu bebeğim çok kkotu gunlerdı ama simdi allahıma sukur bebegım 3 ay 24 gunluk mamayla beslenıo çok zor gunlerdi sarılık oldu bebegımden ayrı kaldım fototerapide yattı bana gerye kalan panık atak oldu hastanede çıkacagım gun atak gecırdım neyse allah kımseye evlat uzuntusu yasatmasın canlar:KK43:

amin
geriye dönmemek lazım
o günler geçmişte kalır inş.
güzel günler diliyorum hepimize

ben siz kadar şikayetci değilim hemde kendi dr değil mürvet hakyemezde oldum çok memnunum 10 ay oldu ama dikiş yerine dokunmak kötü bir his biirde biraz yamuk kesmiş

slm kızlar bende sezeryanla dogum yapanlardanım bebegimi besleyemedigim için sekizinci ayda doguma karar verdi dr. ama bebek suni sancıyı kaldıramadı ve acilen sezeryanla aldılar .ben hep normal istiyordum çok agladım ameliyata girerken ama yapacak birşey yoktu .neyse bebegimi kurtardılar ama iki kilo bile yoktu şimdi 20 aylık maşallah çok iyi tek sorunu iştahsızlık taaa içimdeyken belliydi gerçi böyle olacagı:KK20:benimde hala sezeryan yerim acıyo ama üşüttügüm zaman agır kaldırıp veya yüksek yere uzandıgımda çok yürüdügümde resmen bıçaklar saplanıyo içime . en iyisi normal dogum çok istememe ragmen ben yapamadım ama siz mümkün oldugunca normal dogumu tercih etmeye çalışın:nazar:

ikiden fazla sezeryanın iyi bişey olmadığını duymuştum ama en önemlisi aradaki
zaman...kısa aralıklarla değilse sorun olacağını sanmıyorum,bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim,bol şans

herkes iki defa diyor ama ben druma sordum o da bana hiç sıkıntı yaşamadan 5 tane sezaryen yapan hastam oldu benim dedi. sanırım biraz da drla alakalı birşey.

Bende sezeyan oldum 5 ay oldu estetik dikis hic bi sikintim olmadi sadece ilk ayaga kalkis zor oluyor bide ben agustos ayinda dogum yaptim havalar cok sicakti ve evimde gunes alan bi ev o yuzde sicaktan dolayi arada yanmalarim oluyordu % 100 pamuklu ic camasiri giydim o iyi geldi estetik dikis oldugu icin hastaneden ciktigimda bant falan yoktu bi siprey sikmislardi onun sayesinde hemen banyoda yaptim (hergun tapiyordum cok rahatlatiyor) gobegimi sardim cunku karin birden bosalinca yumusak oluyo ve buda yururken ameliyat yerimin zorlanmasina neden oluyordu sim sıkı sarinca cok rahat ettim suan gobegim var ama yememe falan dikkat etsem gider tabi bide sporda lazim 1 senede duzelir denildigi icinde fazla uzerine dusmuyorum sadece ekmek yemiyorum ve bol su iciyorum suan karnimda agri falanda yok ama ameliyat yerimde uyusukluk daha gecmedi o da normal

Sezaryenle doğum yapalı 2 ay bitirdim doktorum cagirmadigi halde kontrole gittim. Genel bir kontrolumu yapsin istedim bir sıkıntım yoktu ancak dikişim tuttu mu rahmim oturdu mu gibi sorular aklimdaydi gittim ultrason la baktı iyisin dedi dikislerimi korktugum için eliyle dokundurttu bana korkma dedi iyisin dedi doktora gozukeli 3 gün oldu duş alırken farkettim dikiş yerim kırmızı dikiş yerinin renginin öyle olmasi normal mi sizce ben mi fazla panikliyorum zaten uyusuk bir bölge dikiş konusu kafana takılıyor bunun süresi ya da garantisi var mı açılmaz diye

arkadaşlar bende 2 sene önce sezeryanla doğum yaptım..fakat doğum sonrasında ağrım yok denilecek kadar az oldu..üstelik hiç göbeğimde kalmadı..dikiş izlerimde tamamen silindi..ben kendi isteğimle sezeryan oldum..tabiki mecbur kalmadıkça doğru değil aslında..bi arkadaşımda sezeryan oldu 6 ay sonra dikişleri açıldı..Allah korusun çok zor bi durum..yinede dikkat etmek lazım bi süre..şu anki aklım olsa normal doğum yapardım sağlık açısından en doğrusu bu..
Nasıl açılmış o dikisler ya ben çok korkuyorum bu dikiş olayından ağrım sancim yok gerçi ama ben de de hafif bir pembeli mi kirmizilik mi var diyim.bu arada benim 2 ay bitti.

bende sezeryan oldum ama estetık dıkıs ızı falan yok ve hıc bızaman agrım falan olmadı dıkıslerımle alakalı on ay once dogum yaptım ve ızler sılınmek uzere
canım ben de senin gibi zeseryan oldum dikişlerim de hiç bir sorun olmadı sanki normal dogum olmuş gibi erkn ayaklandım normalmi sence bünye ile alakalı canım :KK49:

X