Nestle Mama Kullananlar Okusun

kelebek41

Kalbinurum
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
799
9
Çin’de mama skandalı: 53 bin çocuk hastanelik
Çin’de zehirli mama skandalı büyüyor. Yüksek oranda melamin maddesi bulunan mamalar nedeniyle hastalanan çocukların sayısı 53 bin’e yükseldi.:eek:klava:

PEKİN - Hastalanan çocukların çoğu iki yaşın altında. Yaklaşık 13 bini hala hastanede tedavi görüyor. 104’nün durumu ağır.

Ülkede süt tozu, pastörize süt, yoğurt ve dondurma gibi pek çok ürününde melamin tespit edilen firma sayısıysa 22 olarak açıklandı. Aralarında ülkenin en büyük üç şirketi de bulunuyor. Plastik ve yapıştırıcı üretiminde kullanılan melamin çocuklarda böbrek taşı oluşumuna yol açıyor. Üreticilerin, melamini sulandırdıkları süte protein değerlerini yüksek göstermek amacıyla kattıkları tahmin ediliyor.

Çinden süt ürünü ithal eden ülkelerde de panik başladı
Japonya, Singapur, Malezya, Brunei ve Tayvan, Çin menşeili ürünleri yasaklarken, piyasalardakini de toplattı. Hong Kong’da iki süpermarket zinciri, melamine rastlandığı gerekçesiyle Nestle süt ürünlerini de raflardan çektiğini açıkladı. Ancak Nestle iddiayı reddediyor.

çok korkunç bişey bu ya.rant için nasıl da minicik bebelerin hayatlarına göz dikebiliyor bu yaratıklar.aman allahım nasıl bir dönemde yaşıyoruz biz.çok teşekkürler paylaşımın için.ha birde bu bilgiyi nerden aldın acaba canım?

aboo mamayıdamı kendımız yapcaz tonla para alıolar bızden bebeklerımızın sağlığı karsılıgındamı oduyoruz hayret bısey ya

ne diyim arkadaşlar artık hayat yaşanılmaz oldu.ne yiyeceğ,mizi şaşırdık valla.ben tv de duymuştum yanlış hatırlamıyorsam bebeyağı da bebeklere zararlıymış bu konuda bi bilginiz varmı?benim bebeğimin
cildi çok kuru sağlıkocağında bebe yağı kullan dediler.onlarınbu konuda birbilgisi yok.bir defa kullandım ama içime sinmiyor. bilgisiolan varsa lütfen bilgilendirsin.şimdiden teşekkürler.kelebek 41 sanada çok teşekkürler bizlerle bu bilgiyi paylaştığın için.bu klübü keşfettiğimden beri bir çok şey öğrendim.herkese de tavsiye ediyorumburayı.:nazar::enbuyukkk:

öncelikle büyük firmaların böyle şeylere tevessül edeceğine inanmıyorum açıkçası..kontrollü bir üretim prosesleri var..defalarca test ediliyor...ama tabi olmaz diye de birşey yok..yine de büyük firmalara ve tanınan markalara güvenmek durumundayız...cilt kuruluğuna gelince bizim doktorumuz bioderma nın atoderm diye kremini önerdi..memnunum..

X