Ya maya nasl saklanr

COpcU

Guru
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.538
8
:uhm::uhm::uhm:

dörtlü paket haklinde satılıyor ben bir paketini kullanacam
pekii diğerlerini buzlukta mı yoksa bzd mı saklamalıyım:uhm:

buzlukta saklaman lazım yoksa bozuluyor.sengözlerimebaksanab

evet buzdolabında bozulur derin dondurucuda sakla
daha sonra çözülmesini beklemene gerek yok sıcak suyun içine koyup çözündürüp öyle ekleyebilirsin hamura

Arkadaşlar bu mayaların üzerinde asla dondurmayınız yazıyor. Aynı şeyi annemede söylüyorum o da donduruyor çünkü ve sonuç fiyasko adam gibi kabarmıyor poğaçalar. Üzerinde son kullanma tarihi var eğer o tariha kadar bitirilemeyecekse tüketilebilecek sayıda alınabilri. Marketler paketi bölüyor. Ama üzerinde dondurmayın yazıyor bence dondurmayın

Arkadaşlar bu mayaların üzerinde asla dondurmayınız yazıyor. Aynı şeyi annemede söylüyorum o da donduruyor çünkü ve sonuç fiyasko adam gibi kabarmıyor poğaçalar. Üzerinde son kullanma tarihi var eğer o tariha kadar bitirilemeyecekse tüketilebilecek sayıda alınabilri. Marketler paketi bölüyor. Ama üzerinde dondurmayın yazıyor bence dondurmayın

ben hep donduruyorum derin dondurucuya koyuyorum gayette güzel kabarıyorcokacimcoook

Yaş maynın kullanım ömrü 2 aydır.. Yani üretim tarihinden itibaren 2 ay içerisinde tüketmelisiniz... Dolapta da dondurucuda da saklasanız aynı süre geçerli... ' ayı geçirmediğiniz sürece farketmez.....

ben buzlukta tutuyorum ömrü ikiye katlaniyo valla donduruldugu icin bozulmuyo

peki tarihi geçmişsede dondurucudaki maya kullanılabilirmi? eşim tarihin raf ömrü olduğunu dondurucudayken tarihi geçsede kullanılabileceğini söylüyor ama ben
korkuyorum...yaş maya büyük dert...hepsi hemen kullanılmıyor,1 paket bazen hatta yarısı kullanılıyo kalanlar dert oluyo...

ben de dolapta mayayı bozanlardanım sonra bı sabah programında gordum TARİHİ GEÇSE bile sorun dııl bırer kullanımlık mayayı parcalara ayırıyoruz hepsını cam kavanoza koyuyoruz daha sonra uzerıne zeytınyagı maya hava almıcak sekılde zeytınyagını da koyup dolapta saklıyoruz 2 yıl da gecse kullanın bozulursa eger ben burdayım :) bunu bı fırıncı kızı olarak babama soledımde o da bu uygulamaya gectı gercekten super yontem :)

ben yüz maskesi yapıyorum içine bir tatlı kaşığı süt koyuyorum kırışıklıklara birebir dipfirizde bende denedim tarihi geçince bozuldular:KK55:

Önceden dörtlü paketler halinde satılıyordu, ve bir kısmı bozluyordu.. Hiç buzluğa koymak aklıma gelmemişti. :)

Şimdi tekli satılıyor, bozulma derdi kalmadı.

...

Bazı arkadaşlarımız dondurucuda olsa bile tarihi geçerse kullanılımaz demiş..
Ama dondurucu zaten tarihi geçebilecek ürünler için kullanılıyor.. Geçsede kullanılıyor.

Acaba maya için geçerli değil mi bu, araştırmak lazım..Bozuluyorsa sağlığı ciddi anlamda etkiliyor çünkü.

Ben buzlukta saklıyorum. Geçen gün bir tanesinin tarihi geçmişti 1 ay kadar korkarak kullandım ama hamurum çok iyi kabardı. Buna rağmen buzlukta da olsa kullanma tarihi geçmiş ürünün kullanılmasını tavsiye etmiyorum

merhaba bende 4 lü paket alıyorumhep ve buzdolabında saklıyorum üzerinde dondurmayınız yazıyor .zaten son kullanma tarihi geçene kadar kullanıyorum yada geçtiyse kullanmam atıyorum.ama benim annem ve kayın validem dondurucuya koyuyor .benim poçalarım kabarıyor buzdolabında saklıyorum ben canım.birde maske yapıyorum bazen yüzüme .:KK1:

bende hep 4lülerden alıp derin dondrucuya atıyorum tarihi geçse bile hamurlarımın tadında yada kabarmasında bir problem yaşamadım..

dondurmayın yazıyor ama ben donduruyorum hiç de sorun olmuyor

dondurmayın yazıyor ama bende donduruyorum...
kullanmadan az önce çıkarıp çözdürüyorum biraz sonra ılık suya atıp kabartıyorum...

4 yıldır bu yöntemi kullanıyorum henüz kabarmayan poğaça sorunuyla karşılaşmadım maşallah diyim.....

X