Emzirirken sigara içiyormusunuz???

nursist

PAMUK PRENSİM...
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2008
455
11
hamileliğim süresince hiç sigara içmedim doğumdan sonrada 1 ay ama son 10 gündür tek tük içmeye başladım. çok diil ama günde 5-6 tane içiyorum. her defasında elimi yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum
kimi süte geçmez diyor kimide geçer diyor vicdanıma sorarsam hiç rahat diil ama bebek bakımı çok zor ve stresliymiş kendime birtek sigara içerken zaman ayırabiliyorum.

sütten bebeğe geçermi nikotin geçmezmii???

arkadaşım bende sigara kullanıyodum hamileliğim boyuncada kullanmadım.. şimdi arkadaş toplantılarında görünce benim de çok cenım çekiyor.. hatta ilk sıralar içemediğimde hayat anlamsız. gelmişti iöçmeyenler bilmez ve şaşırır eminim sözüme.. ama yinede içmiyorum.. içmeyi de düşünmüyorum.. çünkü bana hiç bi kuvvet bıraktıramıoyodu taki bebeğimin olucanı duyana kadar.. şimsdide diyorumki kendikendime" 9 ay içmedin demkkşi içmeyebiliyorsun hatyatının büyük bi bölümünü kaplamıyomuş.. en azından bebkten sonra kaplamıyor :)) bana kalırsa sende öle düşün 9 ay emeklerin boşa gitmesinn bak ben içmiyorum ama canım çekmiyor değil.. birbirimize destek olalım ve içmeyelimm.

şun a gelince sigaradaki tütün, nikotin olduğu gibi geçiyor.. interneeten çok araştırdım.. ablam da doktor o da söylüyor.. en azından emzirme süresince emme derim sana canın çok sigara istediğinde bebişin yüzüne bak ve onu o küçücük haliyle sigara içiyor olarak gör ... bak nasıl canın acicak ve belki yani umarım o an sigara içme isteğin gidecek.. bu arada bende nisan annesiyim

inşallah güzel cevaplarını alırım burdan..

not: o meret de nasıl bişeyse tadı unutulmuyor :))))

hamileliğim süresince hiç sigara içmedim doğumdan sonrada 1 ay ama son 10 gündür tek tük içmeye başladım. çok diil ama günde 5-6 tane içiyorum. her defasında elimi yüzümü yıkayıp dişlerimi fırçalıyorum
kimi süte geçmez diyor kimide geçer diyor vicdanıma sorarsam hiç rahat diil ama bebek bakımı çok zor ve stresliymiş kendime birtek sigara içerken zaman ayırabiliyorum.

sütten bebeğe geçermi nikotin geçmezmii???

nikotin bu geçer illaki nasıl bulgur karpuz vs bebege gaz yapıyorsa buda illaki bişi yapar..

ah be güzelim hamileyken hiç içmedim diyosun şimdi bebeişinin yüzüne baka baka nasıl içiyon..

ende içiciydim hemde nasıl anlatamam asla bırakamam asla diyodum sigarasız yaşam olmazdı kahve ve sigara bnm için valgeçilmezdi inan..
ama hamile kaldım tiksindim bi ara hiç içmedim ama hamileligimin son dönemi 3 günde bi içmeye başlamıştım taki bebeşimi kucagıma alana kadar şimdi diyorumki hamileyken nasıl içmişim nasıl kıymışım yavruma dumana bogmuşum onu...

şuanda bazen canım istiyo bende senn gibi kızım durmayınca çok strese giriyorum ve bi tane yakasım geliyo ama hemen kendimi frenliyorum 1 tane içersem arkası gelicek biliyorum o yüzden o 1 taneyi asla içmeyi düşünmüyorum..
rüyalarıma bile giriyo 1 tane içsem arkası gelir diyekaydirigubbakcemile3
eger bırakabiliyosan bırak derim iyi bişi degilki bu..

şunu düşün o dumanı bebeginin yüzüne üflüyosun hiç güzel degil diimi??
aynı zarar bence..

arkadaşım bende sigara kullanıyodum hamileliğim boyuncada kullanmadım.. şimdi arkadaş toplantılarında görünce benim de çok cenım çekiyor.. hatta ilk sıralar içemediğimde hayat anlamsız. gelmişti iöçmeyenler bilmez ve şaşırır eminim sözüme.. ama yinede içmiyorum.. içmeyi de düşünmüyorum.. çünkü bana hiç bi kuvvet bıraktıramıoyodu taki bebeğimin olucanı duyana kadar.. şimsdide diyorumki kendikendime" 9 ay içmedin demkkşi içmeyebiliyorsun hatyatının büyük bi bölümünü kaplamıyomuş.. en azından bebkten sonra kaplamıyor :)) bana kalırsa sende öle düşün 9 ay emeklerin boşa gitmesinn bak ben içmiyorum ama canım çekmiyor değil.. birbirimize destek olalım ve içmeyelimm.

şun a gelince sigaradaki tütün, nikotin olduğu gibi geçiyor.. interneeten çok araştırdım.. ablam da doktor o da söylüyor.. en azından emzirme süresince emme derim sana canın çok sigara istediğinde bebişin yüzüne bak ve onu o küçücük haliyle sigara içiyor olarak gör ... bak nasıl canın acicak ve belki yani umarım o an sigara içme isteğin gidecek.. bu arada bende nisan annesiyim

inşallah güzel cevaplarını alırım burdan..

not: o meret de nasıl bişeyse tadı unutulmuyor :))))

cnm öncelikle seni tebrik ediyorumalkisalkisalkis

bende sigara konusunda senn gibi düşünüyorum ilk başlar çok farklı geldi bana yemeklerden sonrası bom boştu el alışkanlıgım vardı ama sonradan aklıma bile gelmedi şimdide öyle aklıma bile gelmiyo inan!!

kahve içmeyi bile bıraktım sırf sigara yüzünden zemuszemus

hayatımda yaptıgım en güzel şey birincisi kızım :asigim:

ikincisi sigarayı bırakmak allahın izniyle...

inş. bidaha içmeme kendimi tertemiz hissediyorum
koku yok,

dişlerde agırlık yok,

agız kokusu yok ,

saçlarım daha uzun süre temiz kalıyo agırlaşmıyo ve kokmuyo mis gibi şampuan kokuyo!!

ellerim tertemiz kokusu sinmiyo..

çok memenunum bu hayatımdan..:lepi:

ve şuanda içilen bi ortamda bile bulunmuyorum ve evimde asla içirmiyorum!!

bütün arkadaşlarım akrabalarım içiyo ne yazıkki ama sagolsunlar yanımda içmiyolar..

herkes çok şaşırıyo hayretle bakıyo ve biliyorum beni kıskanıyolar:dilcikar:sositososito

çünki onalr bırakamıyooooo..

inş. eşimede bıraktırabilirsem tamamdır. bu arada en çok eşim şaşırıyo:1shok:
bırakmış olmama:1shok: ama çok hoşuna gidiyo..

sevgiyle kalın....

ayy okudumda aynı ben benim hislerimm.. geçen sene bi bırakayım dedim.. 3 gün tutabildim.. sanki (allah korusun bi yakınım ölmüş gibi hani bidaha göremicekmişim gibi onu.).. bomboştu hayatım.. ne yazıkki eşimde içiyordu bu işleri biraz daha zorlaştırıyor. ama şimdi rahatım hiç sallamıyorum.. haa hiç canım çekmiyomu çekiyo hemde çektiği zaman pis çekiyo.. ama hemen o sişgarayı içmişim şimdi söndürmüşüm gibi davranmaya çalışıyorum :)

en zoru da şu olacak yaz tatiline girdik.. tatile gidecezs eşimin ailesi izmir deniz kenarında oturyor.. sahile gidip hep sigara içerdik eşimle şimdi bilmem napcam bende kuzucumu çekerim :) öle değil mi kızlarr:)

kızlar bence içmeyin derim ama daha önceden içen biriyseniz en ufak sterte hemen o geliyor aklınıza helede evde birisi içiyorsa.benim eşim içiyor bu ara eşimle biraz tartıştık lohusalık 2 tane bebiş kızımın kıskançlıkları haliyle lohusalık depresyonu baş gösterdi eşimle tartıştığımız gün bir tane içmiştim ama her çekişimde bebğimi düşündüm ve bitiremeden söndürdüm.9 ay içmedim o içeride onu dumana boğamam sağlıklı bebiş getirmek istiyorum dünyaya dedim iyikide içmemişim tosun gibi bi kız doğurdum maşallah:)şimdide kızım firenliyor hayatım boyunca bana yapmam dediklerimi yaptırıyorı zilli.rezene çayımı öğğ derdim ama şimdi sütüm gidicek diye tırsıyorum ve mecbur içiyorum bebişler bizim herşeyimiz.ben ilk kızımda anneliği bukadar hissedememiştim ama annelik gerçektende bambaşka bi duyguyuş.bu arada karpuz bulgur bebekte gaz yapıyormu yavv.kafamçokkarıştı

bulgur yapıyormuş canım bezelye v.s o tip yiyecekler
amaaaan pek zormuş be
allah yardımcımız olsun walla

sigarayla çocuğu birmi tutuyosun cnm ya ne alaka çocuk yapmasın
okadar basitmi yanii?

Soru bıle anlamsız

Bırakın emzıren bır annenın sıgara ıcmesını bebegı ıle temas eden ellerını bıle uzak tutması gerek sıgaradan...

Ne stres ne de baska bı sey asla buna mazeret degıl...

Gectım emzırırken ıcmeyı doktorlar cocuk yapmayı planlamadan 3 ay once bırakın tavsıyesınde.

Bu demek degıl kı dogurunca ıcmeye devam...

valla arkadaşım bence o kadar basit.:1closedeyes:
sigaranın bebeğe doğmadan önce ve doğduktan sonraki zararlarını biliyorsunuz.bunu bile bile hem çocuğumu doğurur,emziririm hemde sigaramı içerim tavrı bana çok ters.
kendinizi istediğiniz kadar zehirleyin,kimse karışamaz.ama bırakamıyorum,tiryakiyim diye bebeğinizi zehirlemeniz ne çocuk haklarına nede insan haklarına sığar.
en büyük tiryakilik anneliktir:1closedeyes:
gerisi boş.
yeterince önemseyen içmez.
üzgünüm...benim fikrim bu:eek:lmaz:

ben şahsen doktorun ağzından duydum geçmez kelimesini sadece süt kanallarında tıkanmaya yol açıp sütün azalmasına sebep oluyormuş.sonuçta sigara ciğerlere gidiyo midemize girip kana karışmıyo

Pekı dr dan duydunuz mu elınızdekı dudagınızdakı nıkotının de gecmeyecegını

Yada saglıklı kocaman ınsanların bıle rahatsız oldugu o agız kokusundan bebekler sıkayetcı olmaz dedıgını??????

ben şahsen doktorun ağzından duydum geçmez kelimesini sadece süt kanallarında tıkanmaya yol açıp sütün azalmasına sebep oluyormuş.sonuçta sigara ciğerlere gidiyo midemize girip kana karışmıyo

nikotin kana karışmıyorsa nikotin bantları ne işe yarıyo??zemuszemus

Bu birazda bebeğinin kaç aylık oldugu ile ilgili.
Benimki 14 aylık.1 yaşından beri günde yarım dal yada 1 dal en çok 2 dal içiyorum.1 yaşına kadar içmedim.Bu ayından sonra çokda sütüme geçip ona zarar vereceğini düşünmüyorum.

ilahi canım ya. sonuçta vücudumuzda biriken kirli kan kalbe ordan akciğere gidiyor. akciğerdeki temiz kan da kalbe gidip ordan vücuda pompalanıyor. eeee akciğerler temiz olmazsa ne olacak sen düşün gerisini.

ilahi canım ya. sonuçta vücudumuzda biriken kirli kan kalbe ordan akciğere gidiyor. akciğerdeki temiz kan da kalbe gidip ordan vücuda pompalanıyor. eeee akciğerler temiz olmazsa ne olacak sen düşün gerisini.

ayrıca o nasıl doktor ya.ben fen bilgisi öğretmeniyim ve bu durumun farkındayım. doktor kendisi de içiyordur onun için öyle söylemiştir. bu devirde hala sigara içerim bebeğime geçmez diye düşünülmemeli. Allahıma şükür ağzıma bir kez bile sigara koymadım bu yaşıma kadar. eşim de sigara içen biri değil.bebeğimizle gül gibi geçinip gidiyoruz. ama eş içerse zor olur bırakmak da içmemek de. arkadaşım var ''ben hamile olursam sıgarayı bırakmam, annem bana hamileyken içmiş bana bişey olmamış'' diyor.ben de ''aferin iç afiyet olsun'' dedim.

X