Etüt Öğretmenliği ?

Yaxgxmurseli

Üşüyorum kapama gözlerini
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2008
1.916
5
Arkadaşlar aranızda İstanbul'da yaşayıp geçimini etüt merkezinde

çalışarak sağlayan var mı?

Etüt merkezlerinin verdikleri maaşları soracaktım da

Canım ıstanbul'u bilmiyorum ama Adana'da durum berbat. Ben maaşı falan geçtim. Paranı alamıyosun. Ben o kadar zaman çalıştım. En otoriterinden, en şirretine kadar bir sürü öğretmenin de çalıştığını gördüm hiçbiri doğru düzgün paralarını alamıyordu. Benim hala alacağım var. (bir yıl oldu) düşün artık. Maaşa gelince de tabii ki devlet memuruna göre az alıyodun. Bazıları öğrenci başına veriyor. (eğer bireyselse) Bazıları saat başına veriyor. Adamı kullanıp atıyorlar bir de. Canım sen sen ol, şartlarını başta koy. Ama imkanın varsa zorda kalmadıkça hiç bulaşma derim. ınsanın emeğini, ilgisini, sevgisini sömürüyorlar. Dikkatli ol.

Ben de bu yıl dershanede stajerdim de para konusunda İzmir de inan berbat

Zaten verdikleri üç kuruş onu bile 3 ay gecikmeli veriyorlar.

O yüzden İstanbul'u merak ediyorum

Kimisi iyi diyor.Kimisi burası da aynı diyor

Kime inanayım şaşırdım.

etüt öğretmenlerine en fazla 300-400tl veriliyor istanbulda.. ben bir dershanede full çalıştım 1 sene boyunca türkçe öğrt olarak 650 tl +130 yemek parası verdiler ve hiç aksama olmamıştı oldukça adı duyulmuş bir dershane olmasına ve sisteminin iyi olmasına bağlıyorum taabiki .. ama istanbulda yaşayan biri olarak genelde öğrencilere yada stajerliği kalkmamış öğretmen adaylarına mümkünse vermemeyi yada ancak 400-300 vermeyi tercih ediyorlar. ve şartlar her yerdeki gibi arkadaşlar yani oldukça ağır...

Çok ilginç ya ben geçen gün bir arkadaşımla konuştum da

1000 tl alıyorum dedi.Etüt merkezinde hem de yarım gün çalışarak

ondan bir anda heveslendim

merhaba arkadaşlar. ben de 1 haftadır başladım etüt merkezinde kimya ve biyoloji veriyorum. ve ilk iş tecrübem ayrıca. haftada 4 gün. 2 günü yarım gün 2 günü tam gün. part time yani. 3 gün izin. yemek veriyorlar. çalışma ortamı rahat. anlaştığım ücrette 2 ay 400, 2 aydan sonra 500. yani açıkcası dersanelere nazaran oldukça rahat iş. part time olduğunu düşününcede ücret makul.. yardımcıı olabilmişimdir umarım..

evet bulursun şimdi daha rahat. yalnız biraz eğitim seviyesi yüksek semtleri tercih etmen gerek lakin buralarda daha çok var. ben netten bir ilan görüp aramıştım. semtime yakın olduğu için de anlaştım.

Arkadaşlar Beylikdüzü tarafında bir etüt merkezine bayan öğretmenler arıyorum.Buradan msj atabilirsiniz. Teşekkürler..

Merhaba kızlar,
İyi bir üniversitede 3. sınıf öğrencisi olan, iyi derecede İngilizce bilen arkadaşım etüt merkezinde iş arıyor.
Belki ona faydası olur diye burdan da yazmak istedim.

Son düzenleme:
X