çatlatma iğnesi oviterelle hakkında bilmediğim birşey varmış meğer.

burcinn

Ayşenur ve Çınarın annesi
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
1.903
89
42
selam kızlar merhabalar..ben geçen hafta gonal f 450 kullandım sonra perşembe günü ovitrelle çatlatma iğnesi oldum..dün bir arkadaşım geldi kendisi 6 haftalık hamile.gelirken bana gebelik testi getirmiş daha çok erkendi ama dayanamadım yaptım ve inanılır gibi değil çift çizgi gördüm..akşam üstü kan testi yaptırdık pozitif çıktı ben de doktoru aradım ama bana "çatlatma iğnesi zaten hamilelik hormonu dediğimiz HCG içeriyor daha beş gün oldu vücudun atamamıştır etkisini,yani hamile değilsin.iğne ve ilaçlar testleri yanıltmış.sen yine en az 1 hafta bekle" dedi.tabi çok heveslendiğim için yıkıldım bir anda,valla negatif çıksa bu kadar üzülmezdim heralde..ama pozitifi görüp yok değil deyince doktor kahroldum..şimdi beklicem işte mecburen..belki hamileyimdir ama çok üzüldüm yine de..bu iğneyi kullanan o kadar çok arkadaş var ki siz de benim düştüğüm hataya düşmeyesiniz diye uyarmak istedim..ben bilmiyordum çünkü iğnenin içeriğini malesef..bu arada daha evvel kullanan ya da bu durumla ilgili fikri olan varsa iğne ne zaman tamamen vücuttan atılır bilen var mı?ben dayanamıyorum artık çok sabırsızlanıyorum da.. :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek:

çok çok teşekkür ederim güzelim..yani 1 hafta 10 gün içinde de sonuca ulaşabilme şansım var öyle mi?çok sevindim çünkü yarın 1 hafta oluyor..o kadar sabırsızım ki anlatamam çünkü bu ay içimde birazcık da olsa bir umut var..bakalım hayırlısı..

çok çok teşekkür ederim güzelim..yani 1 hafta 10 gün içinde de sonuca ulaşabilme şansım var öyle mi?çok sevindim çünkü yarın 1 hafta oluyor..o kadar sabırsızım ki anlatamam çünkü bu ay içimde birazcık da olsa bir umut var..bakalım hayırlısı..

senin durumunda çok kişi okudum burda arkadaşım ne aceleniz var ya be de oldum çatlatma iğnesi ama adetimden 3 gün önce test yaptırdım negatifti.senin gibi sonra üzülenler çok malesef sen en az 12 gün bekle hatta adetini bekle paran boşa gitmesin:eek:lmaz:

senin durumunda çok kişi okudum burda arkadaşım ne aceleniz var ya be de oldum çatlatma iğnesi ama adetimden 3 gün önce test yaptırdım negatifti.senin gibi sonra üzülenler çok malesef sen en az 12 gün bekle hatta adetini bekle paran boşa gitmesin:eek:lmaz:

kızacak azarlar bir tavırla konuşacak ne var anlayamadım doğrusu.. :uhm: sen benim evlendiğimden beri neler geçirdiğimi,neler atlattığımı bilmiyorsun,bilemezsin de tabii..benim yerimde olsan ilişkinin sabahı kalkıp yapardın testi emin ol..her neyse belki de ben yanlış anlıyorum..umarım öyledir de..çünkü azarlayacak birşey yok bu sorumda ben her ilacın,her iğnenin içini bilmek zorunda değilim heralde..sana saçma geldiyse cevap yazmazsın olur biter..

arkadaşlar burası "jinekoloji" başlığı burada herkesin büyük ya da küçük derdi var lütfen birbirimize karşı biraz daha ılımlı olalım..bizim birbirize destek olmaya ihtiyacımız var köstek olmaya değil..LÜTFEN!!!!!

selam canım bende tedavimde gonal-f ve ovitrelle kullanıyorum ve geçtiğimiz ay ovitrelle yüzünden 3 tane çift çizgili test ve 20.günümde 5.20 çıkan b kan tahlilim var ama hmile değilim herşeyin hayırlısı diyorum canım inşallah bebeğin vardırrr

senin değerin kaç çıktı

selam canım bende tedavimde gonal-f ve ovitrelle kullanıyorum ve geçtiğimiz ay ovitrelle yüzünden 3 tane çift çizgili test ve 20.günümde 5.20 çıkan b kan tahlilim var ama hmile değilim herşeyin hayırlısı diyorum canım inşallah bebeğin vardırrr

senin değerin kaç çıktı

ben çok umutluydum bu iğnelerden..çok çok üzüldüm canım şimdi yaa..benim ovitrelle'den 5 gün sonra değerim 29,17 çıktı canım..off yaaa...bebeğim yok benim 1 sene olacak korunmuyoruz ama tık yok çok bunaldım artık ama ben.. mafoldumben mafoldumben

canım bence senin değerin baya yüksek inşallah bebek vardır yaaaa

benim 3 sene oldu yok bebek

canım bence senin değerin baya yüksek inşallah bebek vardır yaaaa

benim 3 sene oldu yok bebek

dr u aradım hemen..yok hamile değilsin şuan ilaçlar yanıltıyor dedi..progestan alıyorum bide günde 3 kere sanırım o da hamilelik hormonu..ondan yüksek sanırım..ama umarım hamileyimdir..dua edin bana nolur..çok bunaldım artık..

bende klomen kullandım. günde 2 tane
2 senedir bebek istiyoruz
bugün yumurtam olgunlaşmış çatlatma iğnesi oldum
hayırlısı bakalım

Ignenin etkisi 13 gun sonra geciyo.simdi vucutta kalinca tum hamilelik testiniz pozitif cikacaktir.onemli olan testi 13 veya 15 gun sonra yapmak.o zamn dogru olan cikacaktir.ben 2 kere yaptim bu igneyi hep olumlu gosterip sonra degerim dustu uzuldum ama alistim dogru olan bu.kasik agriniz olursa yumurta catlamis demektir.

Klomen ve igneye devam simdilik.yaki bandi iyi geliyo alakasiz diyeceksiniz ama etkisi cok.folik asit yaki bandi incir kürü ilaclar bunlari deneyin birde.ben bu ay bakicam hamis olursam yayinlicam

Ben daha yeni tedaviye başladım. 5 ağustostan 10 ağustosta kadar klomen kullandım yine aynı şekilde estrofem kullanıyorum halen. 11 inde çatlatma iğnesi oldum ve 5-6 gün sonra da kaset test yaptım. Sonuç silik pozitif çıkmıştı. 21 inde kan tahlili yaptırdım 5,27 idi sonuç. Tabi baya heyecanlanmistim. 1 gün sonrasında sağlık ocağına gittim kan tahlili için ve bana sonucu 1 olarak söyledi. Kısacası 10. Günde pozitife yakın değer varken 11. günde böyle düşmesi çok şaşırtıcı. Sağlık ocağına da pek güveniyorum orası ayrı ama her neyse hakkımızda hayırlısı olsun.

X