Şampuan ve Saç Kremleri Şampuana Çam terebentin

Akasha

BiR İmTiHaNdIr AşK...
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2009
1.244
253
35
Kızlar, bir arkadaşım şampuanına çam terebentinle badem yağı kattıığını söylemişti. saça iyi geliyormuş, ama ben döker felan diye hiç deneemdim. Sizler kullnadınız mı?

ben kullandım, bir miktar şampuanına döküyosun, banyoya girmeden öncede pamukla tampon yapıyosun bi süre bekliyosun. ama hiç faydası olmuyorr. saç dökülmesine karşı kullanmıştım, fakat bir sonuç alamadım. bence boşuna uğraşmayın.

miktarını iyi ayarlamak lazım, 400 ml şampuana yarım kapaktan fazla terebentin koymamak lazım, aksi halde şampuan su gibi olur ve çöpe gider. asıl kullanım amacı saç uzatmaktır, fakat kuru saçı iyice kurutur, o yüzden badem yağı, çörekotu yağı gibi sabit yağlarla karıştırılıp sadece saç diplerine uygulanır, bir müddet beklendikten sonra yıkanırsa daha iyi sonuç alınabilir. bu arada kullananlardan bazılarının beyaz saçları arttırdığından şikayetçi olduklarını gördüm. ama her şey herkeste aynı etkiyi göstermiyor işte, denemeden anlaşılmaz...
not: çam terebentinle ilgili daha önce açılmış bikaç konu var arkadaşım, o konuları inceleyerek kullananların olumlu-olumsuz yorumlarına ulaşabilirsin.
sevgilera.s.

bende kullandım benimde saçım genelde kurudur gerçektende kuruttu hep saçlarımı çoğalttı kabarık oluyo ama ben aylık bakım yapıyorum

melisa yağı
tatlı badem yağı
bepanten
evigen
yumurta sarısı
zeytinyağı

bunların hepsini ölçüleriyle koyup tüm saça uyguluyorum sonra durusuyla iyice yıkıyorum sonra köpürtüyorum böylece bakımım bitmiş oluyo cnm

arkadaslar
benim ablam samsunda 19 mayıs üniversitesinde okuyordu.
ozamanla bi kız varmıs onların üniversitede
kızın saçları doğuştan dümdüzmüş aynı düzlemiş gibi..
neyse kız saçlarını çookk önemsiyormuş.çok iyi bkaıyormuş saçlarına
kızın saçlarıda belindeymiş ve bir tane kırık yokmuş uçlarında
falan..
hatta kuaförlerden falan bu saçı bize sat falan dmeişler çıt çıt saç yapmak için ma kız vermemiş
kızın yapıtıg şeyler şunlar;
şampuanının içine çamterabentin,badem yağı,bal
katıyormuş.koruyucular kullanıyomuş
zaten düzleme gereksinimi olmadıgı içinde kızın saçları dğmdüz muhteşemmiş..

bu çamterabenti gerçekten güzel birşey heralde.
bende bu hikayeden sonra almayı düşünüyorum artık bu saç mı uzatıyor??

evet cidden dediklerin doru bende 9 aydir kullaniorum cam terebentin ve bi takım bakım yagıyla birliktee.8 ay boyunca sacımda hic kırık yoktuu ben bile inanamadım kuafore gidiodum bi baksın diee daha kırık yok diyip gidiodum geriyeeeopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
artık dayanamiyip biras uclarından aldırdım sacımın ve yine uzamaya basladibi ay icinde cook mutlu oldummdelikafaduldendelikafadulden

evt kızlar bende yaklaşık 6 aydır çam terebnti kullanıorm.saçlarım yumusacık oluoo ve uzamaya gerçekten yardımı wr :KK66:bende 750 ml şampuna 1 kapak döküorum

Peki kızlar yukarıda birisi beyazlarımnı arttırdı demiş.. öyle bir yan etkisi var mı acaba ?

peki kızlar illa ısırganlı şampuan yada bitkisel şampuanlarınmı içine koymak zorundayız? mesela bende gliss şampuan var ona döksem faydası olmazmı acaba :uhm: :uhm:

bence sampuanla karıstıgında pek etkılı olmaz hem kokuda agır ben karısım yaptırdım 3 gun once yaptım daha dorusu camterbentın defne ıddırgan corekotu badem papatya yaglarını alıp sprey sısede karrıtırdım uyuladım 2 sampuanla arındı uyguladıktan sonra strec fımle sardım 45 dk bekledım yıkadım ılk zaman haftada 2 dedı aktar sonra 2 sonra ayda 1 25 tl mal oldu

Benim bir zamanlar yanlış şampuan seçiminden dolayı saçlarım çok dökülmüştü.Ben o sıralar çamterebentini keşfetttim.Saçlarımı çok gürleştirdi.Bende saç dökülmesinden şikayeti olanlara çamterebentini tavsiye ediyorum.

arkadaşlar terebentin die bahsettiğiniz şeyin kıvamı ne?üzerinde ne yazıo ?yani terebenti esansı yada yağı mı yazıo?merak ettiğim has terebenti mi yoksa yağını mı kullanıyorsunuz?:)

çamterebenti eklediğimiz sampuanla saçı durulamak yetiyor mu yoksa o şampuandan sonra temizlenmesi için ayrı bi şampuanlamı durulamak gerekiyor yardımcı olurmusunuz??

bende kullandım hem saçı uzatıyo hem yumuşak yapıyo hemde kırılmasını önlüyo ayrıca saçı çoğaltıyoda dökmiyo tam tersi yani

bende kullanıyorum kepek için birebir biraz ağır kokuyo az koymanız gerek kızlar ama saça çok faydalıymışş dökülmede yapmıyor kesinlikle

bende uzun zamandır kullanıyorum memnunun dokulmesını baya bı kestı sevıyorum kokusu falanda ılk basta ıgrenc gelmıstı ama dogal oldugu ıcın sevdım

X