smear testi

demirim

annesinin lokumu
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
5.383
6
38
arkadaşlar yarın ilk kontrolüme gideceğim smear testi yapılacakmış yaptıran varmı? beni bilgilendirebilir misiniz acaba? acı duydunuzmu nsıl bi işlem gerçekleşiyo açıkçası kortum biraz:sinifsinif:

Acısız çok basit bir işlem. Normal muayene koltuğuna çıkıyorsunuz, muayene pozisyonunda, doktor ince uzun birşeyle rahim duvarından sıvı örnek alıyor. Bu kadar. Hiç acısı yok.

Korkmanıza gerek yok, her kadının 6 ayda yada en geç senede bir yaptırması gereken bir işlem.

Hiç korkma. Vajinal usg çekiliyor o arada zırt diye alıveriyor. Ne ağrı ne sızı hiçbirşey yok. Zaten 6 ayda bir veriyoruz smear neden endişelendin ki

bende cumartesi gittim doktora muyane ederken o arada almış bile haberim olmadı yani korkmana hiç gerek yok 1 hafta dedi sonuç için bakalım cumartesi belli olucak

ay iyi bari güzelmiş anneme sordum o da aynısını söyledi ama beni kandırabilir die bide size soriyim dedim hani annelik ya ondan bakalım yarın ne olacak yazarım artık sağolun

arkadaşlar ya siz çok yüreklisiniz ya da ben çok ödleğim. ben doğumdan sonra kontrole de gitmedim korkumdan. artık tahammulum kalmadı acı çekmeye. ayrıca hamileyken aşırı bulantım olduğu için doktor ordan sıvı almaya çalıştı ben çığlık çığlığa ağladım delikafadulden adam da bi tuhaf oldu bıraktı muayeneyi. tabi benim çığlığımı duyan eşim odaya girdi. :kedi: pek hoş bir durum olmadı. acı eşiğim çok düşük ya :kızgın:

:):):):) dr.a gittiiimmm herşey normalmiş çok şükür sıvıyı alırkende azıcık acıdı kimse korkmasın korkulacak bişey yokmuş

X